«

Kısa video yapım uygulaması TikTok, Google Play Store ve App Store’dan gelen 1,5 milyar indirme işaretini geçti.

Analitik firması SensorTower tarafından yayınlanan bir rapora göre, ByteDance’nin neredeyse üçte biri (468 milyon) Hindistan’dan geliyor. Bu yılın başlarında, SensorTower tarafından yayınlanan bir raporda Tiktok’un milyarlarca indirmenin izini aştığını ve Hindistan’ın dörtte birine katkıda bulunduğunu belirtti.


SensorTower, uygulamanın bu yıl 614 milyon kez indirildiğini, geçen yılın indirilmesinden yüzde altı daha fazlasını aynı noktada indirdiğini söyledi. Araştırma firması ayrıca video yapım uygulamasının geçtiğimiz yıl 655 milyon tekil indirmenin damgasını vurduğunu belirtti.

Yalnızca TikTok’tan daha fazla indirilen uygulamalar WhatsApp (707.4 milyon) ve Messenger (636.2 milyon).

Şirket dünya çapında çeşitli değişiklikler yaptı. Bir sosyal ticaret özelliğini, biyoya URL’ler eklemeye izin vererek test ediyor. Geçen ay, Hindistan’da EduTok adlı bir e-eğitim programı başlattı AB ve ABD’deki siyasi reklamları yasakladı.

Bu haftanın başlarında, Facebook, Brezilya’da Instagram Stories’de ‘Makaralar’ adlı TikTok benzeri bir özellik başlattı. Sosyal ağ TikTok’u birçok yönden aşmaya çalışıyor. Fakat henüz onu yenmenin bir yolunu bulamadı.

Bir Cevap Yaz

Emre Aslanhan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *