Diğer Yazılarımız

62 Ne Demek? 62 Çekmenin Zararları Neler?

62 ne demek sorusunun yanıtı merak ediliyor. Birçok kişi 62 ne anlama gelir ve zararları nelerdir araştırıyor. Konuyla ilgili ayrıntıları sizler için hazırladık.

62 çekmek, kimi yörelerde kadın mastürbasyonuna verilen isim olarak geçiyor. Erkek mastürbasyonuna 31 çekmek deniyor. Ancak kadın mastürbasyonunun iki kat zevk verdiği düşünüldüğü için buna da 62 çekmek tabiri kullanılıyor. Peki kadın mastürbasyonu zararlı mı? Kadın mastürbasyonu zarar verir mi? Ayrıntılara göz atalım.

62 Ne Demek?

62 ne demek anlamı sıklıkla sorgulanıyor. Bu kavram, bazı yörelerde ve halk ağzında kadın mastürbasyonu olarak biliniyor. Erkek mastürbasyonuna 31 dendiği için kadınların mastürbasyonuna da 62 çekmek denilmiş. Sebebi ise kadınların mastürbasyondan daha fazla zevk almaları.

Altmış iki çekmek, kadın bireylerin kendilerini cinsel manada tatmin etmek amacı ile uyguladıkları bir fiziksel aktivite olarak ele alınıyor. 62 yani kadın mastürbasyonu sayesinde kadınlar cinsel bakımdan tatmin olmuş hissediyorlar. Bu durum ruhsal ve fiziksel açıdan daha rahat hissetmelerine olanak tanıyor.

62 Anlamı Nedir?

62 ne demek diyenler için bunun kadın mastürbasyonu olduğunu söylemek mümkün. Mastürbasyon ise kadın veya erkeğin bazı yöntemler ve yollar ile kendini cinsel açıdan tatmin etmesidir. Bu durum sayesinde kendilerini ruhsal ve fiziksel açıdan daha rahat hissediyorlar. Fakat mastürbasyonun yeterli sayıda yapılması da çok önemli. Aşırı mastürbasyon sağlığa zararlı olabiliyor.

Çok fazla sayıda altmış iki çekmek çeşitli konularda zarar meydana getiriyor. Bu tür istenmeyen durumlarla karşılaşmamak adına mastürbasyon sayısını abartmamak oldukça önemli.

62 Çekmenin Zararları Nelerdir?

62 ne demek araştırması yapanlar, bu aktivitenin zararları ile ilgili de bilgi almak istiyorlar. Yukarıda da söz ettiğimiz gibi bu kavram, kadın mastürbasyonu anlamı taşıyor. Kadınlar da erkekler gibi kendilerini cinsel açıdan tatmin etmek için mastürbasyon yapabiliyorlar. Bu duruma halk arasında 62 çekmek ismi veriliyor. Öyleyse kadın mastürbasyonu zararlı mı? Kadın mastürbasyonu zararları şöyle açıklanıyor:

  • Çok fazla mastürbasyon yapmak erken boşalmaya yol açıyor.
  • Aşırı mastürbasyon beyin sağlığını olumsuz etkiliyor. Bunun sonucunda hafızayı zayıflatıyor ve unutkanlığa sebebiyet veriyor.
  • Mastürbasyon esnasında hayal edilen fanteziler, bireyin gerçek yaşamında var olmadığı zaman kendisinin mutsuz olması ya da ilişkisinin bozulması kaçınılmaz hale geliyor.
  • Sıkça altmış iki çekmek, bireyde dalgınlık, üzüntü ve aşağılık kompleksi yaratabiliyor.
  • Mastürbasyona alışan bireyler, evliliklerinde de cinsel birliktelik yerine mastürbasyonu tercih edebiliyorlar. Bu da doğal olarak evlilik birlikteliğinin negatif etkilenmesine yol açıyor.
  • Yoğun olarak mastürbasyon yapmak asetilkolin salgılanmasını teşvik ediyor. Bu durum ise otonom sinir sistemini etkiliyor. Bu hormonun çok fazla salgılanması, vücutta dopamin ve serotonin artışına, aynı zamanda kimyasal dengesizliklere neden oluyor. Sonuç olarak saç dökülmesi, yorgunluk, hafıza kaybı, bulanık görme ve ağrı durumları yaşanıyor.
  • Diğer yandan fazla altmış iki çekmek karaciğeri de yoruyor. Seksüel açıdan bitkinlik oluşuyor.
  • Bazı kişilerde kendini tatmin bağımlılığı görülüyor. Bu da aile ve iş yaşamını olumsuz manada etkiliyor.

Kadın mastürbasyonu ne demek açıkladık. Kadın mastürbasyonunun zararları hakkında bilgi verdik. Yazıda da bahsettiğimiz gibi mastürbasyonun aşırı olmaması son derece önem arz ediyor.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.