Sosyal Medya

Twitter, yeni renk temaları dahil olmak üzere daha hızlı ve daha temiz tasarımını başlattı

Aylardır yeniden tasarlanmış bir Twitter.com’un gürültüsünü duyuyorduk, ama sonunda burada. Günümüzde sosyal ağ, mobil uygulamalarına daha iyi uyum sağlamak için tasarlanan yeni görünümünü günümüzde kullanıcılara yaymaktadır.

Daha temiz estetik bir yana, birkaç önemli işlev değişikliği var:

  • ‘Keşfet’ sekmesi artık masaüstünde kullanılabilir ve bulunduğunuz yere göre canlı video ve yerel anları bulmayı kolaylaştırır.
  • Yer imleri, listeler ve profilinize, yan gezinme menüsünde kendi noktalarıyla erişmek daha kolaydır.
  • Doğrudan Mesajlar artık daha geniş bir görünüme sahip ve mesajlara cevap verebilmenizi ve çeşitli konuşmalarınızı aynı ekranda görebilmenizi sağlıyor.
  • Kenar çubuğu menüsü hesaplar arasında geçiş yapmayı kolaylaştırır Artık karanlık mod için iki seçeneğin yanı sıra çeşitli temalar ve renk seçeneklerine sahipsiniz.

Bu değişiklikler, Twitter’ın arka uç mimarisinin büyük bir yenilemesine dayanıyor şirket, Twitter.com’u sıfırdan yeniden inşa ettiğini söylüyor.

Hedefleri arasında daha hızlı ve daha verimli bir platform oluşturmak ve mobil kullanıcıların masaüstü kullanıcıları ile aynı genişlikte özelliklere erişmelerini sağlamak oldu. Örneğin, tablet kullanıcıları, masaüstü kullanıcıları ile aynı klavye kısayollarını kullanabilecekler. Dahası, yeni site yalnızca gereksinim duyduğunuz özellikleri yükleyerek, ölçülü bağlantılarda olanlar için veri kaydetmenize yardımcı olur.

Twitter, test süresi boyunca nihai tasarıma rehberlik ederek “yüz binlerce yanıt” aldığını söyledi. Her zamanki gibi, internetin yeni bir görünüme bölünmesi muhtemel, ancak en azından bu, bazı anlamlı gelişmelere yol açıyor.

Tasarım yavaş yavaş yayılıyor, ancak henüz sahip değilseniz, devam edip avatarınıza tıklayarak ve “Yeni Twitter’ı deneyin.” Seçeneğini seçerek deneyebilirsiniz. Uyarı: Bir kez geçiş yaptığınızda, yapamazsınız. geri dön.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.