Mobil Alemi

Sitemizde; mobil cihazlar, giyilebilir teknoloji ürünleri ve Android, İOS, Windows işletim sistemleri ile ilgili destek konuları bulunmaktadır. Aynı zamanda mobil cihazlar, giyilebilir teknoloji ürünleri ile ilgili yeni gelişmeler, güncel haberler ve sıkça karşılaşılan sorunlara yönelik çözüm önerileri gibi birçok detay bulunmaktadır.

Android Nedir? Android Kökenli Mobil Cihazlar

Teknoloji çağında en fazla tercih edilen mobil cihazlar, akıllı telefonlar olmaktadır. Akıllı telefonlar içinde en çok tercih edilen Android kökenli telefonlardır. Google tarafından geliştirilmiş olan Android, bir mobil işletim sistemidir. Linux işletim sistemi çekirdeği kullanılarak oluşturulmuştur. Günümüzde birçok telefon markası Android işletim sistemini kullanmaktadır. Android işletim sistemi, devamlı olarak yapılan güncellemeler ve yeniliklerle günümüzdeki halini almıştır. Sitemizde Android telefonlar, tabletler gibi mobil cihazlara gelen yeni özellikler, teknik bilgiler, kullanıcıların karşılaştığı sorunlara dair pratik çözümler gibi birçok bilgiyi bulabilirsiniz.

İOS Nedir? İOS Kökenli Mobil Cihazlar

Teknoloji çağının en çok bilinen ve bilişim endüstrisini domine eden Apple şirketi tarafından üretilen cihazlarda İOS işletim sistemi kullanılmaktadır. İlk üç akıllı telefonun ardından 2010 senesinden günümüze kadar Apple şirketi İOS işletim sistemini kullanmaktadır. Andorid işletim sistemi açık kaynak kodlu olmasına karşın, İOS kapalı kaynak kodlu bir işletim sistemidir. Kapalı kaynak koduna sahip olması İOS işletim sisteminin başka cihazlara yüklenmesini engellemektedir. İOS & Apple bu nedenle birbirinden ayrı düşünülemez. Geçbunları.com olarak İOS işletim sistemi ile ilgili güncel haberler, Apple firmasının tanıttığı yeni cihazlar, giyilebilir teknoloji ürünleri, Apple tarafından duyurulan haberler gibi birçok bilgiyi siz değerli ziyaretçilerimize sunmaktayız.

Giyilebilir Teknoloji Nedir?

İnsanlığın giyilebilir teknoloji ile tanışması 1762 tarihinde cep saatinin bulunmasıyla gerçekleşmiştir. Fakat bugünkü anlamda giyilebilir teknolojinin başlangıcı, 1975 senesinde hesap makineli saatin üretilmesi ile olmuştur. Günümüzde akıllı saatler; hesap makinesi, telefon, televizyonu kontrol eden uzaktan kumanda, navigasyon aracı gibi çok daha fazla özelliklere bürünen bir teknolojiye sahiptir. Geçbunları.com sitesinde VR gözlükler, akıllı saatler, kablosuz kulaklıklar ve diğer tüm giyilebilir teknoloji ürünleri ile ilgili bilgi ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.