Sosyal Medya

Tiktok Hediye Alma Özelliği Nasıl Açılır?

Tiktok Hediye Gönderme Nasıl Yapılır?


Tiktok hediye alma özelliğini açmak için Tiktok uygulaması içersinden herhangi bir işlem yapılmasına gerek duyulmaz. TikTok takipçi sayısı 1.000’e ulaşan ve canlı yayın yapma hakkına sahip olan kişiler için hediye alma özelliği otomatik olarak açılır. Canlı yayın sırasında sizi takip edenler kendi tercihlerine bağlı olarak hediye gönderirler. Bu hediyeler ise sizin Tiktok hesabınızda elmasa dönüşür. 1000 adet altında takipçisi olan, canlı yayın açmak için gerekli “live” butonunu TikTok hesabından görüntüleyemeyenler, hediye alma özelliğinden de faydalanamazlar.

Tiktok Hediye Gönderme Nasıl Yapılır?

Tiktok hediye gönderme işlemini gerçekleştirebilmek için ilk olarak TikTok jetonlarının satın alınması gerekir. Jeton sahibi olanlar izledikleri ve beğendikleri canlı yayınlara hediye gönderebilirler.

Hediye göndermek için canı yayın ekranının altında bulunan “hediye gönder” butonuna tıklanması gerekir. Ardından hediye seçimi yapılıp, işlem onaylanır. Tiktok hediye alma özelliğini kullanabilen yayıncılara, hediye gönderen kişiler bakiyelerini kontrol etmek amacıyla canlı yayın ekranında görüntülenen “Ayarlar ve Gizlilik” menüsüne tıklayıp bilgi alabilirler. Bu menüdeki “denge” başlıklı butona tıklandığında bakiyenin ne kadar kaldığı görüntülenir.

Tiktok Hediye Gönderme İçin Jeton Yükleme

Tiktok canlı yayın sağlayıcılarına hediye göndermek isteyenlerin jetona sahip olmaları gerekir. Hediyeler jeton karşılığında alınır ve canlı yayın sağlayıcılarına gönderilir. Jeton edinmek için yapılabilecekler ise şu yöndedir:

  • Tiktok uygulamasına giriş yapılır.
  • Tiktok profiline gidilip, ekranın sağ üst bölümünde yer alan “Ayarlar” menüsüne giriş sağlanır.
  • Bu adımda ekrana yansıyan “Ayarlar ve Gizlilik“ sekmesine giriş yapılıp, “Bakiye“ seçeneğine tıklanır.
  • Bakiye yükle komutuna tıklanması halinde ekranda satın alınabilecek jeton adetleri sıralanır. Tercih edilen adet seçeneğinin üzerine tıklanır.
  • Pencerede açılan mobil veya kartla ödeme seçeneklerinden biri tercih edilerek, güvenli ödeme adımları izlenir.

Ödemenin tamamlanması halinde tercih edilen adet jeton Tiktok hesabına alınır.

Tiktok Hediye Alma Şartları Neler?

Tiktok hediye alma özelliğinden yararlanabilmek için 1.000 takipçi sayısına sahip olmak gerekir. Diğer yandan 18 yaşında veya üzerinde olan kişiler Tiktok canlı yayınlarında hediye alma özelliğinden yararlanabilirler. Hediye göndermek isteyen bir kullanıcı için de 18 yaşında veya üzerinde olma şartı aranır.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.