Diğer YazılarımızSosyal Medya

Yayıncılar Nasıl Bağış Alabilir? Papara Yayıncı Hesabı Nedir? Yayında Bağış Nasıl Alınır?


İnternetten para kazanma, yayın açarak para kazanma gibi kavram ile internette hem eğlenirken hem de para kazanma şansını bulunmakta.

YouTube, Twitch ve benzeri platformlarda canlı yayınlar açarak izleyiciler ile buluşabilir. Sunduğunuz içeriklerden bağışlar yardımı ile gelir elde edebilirsiniz. Bağışları elde etmek için pek çok yöntem bulunmakta ancak kullanıcıların size bağışta bulunabilmesi için olabildiğinde kolay yöntemlere yönelmeniz gerekmekte.

Yayıncılar nasıl bağış alabilir? Sorusuna Papara da el atarak. Papara yayıncı hesabı uygulamasını işleme koymuş durumda. Birkaç adımlık kolay kurulum sonrasında bağış almaya başlamanızı sağlayan Papara yayıncı hesabı. Bağışlarınızın direkt olarak hesabınıza geçmesini sağlıyor.

Papara yayıncı hesabı dışında da yayınlarınızdan bağışlar alabilirsiniz. Peki, yayında bağış nasıl alınır? Canlı yayınlardan para kazanılabilir mi?

Yayınlarda Bağış Nasıl Alınır? En İyi Bağış Alma Siteleri Hangileri?

Yayınlarda bağış alabilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmekte. Söz konusu şartlar herhangi bir abone ve izlenme sınırı ile belirlenmiyor.

Öncelikle, güvenilir bir bağış toplama sitesi bulmalı ve bir hesap açmalısınız. Açtığınız hesaptaki bilgilerin tamamen doğru olması gerekmekte. Kendi adınız, soyadınız, kimlik numaranız ve telefon numaranız ile açacağınız hesabınız ile birlikte aslında anında bağış toplamaya başlayabiliyorsunuz.

Güvenilir bağış toplama sitelerini bulmak, onlar üzerinden bağış toplamak gelirlerinizin korunmasını sağladığı gibi. Bilindik sitemler olmaları nedeni ile bağış gelme ihtimalini de arttıracaktır. Özellikle Twitch ve YouTube gibi platformlarda yaygın olarak kullanılan bağış sitelerinin yanı sıra.

Papara’nın hayata yeni geçirdiği “Papara yayıncı hesabı” ile de anında bağış alabilirsiniz. Papara, yaygın kullanımı ve kolay para transferi özelliği ile bağış alma şansızın yükselmesini sağlamakta.

En İyi Bağış Alma Sitesi Hangisi? Hangi Bağış Alma Sitesinden Bağış Alınmalı?

Canlı yayın açmak, açtığınız yayınlardan gelir elde ederek işinize yatırım yapmak istiyorsanız canlı yayın bağışlarına önem vermelisiniz. Her ne kadar gelecek olan aboneliklerden de gelir elde edecek olsanız da size asıl kazanç sağlayan kısım sponsorluklar ve canlı yayınlarda gelecek olan bağışlardır.

Peki, kolay bağış nasıl alınır? En iyi bağış alma sitesi hangileri? Hangi bağış alma siteleri kullanılmalı? Kullanıcı deneyimlerine göre ve popüler oluşlarına göre sıralanmış olsalar da. Canlı yayınlardan bağış alma şansınızı arttırmak için vereceğimiz her platformda hesabınız olması ve canlı yayınlarınızın açıklama kısmında bütün bağış sitelerinin linkinin bulunmasını öneriyoruz.

1 – Papara Yayıncı Hesabı ile Hemen Bağış Topla

16 Yaşından büyüksün ve Papara hesabın mı var? Yoksa bile ücretsiz anında açabilirsin. Yayınlar yapabilir veya yayıncıları destekleyebilirsin.

Papara, yeni nesil yayıncı hesabı ile hem yayıncılara hem de izleyicilere kolay bir şekilde bağış alma ve gönderme yetkisi sağlıyor. Buraya tıklayarak Papara yayıncı hesabı ile ilgili daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Her bağış gönderme ve alma platformunda olduğu gibi Papara uygulamasında da belirli bir yüzdelik oran bulunuyor. Diğer bağış sitelerinde bu oran ortalama %5 iken papara bu oranı %3.2 gibi seviyelerde tutmakta.

 • Papara uygulamasını aç.
 • Menüden yayıncı hesabı sekmesine giriş yap.
 • Karşına çıkan bilgilendirme metnini oku.
 • Yayıncıysan yayıncıyım sekmesine tıkla.
 • Twitch hesabın ile Papara hesabını birbirine bağla.
 • Minimum atılabilecek bağışı belirle.
 • Sana verilen bağış linkini hesabının altına ekle.

Ve artık bağış almaya hazırsın. Papara, yayıncı hesabı ile gelen bağışları ekrana çıkartmak için Papara uygulaması üzerindeki panelden bildirim sistemine entegre sağlayabilirsiniz. Anında iletilecek olan bağış listesi sayesinde gelen bağışlarınızı anında ekrana çıkartabilirsiniz.

Direkt papara hesabınıza yatacak olan bağış ile anında yayınlarınıza destek toplayabilirsiniz.

2 – ByNoGame ile Bağış Almak

Bynogame, yayıncıların vaz geçilmez ve kesinlikle hesabı olması gereken bağış alma sitesidir. 15 Yılı aşkın süredir hizmet veren Bynogame, pek çok alanda içerik desteği de sunarak yayıncıların  vaz geçilmez sitelerinden birisidir.

Atılan bağışların geri çekilmesini önlemesi, sahte bağışların önüne geçmesi, 1 Euro değerinde gelecek olan bağışlardan alınan düşük komisyon oranı nedeni ile sıkça tercih edilmekte.

Kolay kullanım arayüzü ile birlikte en çok tercih edilen bağış siteleri arasında yer almakta.

 • Hesabını aç ve bilgilerini tamamla.
 • Yayıncı başvurusu sayfasına ilerle.
 • Twitch sayfanı bağla ve başvurunu gönder.
 • Aynı gün içinde hesabın onaylansın ve bağış toplamaya başla.

3 – Oyunfor ile Anında Bağış Al

Yaygın olarak kullanılan ve neredeyse her Twitch yayıncısının açıklama kısmında bulunan Oyunfor, hızlı bağış alma özelliği ile bağış oranlarınızı arttıracaktır.

Ortalama komisyon oranlarının yanı sıra Bynogame gibi sağladığı güvenlik önlemleri sayesinde yayıncıların çıkarlarını korumakta. E-Pin satışı, item satışı gibi özellikleri de bulunan Oyunfor, yapacağınız başvuru sonrasında hesabınızın anında bağış alabilir duruma gelmesini sağlıyor.

Bağış alacak olan kişiler için pek çok bilgi isterken bağış yapacak olan kişilerden sadece kimlik onayı istemekte. Kolay kayıt olma, hızlı kullanım ve temiz arayüzü ile herkes tarafından bağış atılmasını hedefleyen Oyunfor.

Zor olmayan kullanımı ile gelecek olan bağış oranlarınızın artmasını sağlamakta.

 • Oyunfor hesabı açın.
 • Bilgilerinizi eksiksiz tamamlayın.
 • Düzenli olarak yayın açtığınız Twitch hesabınızı bağlayın.
 • Onaylanması için yayınlarınızın kontrol edilmesini bekleyin.
 • Çoğu zaman aynı gün içinde bağış onayı alın.

Oyunfor, %5’lik komisyon oranı ile gelecek olan her bağıştan kendine bir yüzdelik pay alacaktır. Söz konusu pay, sadece Oyunfor değil yayınlarınızdan bağış alabileceğiniz her platformda geçerlidir.

Yayıncılar Nasıl Vergi Verir? Gelen Bağışların Vergilendirilmesi Gerekli Mi?

Yayınlardan para kazanmak, gelecek bağışlardan para kazanmak her ne kadar kulağa güzel gelse de kimi zaman engeller ile karşılaşmak da kaçınılmaz bir durum.

Bunlar arasında bulunan belki de en kafa karıştırıcı kısım Yayıncılar gelen bağışların vergisini vermeli mi? Evet, ülkemizde sağlanan her kazanç vergilendirilmeli, vergisi ödenmeli. Yayınlardan para kazanan, gelen bağışlardan para kazanacak olan kişilerin gelen bağışları vergilendirmesi gerekmektedir.

Şahıs şirketi açarak devam edilebilecek durumun yanı sıra yeni yürürlüğe giren banka hesaplarına yatan orandan anında vergi ödeme yasası ile birlikte. Şirket açmadan, hesabınıza gelen oranın belirli bir kısmını kolaylıkla vergilendirme şansınız bulunmakta.

YouTuber hesabı” olarak bilinen bu hesap türü bankanızdan talep etmeniz gereken ve bazı şartları olan hesap türü. Gelecek olan tüm oranları vergilendiren bu hesap, gün sonunda cebinize kalacak olan oranı direkt olarak vermekte.

Her ne kadar vergilendirme bu kadar basit gibi gözüküyor olsa da zorunlu sigorta durumları da bulunmakta. Yayınlardan gelecek olan bağış, abone, sponsorluk gibi gelir kaynaklarını vergilendirmeli, şirketinizi açmalısınız.

Belirli bir yaşın atlında kalıyorsanız “Genç girişimci” yasasından da yararlanarak daha düşük oranlarda veri ödeyebilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.