Apple & İos

Teknolojinin yaşadığımız çağa kadar büyük bir evrim geçirerek bugünlere gelmesiyle birlikte, insan hayatına birçok yeni cihaz ve uygulama girmiştir. İnsanların yaşam kalitesi, yaşam şekli başta olmak üzere tüm dünyada kökten bir değişim meydana gelmiştir. Günümüzde en büyük teknoloji devi olan Apple şirketi ve Apple şirketine ait olan İOS işletim sistemine sahi çok sayıda cihaz tüm dünyada tanınmaktadır.

Teknoloji Devi Apple Şirketi Hakkında

Apple, merkezi Cupertino’da yer alan; bilgisayar yazılımı, tüketici elektroniği, kişisel bilgisayarlar tasarlayıp, geliştiren ve satan Amerikan asıllı çok uluslu bir şirkettir. Mac serisi bilgisayarlar, İPad tablet bilgisayarları, İPhone akıllı telefonları, İPode müzik çaları ve Apple Watch isimli akıllı saati en çok tanınan donanım ürünleridir. OSX ve İOS işletim sistemleri, Safari internet tarayıcısı, İTunes medya tarayıcısı, İLifeve İWork paketleri en fazla bilinen yazılımları arasında yer almaktadır. 1976 senesinin 1 Nisan gününde Steve Jobs, Ronald Wayne ve Steve Wozniak tarafından kurulmuş olan şirket, 1977 senesinin 3 Ocak gününde Apple Computer Inc. İsmi ile bir anonim şirket olmuştur. Apple şirketi kişisel bilgisayar kitini satmak amacı ile kurulmuştur. Basit bir ana kart satmakla yola çıkan şirket günümüzde teknolojiye yön veren yenilikleri, farklı tasarımları ve çok işlevsel cihazları ile tüm dünyadaki en büyük bilişim teknoloji şirketi olmuştur.

İOS Nedir?

Elektronik cihazların daha kolay taşınabilmesi, teknolojinin gelişmesi, bir cihazdan çok sayıda farklı özelliğin beklenmesiyle; bilişim şirketleri akıllı cihazların hem kapladıkları alanı azaltmış hem de işlevini arttırmışlardır. Özellikle mobil cihazların işlevini arttırmak amacı ile işletim sistemi geliştirmişlerdir. Mobil işletim sistemi; mobil cihazların hem donanımını hem de yazılımını denetlemeye, geliştirmeye ve kullanmaya olanak sağlayan bir yazılımdır. Apple şirketi tarafından oluşturulan ve yalnızca Apple tarafından kullanılan işletim sistemi İOS işletim sistemidir. Geçbunları.com sitemizde “Mobil Alemi” kategorisinin bir alt kategorisi olan “İOS & Apple” kategorisinde; IOS ve Apple cihazları ile ilgili bilgiler, güncel haberler, gündemdeki gelişmeler ve daha fazlası hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.