Mobil AlemiSosyal MedyaTeknoloji

Whatsapp Web Nedir, Nasıl Kullanılır?


Whatsapp web, popüler bir anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsAppın  masaüstü bilgisayarlarla entegre çalışabilen bir sürümüdür. Kullanıcılarına metin mesajları, medya dosyaları ve belgeler gibi içerikleri paylaşma, sesli ve görüntülü aramalar yapmalarını sağlamaktadır. Kısacacı Whatsapp web kullanıcılara cep telefonlarındaki WhatsApp hesaplarına bilgisayarlarından erişim sağlama fırsatı vermektedir. Böylece whatsapp kullanıcıları büyük metinleri daha rahat yazabilmektedir. Ayrıca  medya dosyalarını daha kolay gönderebilmektedir. Bu içeriğimizde wp web nedir yanıtlıyoruz. İşte wp web nedir? Nasıl kullanılır? Whastsapp web güncelleme nedir? İşte yanıtlar…

WhatsApp Web Nedir?

Whatsapp wep, WhatsApp hesabınızı bir bilgisayar tarayıcısına bağlamak suretiyle metin mesajları göndermenizi sağlayan bir plartformdur. Bu platform da kullanıcılar whatsaap hesaplarına masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarından erişmelerine olanak tanımaktadır.

Whatsapp Web Nasıl Giriş Yapılır?

Wp web girişi yapmanız için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir.

  • WhatsApp Uygulamasını Açın.
  • Ayarlar Bölümüne Girin.
  • QR Kodu Taratın.
  • QR Kodunu Tarayın.
  • Giriş Yapın.

Yukarıdaki adımları takip ederek whatsApp webe giriş yapabilir ve de  bilgisayarınız üzerinden WhatsApp hesabınızı kullanabilirsiniz.

WhatsApp web QR kod nasıl açılır?

WhatsApp Web’e giriş yapabilmeniz için öncelikli olarak WhatsApp uygulamasını açmalı  ve de aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

WhatsApp uygulamasını açın. 

Ayarlar bölümüne girin. 

QR kodu taratın. 

Bilgisayardaki QR kodunu okutun. 

Sizlere aktarmış olduğumuz adımları takip ederek, WhatsApp Web‘e bağlanabilirsiniz.  Aslında wp web bu konuda gerekli yönlendirmeleri yapacaktır. Çünkü sistem kullanıcıların kullanımlarına göre kendini güncelliyor. Yani whatsapp kullanıcılarının performansına göre daha kullanıcı dostu olmaya çalışıyor. Bu da whatsapp kullanıcılarının işini kolaylaştırmaktadır.  Burada dikkat etmeniz gereken tek şey internet ağınızın hızında bir probleminin olmamasıdır. Çünkü eğer internet hızınızda bir problem varsa bu bağlantı sorununa da neden olacaktır.

WhatsApp web telefondan telefona nasıl kullanılır?

Wp web bir bilgisayardan WhatsApp hesabınıza erişim sağlama olanağı sunmaktadır. Fakat bir telefondan doğrudan başka bir telefona bağlanmak pekte mümkün değil. Whatspp web, bir bilgisayar veya tabletin tarayıcısını kullanılmak suretiyle WhatsApp hesabınızı aynı telefon numarasıyla eşleştirme esasına dayanmaktadır. Bu açıdan da WhatsApp Web’i kullanabilmek için birincil telefonunuzun internet bağlantısının aktif olması ve de WhatsApp uygulamasının yüklü olması gerekmektedir.

DİKKAT: WhatsApp hesabınızı bir telefon numarasıyla eşleştirdikten sonra da aynı hesabı başka bir telefona taşıyabilmeniz veya kullanabilmeniz için önce mevcut telefon numaranızı yeni telefona taşımanız gerekmektedir. Özetle WhatsApp hesabınızı bir telefondan diğerine doğrudan taşımanız mümkün değildir. Bahsetmiş olduğumuz bu işlem telefon numarasının değiştirilmesi veya numara taşıma işlemi olarak adlandırılırılmaktadır. Yani mobil operatörünüzün politikalarına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Telefon numarası taşıma işleminin ardında da yeni telefonda WhatsApp uygulamasını yükleyerek ve doğrulama işlemi tamamlandıktan sonra WhatsApp hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. WhatsApp Web’i kullanabilmek için de yeni telefondan hesabınızı tarayıcı üzerinden eşleştirmeniz gerekli. Böyleceaynı WhatsApp hesabını hem eski telefonda hem de yeni telefonda kullanabilirsiniz. Fakat aynı anda sadece bir cihazda oturum açabilirsiniz.

Whatsapp Web Güncelleme

Özellikle işte çalışanlar wp web’i kullanmayı tercih etmektedir. Bunun ana nedeni daha büyük bir ekranda mesajları okumak istemektir. Yani telefonun küçücük ekranıyla sık sık temas ederek baş ağrısı çekmek istemeyenler wp web’i kullanmayı tercih etmektedir. Eğer siz de whatsapp web kullananlar arasında yer alıyorsanız, bazen bu sistemin güncelleme istediğini bilmeniz gerekiyor. Öncelikli olarak wp web ekranında güncelleme gelmişse bu size uyarı bildirimi gelecektir. Daha sonra da sistemde yer alan adımları takip ederek wp web’inizi online ortamda güncelleyin. Böylece wp web’iniz otomatikman güncellenmiş olacaktır. Bu sayede herhangi bir bağlantı problemi yaşamayarak kesintisiz bir şekilde whatsappınızı kullanabilirsiniz.

Whatsapp web hakkında merak ettiğiniz sorunlara yanıt vermeye çalıştık. Play StoreApple Store ve Huawei Store uygulamalarına ilişkin merak ettiğiniz diğer sorularınıza yanıt bulmak için şimdi web sitemizde yer alan diğer içeriklere göz atabilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.