Oyun DünyasıOyun Tanıtımları

Resident Evil Village Sistem Gereksinimleri Neler?

Resident Evil Oyun Serisi Nedir? Resident Evil Village Ne Zaman Çıkacak?


Yakında çıkacak olan Resident Evil Village sistem gereksinimleri bir süre önce belli oldu. Sistem gereksinimlerinin bazı kullanıcıları hayal kırıklığına uğratabileceğini söyleyebiliriz. Çünkü özellikle minimum sistem gereksinimleri birçok kullanıcının beklediğinden biraz daha yüksek olabilir.

Bildiğiniz üzere Resident Evil serisinin dünyanın dört bir yanından birçok seveni bulunuyor. Yıllardır hayatımızda olan serinin 8. oyunu da birçok oyuncu tarafından merakla beklenmeye devam ediyor. Oyuncular tarafından beklenmeye devam eden Resident Evil Village birçok yönüyle dikkat çekecek gibi gözüküyor.

Ancak ortaya çıkan detaylara baktığımızda yeni oyunun özellikle grafikleriyle ön plana çıkacağını söyleyebiliriz. Burada lafı daha fazla uzatmadan Resident Evil Village sistem gereksinimleri 2021 neler? Sizler için açıklayalım.

Resident Evil Oyun Serisi Nedir? Resident Evil Village Ne Zaman Çıkacak?

Resident Evil Village sistem gereksinimleri güncel konusundan önce değinmek istediğimiz bazı konular var. İlk olarak sizler için bu seriden basitçe bahsetmek istiyoruz. Daha sonrasında ise serinin yeni oyununun ne zaman çıkacağını sizlere açıklayacağız.

Resident Evil Oyun Serisi Nedir?

Yıllar önce hayatımıza giren Resident Evil basitçe açıklamamız gerekirse bir korku oyunu serisi. Korku ve gerilim oyunları arasında fazlasıyla popüler olan bu seri birçok farklı hikayeyle karşımıza çıktı. Farklı hikayelerle karşımıza çıkan serinin grafikleri de gelişmeye devam etti.

Gelişmeye devam eden bu grafiklerin sistem gereksinimlerine doğrudan etki ettiğini açıkça söyleyebiliriz. Bu yüzden Resident Evil Village sistem gereksinimleri belki de birçok kişinin beklediğinden daha yüksek. Ancak ortaya çıkan bilgilere baktığımızda oyunun sistem gereksinimlerinin yüksek olmasının sebebi gerçekçi grafiklere dayanıyor gibi gözüküyor.

Resident Evil serisi ve serinin yeni oyunu hakkındaki bazı detaylar bu şekilde oluşuyor. Resident Evil Village sistem gereksinimleri konusundan önce sizlere serinin son ana oyunu Resident Evil 7 hikayesinden kısaca bahsetmek istiyoruz.

Resident Evil 7 Hikayesi

Resident Evil 7 oyununda Ethan Winters adında bir ana karakter bulunuyor. Bu ana karakter 3 yıldır kayıp olan eşi Mia’dan gizemli bir mesaj alıyor. Daha sonra karakterimiz mesajın gönderildiği yere yani Bakers Malikanesi’ne gidiyor.

Ethan bu malikaneye adım attıktan sonra bir sürü gizemli olay patlak veriyor. Bu noktadan sonra karakterimiz Ethan bir yandan hayatta kalmaya çalışırken bir yandan da eşini bulup kurtarmaya çalışıyor.

Resident Evil Village Çıkış Tarihi

Resident Evil Village sistem gereksinimleri geçtiğimiz dönemde belli olmuştu. Sistem gereksinimlerinin açıklanması ve çıkış tarihinin yaklaşması serinin sevenlerinde büyük bir heyecan oluşturdu. Resmi kaynaklara göre Resident Evil 8 Village çıkış tarihi 7 Mayıs 2021 olarak belirlenmiş durumda. Ancak tabi ki herhangi bir aksaklık olması durumunda bu tarih değişiklik gösterebilir.

Resident Evil Village Sistem Gereksinimleri PC

Önerilen ve minimum Resident Evil Village sistem gereksinimleri aşağıdaki şekildeki oluşuyor.

Resident Evil 8 Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • RAM: 8 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)
  • Ekran Kartı: 4 GB NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti / 4 GB AMD Radeon RX 560
  • İşlemci: Intel Core i5-7500 / AMD Ryzen 3 1200
  • DirectX Sürümü: 12

Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • RAM: 16 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1070 / AMD Radeon RX 5700
  • İşlemci: Intel Core i7-8700 / AMD Ryzen 5 3600
  • DirectX Sürümü: 12

Minimum ve önerilen Resident Evil Village sistem gereksinimleri bu şekilde karşımıza çıkıyor. Bu gereksinimler size biraz yüksek gelebilir ancak oyunun ultra gerçekçi grafikler sunmayı hedeflediğini belirtelim.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.