Para KazanmaSosyal Medya

Twitter hesabı nasıl silinir?

Twitter'ı silmeden önce bilmeniz gerekenler!

Twitter hesabı nasıl silinir?

Twitter’a hesabını kapatmak isteyen kullanıcılar için Twitter hesabını silme rehberi hazırladık. Twitter hesabı kalıcı olarak nasıl silinir?

Twitter, metin odaklı bir sosyal medya platformu olmasıyla öne çıkıyor. Algoritması, trendler bölümü sayesinde Instagram’a kıyasla yeni bilgi paylaşmak, topluluk oluşturmak ve ülke/dünya gündemini takip etmek için çok daha aktif olarak kullanılmaktadır. Ancak Twitter’daki tartışmalar nedeniyle platformdan uzak durmak isteyenlerin sayısı hızla artıyor. Son dönemlerde bazı kullanıcılar hesaplarını aktif olarak kullanmıyor, bazı kullanıcılar da hesaplarını tamamen kapatma kararı alıyor. Bizde sizler için Twitter hesabı nasıl silinir adım adım anlattık. Bu kılavuzdaki adımları takip ederseniz Twitter hesabınızı kalıcı olarak silme işlemini tamamlamış olacaksınız.

Twitter’ı silmeden önce bilmeniz gerekenler!

Sosyal medya hesaplarını silen kişiler bazen bu kararından pişmanlık duymakta olduğundan pek çok platform gibi Twitter’da kullanıcılarına 30 gün süre tanıyor. Yani hesap kapatma işlemi için talep oluşturduğunuzda 30 gün boyunca kullanıcı adınız veya mail adresinizle şifrenizi doğru girerek hesabınıza yeniden giriş yapabilirsiniz. Ancak 30 gün sonunda hesap tamamen silinmiş olacağından geri dönüşü yoktur. Eğer hesabınızı silmek konusunda tereddüt yaşıyorsanız dondurmayı da tercih edebilirsiniz. Hesap silme işleminin ardından platforma yeniden dönmek isterseniz 30 gün süresini geçmeniz durumunda yeni hesap açmanız gerekir.

Bunun yanı sıra hesabınızı silmeden önde önce Twitter verilerini indirmesini öneririz. Bunu yapmak için burayı tıklayın veya “https://twitter.com/settings/download_your_data” adresini ziyaret ettikten sonra şu adımları izleyin;

  • Dosya talep düğmesine basın
  • Hesap bilgilerini görüntüleyerek hesap geçmişini seçin.
  • Uygulamaları ve cihazlar menüsüne giril yaptıktan sonra hesap etkinliği kısmından verilernizi bir ZIP dosyası halinde talep edebilirsiniz.
  • Dosyanın hazırlanması biraz zaman alır ve Twitter hazır olduğunda bir bildirim gönderir.

Twitter hesap silme nasıl yapılır?

Twitter hesabınızı kapatmak, diğer sosyal medya platformlarını kapatmak kadar kolaydır. Bu işlemi bir mobil uygulama yerine doğrudan web tarayıcınızdan çalıştırmak en sağlıklısı olacaktır

  • Twitter uygulamasını açın.
  • Profilinizden ‘Ayarlar’ menüsüne girin.
  • Bu menüden ‘Hesabım’ seçeneğini seçin.
  • Arından ‘Hesabı devre dışı bırak’ seçeneğine tıklayın.
  • Bu adımda hesabınızı devre dışı bıraktığınız takdirde neler olacağına dair bir bilgilendirme ekranı göreceksiniz. Ekranın en altında kırmızı renkle yazılan ‘Devre dışı bırak’ seçeneğini seçin.
  • İşlem tamam. 30 gün boyunca hesabınıza girmediğiniz takdirde Twitter hesabınız kalıcı olarak kapatılacak.

Gecbunlari

Teknoloji Haberleri Ve Gündeme Dair Haberlerin Yer Aldığı Bir Blog Şeysiii.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.