Giyilebilir Teknoloji

Teknoloji endüstrisinin en hızlı gelişen sektörlerinden biri giyilebilir teknoloji sektörüdür. Giyilebilir teknoloji, bundan yıllar öncesinde tamamen bir hayal ürünü olarak durmaktayken, günümüzde teknoloji devlerinin çalışması ile birlikte hayal olmaktan çıkıp gerçeğe dönüşmüştür.

Giyilebilir Teknoloji Nedir?

Giyilebilir teknoloji; insan vücudunun hareketlerinin takibini yapabilen akıllı sensörlerin bulunduğu giyilebilen cihazları kapsamaktadır. Genel olarak giyilebilir teknoloji ürünleri, neredeyse herkesin kullandığı akıllı telefonlarla, kablosuz şekilde senkronize edilmektedir. Senkronizasyon mobil internet ağı, Wİ-Fİ, bluetooth gibi kablosuz bağlantı yöntemleri ile sağlanmaktadır. Kullanıcılar sensörler aracılığı ile giyilebilir cihazlara bağlanırlar. Aktif kalmak, formda kalmak, düzenli olmak, kilo vermek, fiziksel ve zihinsel sağlığı izlemek gibi birçok kullanıcı hedefine ulaşım, giyilebilir cihazlar tarafından sağlanmaktadır. Her daim kullanıcının yanında bulunan bu giyilebilir teknoloji ürünleri; sağlık, sosyalleşme, güvenlik, eğitim, bilgi almak, iş ve eğlence alanları başta olmak üzere birçok alanda hizmet sunmaktadır.

Giyilebilir Teknoloji Örnekleri Nelerdir?

Giyilebilir teknoloji ürünleri insanların hayatını kolaylaştıran ve aynı zamanda daha keyifli hale getiren ürünlerdir. Sitemizde “Mobil Alemi” kategorisinin alt kategorisi olan “Giyilebilir Teknoloji” kategorisinde, tüm giyilebilir cihazlara yönelik çıkan son haberleri, yeni güncellemeleri ve teknik bilgi yazılarını bulmak mümkündür. Günümüzde birçok insanın kullandığı ve gelecekte daha fazla sayıda insanın kullanacağı giyilebilir teknoloji ürünleri giderek daha da gelişmektedir. Akıllı saatler en yaygın kullanılan giyilebilir teknoloji ürünüdür. Akıllı bileklikler, akıllı saatler, akıllı giysiler, VR gözlükleri, akıllı gözlükler gibi birçok giyilebilir teknoloji ürünü bulunmaktadır.

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri Nasıl Fayda Sağlarlar?

En yaygın kullanılan giyilebilir teknoloji ürünü akıllı saatlerdir. Akıllı saatler kolayca tablet ve akıllı telefonlarla senkronize edilebilmektedir. Senkronizasyon ile birlikte bir kişinin telefonu çaldığında akıllı saati ile telefon görüşmesi yapabilmektedir. GPS özelliği, müzik dinleme ve hatta fotoğraf çekebilme özellikleri bulunmaktadır. Aynı zamanda kişinin günlük nabız seviyesi, uyku düzeni gibi sağlık izlenimlerini de kolayca yapabilmektedir.

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.