Sosyal Medya

Telegram Uygulaması Nedir? Kullanımı Nasıldır?

Son zamanlarda baktığımızda uygulamalar arasında göze çarpan Telegram, milyonlarca kullanıcıya kısa süre içerisinde ulaştı. Her geçen gün büyüyen ve popülerliği artan bu uygulama en merak edilen uygulamalar arasında yer alıyor. Peki, bu uygulama nasıl kullanılıyor? Özellikleri nelerdir? Detayına yakından bir bakalım.

Telegram Uygulaması Nedir?

Uygulama Pavel Durov aracılığıyla oluşturulan çoklu platform servisi olarak dikkat çekiyor. Anlık görüntülü ve sesli mesajlaşma işlevini sunan bu özel uygulama gayet güvenli şekilde kullanılabiliyor. Telegram, 2013 yılında kurulup masaüstü ve mobil sistemlerde kullanıcılara hizmet vermeye başladığı günden bu yana çok ünlü bir isim haline geldi.

Bahsettiğimiz gibi görüntülü ve sesli mesajlaşma amacıyla kurulan bu uygulama, 100 milyondan fazla indirme işlemi yaşamıştır. Elbette bu şekilde diğer uygulamaların karşısında da ciddi bir rakip olarak görülüyor.

Telegram Uygulamasının Temel Özellikleri Nelerdir?

Telegram indir işlemini gerçekleştiren tüm kullanıcılar pek çok özelliklerden faydalanabilirler. Uygulamanın özellikleri ise şu şekildedir:

  • Telefon numarası üzerinden kayıt gerçekleşse bile telefon numarası sunulmadan kullanıcı adı sayesinde görüşme yapılabiliyor.
  • Gizli sohbet gerçekleştirme özelliği bulunuyor. Özel teknoloji sayesinde uygulama dahi mesajları göremiyor.
  • Bulut tabanlı olan mesajlaşma özelliği sayesinde tüm platformlar çok kısa bir sürede karşınıza çıkıyor.
  • Mesajların üçüncü taraflara iletilme durumu kesinlikle engellenmiştir.
  • Sesli ve görüntülü mesaj seçenekleri yer alıyor.
  • Tüm mesajların son görülme özelliğini kapatma seçeneği bulunuyor.
  • Mesajlar kendini belirlenmiş bir süre içinde yok edebiliyor.
  • Herhangi bir ekran görüntüsünün alınmasıyla birlikte kişilere anında bu konu hakkında bildirim gönderiliyor.

Ayrıca Telegram uygulaması masaüstü seçeneğiyle birlikte de kullanılabiliyor.

Telegram Masaüstü Uygulaması Kullanımı Nasıl Gerçekleşiyor?

Bulut tabanlı olan uygulama masaüstü bilgisayarlar için anlık şifreli mesaj gönderme hizmetini de sunuyor. Üstelik güvenlik açısından şifreleme sisteminin güçlü kalitesiyle de tanınıyor. Bu uygulama, Windows işletim sistemlerine sahip olan telefonlarda ki güncelleme işleminin ardından masaüstü PC üzerinden de kullanılabiliyor.

Telegram giriş işlemini gerçekleştirmek için elbette Windows Store üzerinden indirilmesi gerekiyor. Uygulama aracılığıyla Windows sistemde multimedya paylaşımı ve grup sohbeti yapmanın dışında, rehbere kayıtlı olan 100 kişiye yayın gönderme imkânını sunuyor. Sistem üstelik Windows 10 da yer alan canlı kutucuk ve Cartona ile bütünleşik çalışabilmesinin çeşitli avantajlarını da değerlendiriyor.

Bu sayede cihaz senkronizasyonu veya değişimlerinde tüm konuşmaların aniden kaybolmasının önüne duvar örülmüş oluyor. Şifrelemenin tam olarak yapıldığı güvenlik düzeyi de oldukça yüksek güce sahiptir. Ek bir bilgi olarak Telegram uygulamasını indirmek isteyenler ücretsiz olarak App Store veya Google Play Store’dan faydalanabilirler.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. telegram uygulaması açıkçası whattspptan çok daha kaliteli bir uygulama ama işte bir şey yerleşince yenisinin yerini alması zor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.