Sosyal Medya

Stonks nedir?

İnternet Ortamında,Sosyal Medyada çokça Karşılaşacağınız, Borsayı Takip Eden Karakter Önüne Eklenmiş Yazılarla Bir Şeyler Anlatmaya Çalışan Capsler Anlam Veremiyor, Stonks Ve No Stonks Kelimesinin İnternette Anlamını Bulamıyor Olabilirsiniz. Stonks Nedir? Hangi Durumlarda No Stonks Kullanılır? Borsayı Takip Eden Görselin Önünde Koça Bir Takım Elbiseli Karakter Durmaktadır. Peki Nedir Bu Stonks?

Stonks Ne Demek?

Stonks Kendince Bir Anlamı Yoktur. Stonks Sadece Stock Kelimesinin Yanlış Yazılmasıdır. Stock ( Stok,Hisse Senedi,Sermaye ) Kelimesinin Anlamınıda Biliyorsunuzdur. İnstagram ve diğer sosyal mecralarda bir şeyler anlatmaya çalışılan stonks sadece ve sadece kelimenin yanlış yazılması ve bunun için farklı kelimelerle mizah yapılmaya çalışılmasıdır. Stonkslar memes olarakta geçmektedir.

No Stonks Nedir?

No Stonks: Sosyal medya platformlarında popüler hale gelen bir jargon terimidir. “No Stonks” aslında “No Stocks” (Hisse Yok) teriminin yanlış yazılmasıyla ortaya çıkmıştır. Finansal piyasalarda hisse senetlerinin düşüşü genellikle “Stonks” olarak ifade edilirken, “No Stonks” terimi bu düşüşü ifade etmek için kullanılır. Ancak asıl anlamından farklı olarak, No Stonks genellikle komik veya alaycı bir bağlamda kullanılır.

Peki Stonks Resmi İle Anlatılmak İstenen Nedir ?

Stonks İle Anlatılmak İstenen Borsa Grafiğinin Önünde Duran Borsayı Takip Eden Bir Karakter Bulunmakta, Piyasada Yaptığı Yatırımlar Olumlu Yönlü Olunca Stonks Olumsuz Yönlü Olunca No Stonks Kelimesini Görüyoruz. Ama Bunun Borsa İle Alakasının Dışına Çıkılmış Olup Stonks Kelimesi Geniş Bir Anlam Kazanmıştır. Amaç Ve Anlam Olarak Olumlu Ve Olumsuz Çıkılan Durumları Anlatmak Ve Betimlemek İçin Kullanılmakta.

Hayatındaki Olumlu Şeyleri Anlatmak İsteyen İnsanlarda Stonks Ve No Stonks Kelimelerini Kullanarak Bu Olumlu Veya Olumsuz Durumları Anlatmaya Çalışıyor.

Caps Sayfalarının Hâlâ Ekmeğini Yediği Stonks Ve No Stonks İle  İlgili İnternette Pek Çok Örnek Bulabilirsiniz Ancak Bizim Örneğimiz Şu Olacak.

1 Saate 1 Makale Yazarsın Aylık 100 Hit Alır İşte Bu No Stonks  ( Özgün içerikle, emek ile yaptığımız iceriklerin hit alamaması ve bizi takip etmemeniz bizi üzüyor. )

1 Kopya Makale Yayınlarsın Günlük 1000 Hit Alır İşte Buda Bizim İçin Stonks Oluyor.

İnternette Özgünlüğün Ve Kopyacılığın Hat Safhada Olduğu Zamanlarda Sitemizi Takip Etmeyi Ve Bildirimleri Almayı Kabul Ederseniz Bizim İçin Stoks Olacaktır.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Bilgilendirme için teşekkürler facede ve instagramda sürekli bu paylaşımlar ile karşılaşıyordum gerekli bilgi sahibi oldum

  2. Bu güzel anlatım için teşekkürler. Stonks kelimesini bi yazı içerisinde gördüm ve araştırmam sonucu buraya geldim gayet faydalı.

  3. Verimli bir yazı oldu instagramda sürekli bu paylaşımlar ile karşılaşıyordum çok iyi oldu bu yazıyı okumam teşekkür ederim.

  4. "Stonks nedir?" makalesi, internet jargonunu açıklayan oldukça bilgilendirici bir yazı olmuş. Özellikle "stonks" ve "no stonks" terimlerinin anlamını öğrenmek isteyenler için harika bir kaynak. Instagram ve diğer sosyal medya platformlarında sıkça karşılaştığımız bu terimlerin ne anlama geldiğini merak ediyordum. Bu makale sayesinde kafamdaki tüm soru işaretleri giderildi. Teşekkürler!

  5. "Stonks" terimi hakkında bilgi sahibi olmak ilginçti. Peki, bu terim özellikle hangi platformlarda daha çok kullanılıyor? Ayrıca, stonks meme'inin ortaya çıkış hikayesini ve finans dünyasındaki etkilerini biraz daha detaylandırabilir misiniz? Meme'lerin yatırım kararları üzerindeki etkisi hakkında da birkaç örnek verir misiniz? Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.