Diğer YazılarımızSosyal Medya

TikTok Mavi Tik Nasıl Alınır?

Tiktok milyonlar tarafından kullanılan bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Geliştirilen özellikle neticesinde kişiler TikTok mavi tik alma konusunda adımlar atmaktadır. Bu sayede daha güvenilir bir profil olma ve imaj anlamında ilerleme sağlanmaktadır. TikTok uygulamasında bulunan kullanıcılar yoğun çaba sarf ederek bu noktaya erişebilmeye çalışmaktadır. Uygulanacak birkaç adım sayesinde amacı gerçekleştirmek mümkün olmaktadır.

 

TikTok Nedir?

TikTok kısa süreli videolar çekme imkânı sunan ve bunu kullanıcılarla paylaşabildiğimiz bir alandır. Kullanıcılar fotoğrafların birleşimiyle mevcut efektler ile değişik yapılar ortaya koyabilmektedir. Komik anlar, bilgilendirme adına videolar olacağı gibi değişik türde içerikler üretilmektedir. Hem ülkemiz hem de dünya genelinde çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Giderek artan profiller neticesinde uygulama toplum arasında trend haline gelmeye başlamıştır.

 

TikTok Mavi Tik Ne Demek?

 

Mavi tik uygulamaların kullanıcılara sunduğu güvenirlik ve onaylanma rozeti olarak bilinmektedir. TikTok mavi tik alan kişilerde firma tarafından onaylanmış profiller olmaktadır. Mavi tik belirli kişi ve hesaplar tarafından alınabilmektedir. Bu rozet sayesinde kullanıcılar arasından sıyrılmak ve aynı zamanda çok daha fazla kişiye erişebilmek mümkün olmaktadır. Uygulama konusunda ortaya çıkacak problemler neticesinde de firma tarafından hesaplara güven duyulacaktır.

TikTok Mavi Tik Başvurusu Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanıcılar tarafından TikTok mavi tik başvurusu oluşturulmadan önce bazı koşulların yerine getirmesi gerekmektedir. Bireyler profillerinde:

 • Yüksek izlenmeli video içerikleri üretmeli,
 • Sabit bir kullanıcı takibine sahip olmalı,
 • Orijinal içeriklerin sürekli üretimi sağlanmalı,
 • İllegal olabilecek yöntemlerden uzak durmalı,
 • Trend başlıklara yönelik videolar bulundurmalıdır.

Firma her başvuruya olumlu dönüt vermeyeceğinden bu adımları izlemek kişilere avantaj sağlayacaktır.

 

Dünyaca ünlü firma birçok kullanıcı tarafından bu talebe denk gelmektedir. Ancak her hesabın bu rozeti alması imkansızdır. Profilleri oldukça popüler olan ve kişiler tarafından sürekli takip edilen hesaplar rozeti almaya hak kazanır. Bu sayede popülaritesi artarken aynı zamanda ‘güvenilir’ hesap algısı oluşturulmaktadır.

TikTok Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

İşletme sahibi ya da kişisel hesaplar TikTok mavi tik başvurusu oluşturmaktadır. Bu işlem oldukça basit bir şekilde gerçekleşmektedir. Gerekli olan ön koşulları sağlayan ve popülerliği bulunan bireyler başvuruda bulunabilmektedir. İzlenecek adımlar:

 • Uygulama üzerinden Geri Bildirim bölümüne girmek ve burada İngilizce bir dil ile isteğinizi dile getirmek,
 • İnternetten TikTok sitesine giriş yapmak,
 • Mavi tik alabilmek adına gerekli başvuru formunu doldurmak ve beklemek gerekir.

Firma oluşturduğunuz profili inceleyerek mavi tike uygun olup olmadığınız konularda araştırmalar yapıp dönüş sağlayacaktır.

 

TikTok Mavi Tik Avantajları Nelerdir?

 

Birçok bireyin mavi tik alma durumu açıklanabilir temel sebeplere dayanmaktadır. Alınacak rozet sayesinde kişilerin belirli avantajlara sahip olacağı bilinmektedir. Avantajlar arasında:

 • Diğer profiller arasından kolayca sıyrılmak,
 • Güvenilir hesap algısını oluşturmak,
 • Farklı kullanıcıları hesaba çekebilmek,
 • Popülariteyi arttırmak bunların arasında yer almaktadır.

Aynı zamanda firma üzerinden yapılacak işlemlerde güvenilir hesap olduğundan mavi tikli profillere öncelik verildiği de bilinmektedir.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.