Oyun Dünyası

Beynimizin Yüzde Kaçını Kullanıyoruz: Brain Test

Brain Test Cevapları

Hem gelişim çağındaki çocuklar hem de yetişkinler için çok faydalı olan beyin egzersizlerini hepimiz biliyoruz. Peki bu egzersizlerin sürekli elinizin altında olmasını ister miydiniz? Sizler için neredeyse her platformda çalışan bir beyin testi uygulaması araştırdık. Hatta bu uygulamayı araştırmak ile kalmayıp sizlere bu makaleyi bir cevap anahtarı misali kullanmanız için derinlere kadar indik.

Uygulamayı öncelikle kısaca bir tanıtmak istiyoruz. Uygulama Brain Test, Brain Test 2 ve Brain Test 3 olmak üzere toplamda 3 parçadan oluşuyor. Her parça içinde ayrı bir uygulama barındırıyor. Yani tek bir uygulama ile bütün parçalara erişemiyoruz. Her parça için ayrı uygulama indirmek gerekiyor.

Ama endişelenmeyin çünkü oyunun serileri birbirinin devamı halinde değil. Her birinin ayrı zorluğu ve hikayesi bulunuyor. Bugün biz sizlerle Brain Test ve Brain Test 2’yi inceleyeceğiz. İncelerken aynı zamanda Brain Test için 10 bölüm ve Brain Test 2 için de 10 bölüm cevap anahtarı oluşturacağız. Kalan bölümler için beyninizi nasıl kullanmanız gerektiği ile ilgili özel ipuçları vereceğiz. Yine de oyunun kalan bölüm cevapları için bizi takip etmeyi unutmayınız.

Brain Test Cevapları

Bir video oyunu olan Brain Test oyunu Android ve IOS platformlarda telefon mağazalarından kolaylıkla indirilebiliyor. Ayrıca oyunun yapımcısı olan Unico Studio her ne kadar resmi olarak oyunu bilgisayar platformuna taşımasa da birçok oyun sitesi oyunu sitesinde barındırıyor. Yani sizler bizim gibi yapımcı-platform ilişkisine takılmadan ve ufak detaylar ile boğulmadan oyunu aynı zamanda bilgisayar üzerinden de oynayabilirsiniz. Brain Test ilk serisi için toplamda 340 bölümden oluşuyor. Buna oyunun kullanmış olduğu gibi bölüm yerine seviye de diyebiliriz. Ayrıca oluşan bu bölümlerin üstüne sürekli yeni bir bölüm eklenebiliyor. Oyun da tıpkı beyinleriniz gibi kendini yenilemeye devam ediyor. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz ve söz verdiğimiz gibi sizlerle Brain Test cevapları hakkında bir cevap anahtarı oluşturacağız. Brain Test 1 cevapları olarak adı geçecek ve oluşturmuş olduğumuz bu cevap anahtarı 10 bölümden oluşacaktır. Hiç vakit kaybetmeden ve oyunu hali hazırda oynayıp da cevapları için sabırsızlanan okurlarımızın ruhunu nakış nakış dokuyalım.

Brain Test 1 Cevapları

Seviye 1: Oyun, soruda verilen şekiller arasında en büyük olan şeklin seçilmesini istemektedir. Doğru cevap olan Aslan seçeneğini seçtiğinizde bir sonraki seviyeye geçebilirsiniz.

Seviye 2: Ekranda bulunan çiçeğin açabilmesi için havadaki dört bulutu sürükleyip açıyoruz. Sonrasında bulutların ardında gizli bulunan güneş ortaya çıkacaktır ve çiçek gördüğü güneş ile büyümeye başlayacaktır.

Seviye 3: Her ne kadar zorlanılsa da çok basitçe buzdolabının kulpuna dokunarak buzdolabını açıyoruz. Açıktan sonra fili buzdolabının içine sürükleyerek bir sonraki seviyeye geçebiliriz.

Seviye 4: Soru çok anlaşılır gibi durmasa da cevabını verip bir sonraki seviyeye geçmek istiyoruz. Soru bize en yakın olan hangisi şeklinde sorulduğu için cevabı da bize en yakın olarak Ay’dır.

Seviye 5: İşte tam bir perspektif sorusu ile karşı karşıyayız. Baktığımızda hepimize 5 dilim pizza varmış gibi görünüyor ancak pizza dilimlerini teker teker oynattığımızda ortada 9 dilim pizza olduğunu fark edeceksiniz.

Seviye 6: İlkokul öğretmenlerimizin bile sıklıkla sormuş olduğu bir şaşırtmaca sorusudur. Bu tuzağa umarız bir daha hiç düşmeyeceksiniz. Bir yarışta 2.sıradakini geçen elbette ki ikinci olur.

Seviye 7: Anlatmak için yorulmaya gerek olmadığını düşünüyoruz. Basitçe ekrandaki oku sola kaydırarak bir sonraki bölüme geçebiliriz.

Seviye 8: Kedilerin aç olduğunu ve doyurmamız gerektiği söyleniyor. Ekranda bulunan dikenli tellerin arasında bisküvi bulunuyor. Bu bisküviyi alıp “Kedi” kelimesinin üzerine sürüklüyoruz ve böylece hem kedi doymuş oluyor hem de biz bir sonraki seviyeye doğru ilerliyoruz.

Seviye 9: Bir boyama kitabı sorusu ile karşı karşıyayız. Oyun sizlerden bu bölümde yeşil topu bulmanızı istiyor. Ancak ekrana baktığınızda yeşil namına hiçbir şey göremiyorsunuz. Tıpkı boyama kitaplarında yapıldığı gibi 3 farklı renkte bulunan toplardan mavi ve sarı renkli topları üst üste getirdiğimizde yeşil rengini elde etmiş oluyoruz.

Seviye 10: Resimde bulunan bir sürü tuhaflık olmasına rağmen oyun sizden ekranın sağında bulunan kırmızı palyaçonun sağ elinin 6 parmaklı olmasını tuhaf bulmanızı istiyor.

Brain Test 2 Cevapları

Brain Test 2 oyunun ikinci serisi olup ve ilk seriden bağımsız bir hikâye ile ilerlemektedir. Oyun kendi içerisinde hikâye isimlerine ayrılmakta ve her hikâyenin ayrı seviyeleri bulunmaktadır. Ancak siz endişelenmeden belirtmek isteriz ki; yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi her hikâye için ayrı uygulama indirmek zorunda değilsiniz. Yalnızca Brain Test 2 uygulamasını indirmeniz takdirde içerisindeki bütün hikayelere ulaşabilirsiniz. Oyunun ikinci serisi içerisinde bulunan hikâye isimleri şu şekilde;

 • Lale’nin Çiftliği
 • Bizim Aile
 • Miskin’in Serüveni
 • Korkusuz Metin
 • Dedektif Behzat
 • Bahtsız Banu
 • Kubilay Firarda
 • Seray Sporda
 • Behzat ve Metin 1.Kısım
 • Behzat ve Metin 2.Kısım

Görmüş olduğunuz gibi Brain Test 2 oyunu kendi içerisinde 10 farklı hikâyeye ayrılıyor. Şimdilik bu hikayelerin her biri için de 20’şer tane soru bulunuyor. Tabi bu soruların sayıları oyun güncellendikçe artabilir. Brain Test 2 cevapları için şu şekilde bir cevap anahtarı oluşturmayı uygun gördük. Oyundaki her bir hikâye için bir sorunun cevabını vereceğiz. Ancak bu bir soru hikayedeki en kafa karıştırıcı ve en zor olarak bilinen sorudan oluşacaktır. Daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi diğer seviyeler için nasıl rahatça çözmeniz için birkaç tavsiyede bulunacağız. Şimdi sizler için seçmiş olduğumuz ve zor olduğunu düşündüğümüz seviyeler için oluşturmuş olduğumuz cevap anahtarını inceleyelim.

Brain Test 2 Cevapları

Lale’nin Çiftliği Seviye 17: Bu seviyede oyun bizden havuç toplamamızı istiyor. Bölümdeki zorluğun en temel sebebi objelerin çok karışık ve olması ve havucun kademeli olarak toplanmasıdır. Öncelikle Lale’nin arkasında bulunan çalıları kenara alıyoruz. Ardından ekranda bulunan siyah deliği taşların altına doğru sürüklüyoruz. Son olarak ortaya çıkan havuçları bulunduğu yerden çıkartarak sepete doğru sürükleyerek bölümü tamamlıyoruz.

Bizim Aile Seviye 11: Yine çok karışık bir soru ile karşı karşıyayız. Merve oyuncak bebek istiyor ve 8 adet paraya ihtiyacı var. Bulmak için öncelikle çekici kumbaraya sürüklüyoruz. Ardından çıkan 5 adet paraya dokunuyoruz. Son olarak masanın üzerinde bulunan mıknatısı sürükleyerek kum havuzunun üstüne getiriyoruz. Havuzdan çıkan 3 para ile birlikte toplamda 8 adet para bulmuş oluyoruz.

Miskin’in Serüveni Seviye 26: Hikâyenin son ve en zor bölümü olan bu seviyede goril ile başlıyoruz. Gorili ekrandaki deliğe doğru sürüklüyoruz. Akabinde ağaçların yanında bulunan odun parçasını da deliğe doğru sürüklüyoruz. Son aşamada ise dalda bulunan elmaları yaban domuzuna teslim ederek bölümü tamamlamış oluyoruz.

Korkusuz Metin Seviye 15: Mumyanın aşağısında bulunan tuvalet kağıdına tuvalete doğru sürüklemeniz ve Metin’e bir kez dokunmanız halinde bölümü tamamlamış olacaksınız. Sorunun cevabı çok basit ama çözerken bir hayli zorlananların olduğunu tespit ettik. Biraz daha perspektif bakmak gerekiyor.

Dedektif Behzat Seviye 19: Behzat ile Sedat’ın yüzleşmesinin gerektiğini söyleyen oyundaki bu bölümü geçmek için yerdeki şemsiyeye dokunuyoruz. Şemsiye açıldıktan sonra Behzat’a doğru sürükleyerek Behzat’ı binanın sol tarafında görünen boşluğa bırakıyoruz. Bu şekilde bölümü tamamlamış oluyoruz.

Bahtsız Banu Seviye 6: Seviyenin düşük olduğuna aldanmayın çünkü tam bir dikkat sorusu olduğunu düşünüyoruz. Bir sonraki seviyeye geçmek için ekranda bulunan kızı ağacın altına doğru sürükleyerek telefonumuzu sallamamız yeterli olacaktır. Evet, yanlış duymadınız gerçekten telefonunuzu sallayacaksınız.

Kubilay Firarda Seviye 20: Bizce oyunun en güzel hikâyesi olan serinin son bölümünü sizlere anlatacağız. Seviyeyi tamamlamak için hapishanedeki ışığın sönmesini ve güvenlik görevlisinin ekrandan kaybolmasını bekleyiniz. Ardından soldaki çalılara dokunarak Kubilay’ı hareket ettirin ve ormana ulaştırın. Çalıları durdurmak için bir kere çalıya tıklamanız yeterli olacaktır.

Seray Sporda Seviye 14: Spor salonlarında personel trainer olarak bahsetmiş olduğumuz olayın aynısını gerçekleştireceğiz. Seray’ın hocası parmağını yukarıya kaldırdığında Seray’ın vücudunun üst kısmına, parmağını aşağıya indirdiği zaman ise Seray’ın bacaklarına dokunmanız halinde bölümü tamamlamış olacaksınız.

Behzat ve Metin 1.Kısım Seviye 7: Bu seviyede Behzat’ı saklamamız gerekiyor. Yine odak ve dikkat isteyen sorulardan biri olduğunu düşündüğümüz için çözmek istedik. Behzat’ın kollarının arkasında bulunan şövalyeye tıklayarak açıyoruz. Sonrasına Behzat’ı şövalyenin arkasına doğru sürükleyerek bölümü tamamlamış oluyoruz.

Behzat ve Metin 2.Kısım Seviye 11: Haydutla yüzleşmek için Behzat yalnız kalıyor. Düşen Metin’in şapkasını silahlı adamın kafasına doğru sürüklüyoruz. Ardından düşen silahı Behzat’a vererek seviyeyi tamamlıyoruz.

Brain Test Soruları Nasıl Çözülmeli?

Yukarıda okumuş olduğunuz gibi sizlere toplamda 20 adet soru için cevap anahtarı oluşturduk. Ancak bu cevap anahtarını oluştururken yalnızca cevapları vermekle kalmadık. Soruların cevaplarını açıklayıcı bir şekilde anlatarak bir bakıma çözüme nasıl kavuşulduğunu gösterdik. Şimdi sizlere diğer Brain Test soruları için çözerken hızlıca çözüme kavuşmak için birkaç tavsiye vereceğiz.

 • Şekillerin çok karışık olduğu sorularda olabildiğince basit düşünün ve ilk aklınıza geleni uygulayın.
 • Kimi sorularda neredeyse hiç şekil bulunmuyor ve çözümü oldukça zor oluyor. İşte bu tarz sorularda ise telefonunuzu yan çevirip kendinizden biraz uzaklaştırın. Emin olun ki sorunun cevabını hemen görmeye başlayacaksınız.
 • Az önce belirtmiş olduğumuz yöntemi perspektif isteyen sorularda da kullanmanız mümkündür. Perspektif isteyen sorularda soruya mutlak surette farklı açılardan bakmanız gerekiyor. Bu durumda ise yine kendinizi telefondan uzaklaştırarak büyük resmi görmeye çabalayabilirsiniz.

Brain Test 177

Brain Test 177 seviye sorusu için apayrı bir parantez açmak istedik. Çünkü yapmış olduğumuz gözlemler neticesinde en fazla cevabı aranan ve en çok zorlanılan soru olduğunu fark ettik. Öncelikle kısaca bir sorudan bahsedelim. Soru şu şekilde sorulmuş; Ne görüyor? Kısa ve öz olarak sorulan bu soruyu biraz daha açalım. Ekranda bulunan çocuğun ekranda bulunan diğer objelerden hangilerini gördüğü soruluyor. Bu objelere tıklamamız halinde soru çözülmüş olacak. Sorunun çözümüne geçmeden önce az önce vermiş olduğumuz tavsiyelerden yararlanacağınızı hatırladınız mı? Telefonu kendinizden uzaklaştırdığınız zaman bakmış olduğunuz perspektifte çocuğun ok yönünden baktığında tablodaki en alt sıranın tamamını, bir üstünde bulunan sıranın ortanca ikisini ve son olarak üçüncü sıranın ise ikinci kutusunu gördüğünü göreceksiniz. Bahsetmiş olduğumuz bu objelere tıklamanız halinde araştırmalara göre en zor seçilen soruyu tamamlamış olacaksınız.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.