Para KazanmaSosyal Medya

YouTube Para Kazanma Şartları 2022

YouTube Para Kazanma Şartları Nelerdir?


2014 yılından beri para kazandıran YouTube, kullanıcıları tarafından YouTube para kazanma şartları hakkında detaylı bilgiler edinmek için seferber olmuştur.

2005 yılında PayPal çalışanları tarafından tasarlanan YouTube, 2014 yılında para kazanma gibi yenilikler getirmiş ve Youtube uygulamasının dünyanın en çok kullanıcıya sahip bir uygulama konumuna gelmesini sağlamıştır. Farklı farklı kazanç yöntemleri sunan YouTube’den para kazanma şartlarını ve kazanma yollarının neler olduğunu, bu yazımızda sizler için derledik.

YouTube Para Kazanma Şartları Nelerdir?

YouTube, üzerinden para kazanmak için yapılması gereken bazı şartlar bulunur. Bu şartları yerine getiren herkes; video yükleyerek izlenme ve reklam alma gibi yollar üzerinden kazanç sağlayabilir.

YouTube para kazanma aktifleştirme işlemi için üyelerin yapması gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • YouTube kanalı açması gerekir. YouTube kanalı açmak için, YouTube uygulamasına bir e posta adresi üzerinden giriş yapması ve sag köşede yer alan seçenekler kısmından ” Kanal Oluştur” seçeneğini kullanarak ücretsiz bir şekilde kanal oluşturması gerekir.
  • 1000 Abone ve 4000 saat izlenmeye ulaşması gerekir. Bunun için kullanıcının, sürekli YouTube kanalina içerik yüklemesi gerekir. 1000 Abone ve 4000 saat izlenmeye ulaştıktan sonra, izlenme başına kazanç sağlayabilir. Ayrıca Adsense ile iş ortaklığı yaparak reklamlar üzerinden de kazanç elde edebilir.

YouTube üzerinden para kazanmak için yukarıda verilen 2 madde, YouTube para kazanma seçeneğinin aktif olmasını sağlar. Fakat, YouTube sayfalarında ilk sıralarda yer alabilmek için hafta da en az 1-2 video yüklemeniz ve sürekli aktif olmanız gerekir. Aksi takdirde YouTube, sizin kanalınızın kalitesiz olduğunu varsayarak hep en alt sayfalarda yer almasını sağlar.

 

YouTube Para Nereye Yatıyor?

YouTube para kazanma şartları türkiye de oldukça merak edilen bir konu olmasının yanı sıra, kazanılan paranın nereye yattığı da yeni Youtuberlar veya Youtuber adayları tarafından oldukça merak edilmektedir.

Youtube mp3 dönüştürücü

Para kazanma butonunu aktif ettikten sonra, adsense ile iş ortaklığı yapılır ve YouTube üzerinden elde edilen kazançlar, adsense hesabınızda birikir. Adsense bakiyesi 200 TL olduğunda, otomatik talimat veya adsense içerisinde banka hesabınıza çekim talebi verilmektedir.

YouTube 1000 İzlenme Başına Ne Kadar Kazandırır?

YouTube 1000 izlenme kaç TL gibi sorusuna genel bir yanıt olarak: YouTube’de para kazanma hacminiz, yüklediğiniz içeriklerin izlenme sayısına göre değişebilmektedir. 1000 izlenmeye ortalama 2-4 TL gibi kazançlar mevcuttur. Örneğin: Bir oyun videosu 1000 izlenmeye 3 TL kazandırırken, bir eğitim videosuna ise aynı izlenmeye 4 TL gibi kazanç sağlayabilmektedir.

Youtube para kazanma şartları 2022 yılında da 1000 Abone ve 4000 saat izlenme olarak belirlenmiştir. Bu şartları yerine getiren kullanıcılar, İzlenme başına ve reklamlar üzerinden kazanç sağlar. Bu kazançlar Adsense hesabında birikir ve 200 TL birikimler sonra kullanıcılar, kendi banka hesaplarına çekebilir.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.