Diğer YazılarımızGenelTeknoloji
Trend

YouTube Dönüştürücü Nedir?

Youtube Mp3 Dönüştürücü Nasıl Çalışır?


Youtube sitesi; içeriğinde birçok videoyu barındıran her konuda bilgilendirici videoyu kullanıcıları ile buluşturan bir platformdur. Kullanıcıların birçoğu zevkine göre, bu ortamda video izlemektedir. Fakat bu platform üzerinden video seyretmek için;  sürekli internet bağlantısı gerekmektedir. Bu durumda da platform pek kullanışlı olmamaktadır. Youtube kullanıcıları, bu durumla başa çıkmak için Youtube mp3 dönüştürücü kullanmaya yöneliyor. Youtube mp3 dönüştürücü programları ve siteleri ; videoları kolaylıkla mp3 formatına dönüştürmektedir. APK şeklinde hizmet veren programların artık site versiyonları da bulunuyor.

Youtube Mp3 Dönüştürücü Nasıl Çalışır?

Play Store, Apple Store, Telefon mağazalarında yer alan youtube mp3 programları yani Youtube mp3 dönüştürücü programları sayesinde, Youtube plartftormu üzerinde yer alan tüm videoların veya şarkıların istenilen formatta cihazlara indirilmesi sağlanacaktır. Yani Youtube’ da yer alan videoları cihazlara, Ses olarak mı yoksa video olarak mı? İndirilmesine karar verilir. Youtube mp3 dönüştürücü sayesinde, istenilen videolar internet yemeden izlenilmekte veya dinlenilmektedir. Youtube kullanıcılarının birçoğu, mp3 youtube dönüştürücü programları sadece ses indirmek için olduğunu sanıyor. Ancak, Youtube videolarını yalnızca ses dosyası olarak değil video şeklinde de indirmek mümkün. Bu imkanı sağlayan bir çok Youtube mp3 dönüştürücü sitesi bulunmaktadır. Bu Youtube mp3 programlarının birçok kullanıcısı bulunmaktadır.

Youtube mp3 dönüştürücü siteleri, Youtube kullanıcılarına müzik dinleme ve video izleme imkanı tanımaktadır.

Mp3 Youtube dönüştürücü sayesinde, istenilen tüm videolar mp3 formatına dönüştürülebilir. Bu siteler sayesinde Youtube kalitesi ile kullanım sağlanır. Youtube mp3 dönüştürücü akıllı cihazlarınızda hatta bilgisayarınızda kullanım imkanı tanır. Genelde bu uygulamaların kullanımı ücretsizdir. Hem mp3 formatını hem de HD kalite video olarak indirmek için işe yarar. Bu uygulamalar üzerinden Youtube video MP3 dönüştürücü üzerinden dosya indirme işlemleri yapılırken; görüntüler FLV ve Mp3, Mp4 dosyaları şeklinde indirilebilmektedir.

Youtube Mp3 Dönüştürücü

• Özellikle telefonlarda ya da bilgisayar üzerinden online bağlantı sağlanmadan bile mp3 youtube dönüştürücü siteleri üzerinden indirilen şarkı ve videoların rahatlıkla kullanılması sağlanır.

• Akıllı telefonlarda internet bağlantısı ile bir şarkıyı dinlerken 1 GB’ da yakın data harcarken, youtube mp3 dönüştürücü orjinal programlar sayesinde indirime sağlayarak gereksiz GB harcanmasının önüne geçilir.

• Youtube platformu üzerinden şarkı dinlemek veya video izlemek fazlası ile şarj bitiren bir durumdur. Bu sebeple şarkıların ve videoların Youtube mp3 dönüştürücü aracılığıyla indirilmesinin sağlanması, hem internetten hem de şarjdan tasarrufu sağlayacaktır.

Youtube Mp3 Dönüştürücü Nasıl Kullanılır?

Youtube Mp3 Dönüştürücü uygulamalarını kullanmak ve de rahat kullanım sağlamak isteyen kullanıcıların, bu konuda dikkat etmesi gereken birkaç nokta bulunuyor. Bunlardan ilki; şarkı veya video indirme esnasında mutlaka Youtube giriş yapılmış olmasıdır. Youtube giriş sağlandıktan sonra; izlenilmek veya dinlenilmek istenilen video arama çubuğuna yazılarak bulunur. Buluna in şarkı veya videonun linki kopyalanarak, yan sekme ile mp3 youtube dönüştürücü sitesine giriş yapılır. Buradan videonun veya şarkının talep edilen formata dönüştürülmesi sağlanır.

Burada dikkat edilmesi gereken, sadece şarkı formatı kullanılacak ise Youtube mp3 dönüştürücü hizmeti veren uygulamalar kullanılmalıdır. Günümüz formatların çoğunda hem Youtube dönüştürücü hem de Youtube mp3 dönüştürücü imkanı bulunmaktadır.

Tercih edilen Youtube mp3 dönüştürücü sitesine, kopyalanmış olan videonun veya şarkınım linki girilerek dönüştür butonuna tıklanır. Daha sonra da dönüştürücünün işlemi tamamlaması beklenir.

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra; akıllı telefonun ya da bilgisayarım indirilenler kısmından içeriklere ulaşılması sağlanır.

Youtube Mp3 Dönüştürücü Programları Nelerdir?

İhtiyaç duyulduğu zamanlarda Youtube mp3 dönüştürücü uygulamaları çoğu zaman işimize yaramaktadır. Öyle ki çok sevdiğimiz ya da beğenmiş olduğumuz bir içeriği dinlemek GB kaybına neden oluyor. Bu yüzden Youtube mp3 dönüştürücü uygulamalarına ihtiyacımız var. Ancak bu uygulamaların birçoğunun mükemmel ve güvenilir performansla çalışmadığını biliyoruz.

Ama birçok Youtube kullanıcısının tercih ettiği güvenilir ve üstün performansla çalışan Youtube mp3 dönüştürücü uygulamaları var. Bu uygulamalara bakacak olursak ;

• Listenvid

320 kbps, 128 kbps Youtube mp3 dönüştürücü servisidir. Bu sitede videoları; düzenleme, yen ad verebilme gibi imkanlar bulunmaktadır.

• 2conv

Bu sitede, Youtube videoları kolaylıkla mp3 formatına dönüştürülmektedir.

• Greenmp3

Youtube kullanıcılarının sıklıkla güvendiği Youtube mp3 dönüştürücü sitesidir.

• H2Converter

Youtube Mp3 Dönüştürücü uygulamalarının arasında sıklıkla kullanılan diğer bir program da H2Converter’dır.

• Mp3. Support

Mp3 Support, dünya genelinde hizmet veren bir Youtube mp3 dönüştürücü sitesidir. Bu site de belli bir formatta olan içeriğin başka bir formata dönüştürülmesi ücretsiz hizmet olarak sunulmaktadır. Ayrıca bu sitede diğer siteler içinde çeviri desteği sunmaktadır.

• Onlinevideoconverter

• Savetomp3

• Telecharger

• The YouMP3

Bu saydığımız programlar dünya genelinde sıklıkla kullanılmakta olan programlardır. Bu programların ve sitelerin kullanılarak Youtube mp3 dönüştürücü işlemlerinin yapılması diğer APK ‘lara göre daha kolay ve güvenilirdir. Bu program ve siteler, herhangi bir APK ya da uzantıya ihtiyaç duymadan, internet üzerinden gerekli sekme açılarak link üzerinden İndirme imkanı tanımaktadır. Ayrıca bu programlar sayesinde, KB değerleri, görüntü kalitesi ve diğer frekans ayarlarını da kolaylıkla yapabilirsiniz. Programlarla ilgili olarak detaylı bilgi almak için, siteleri ziyaret edebilirsiniz. Siteler üzerinde yer alan bilgileri doğrultusunda kullanım sağlayabilirsiniz.

Youtube Mp3 Dönüştürücü Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüz de artık birçok Youtube kullanıcısı, Youtube mp3 dönüştürücü uygulamalarını kullanıyor. Ancak bazı kullanıcılar, bu uygulamaların kullanımında birçok şeyi göz ardı ediyor. Göz ardı edilenlerden ilki güvenli sorunu.

Güvenlik sorunu, telefon mağazalarında bulunan birçok uygulama için söz konusu olan bir durum. Burada dikkat edilmesi gereken, Youtube mp3 dönüştürücü orjinal olup olmadığına dikkat edilmesi gerekir. Tanınmamış bir uygulamayı kullanmak, sizleri güvenlik açığı ile karşı karşıya bırakacaktır. Bu açıdan mutlaka Youtube mp3 dönüştürücü kullanırken orjinal olan, tanınmış uygulamaları kullanmaya çalışmak gerekir.

Birçok Youtube mp3 dönüştürücü ücretsiz hizmet verdiğini söylemektedir. Halbuki kullanıcılarına reklam izleterek para kazanmaktadırlar. Sizlere gösterilen reklamlarda tehdit oluşturabilir. Örneğin ; Youtube mp3 dönüştürücü ile video veya şarkınızı indirirken, sizleri reklam aracılığı ile başka bir sayfaya yönlendirebilir. Bu yönlendirilme esnasında, açılan yeni sayfada virüs olabilir. Böylece güvenlik açığı ile karşı karşıya kalmış olacaksınız. Bu durumla karşılaşmamak için mutlaka cihazınızda anti virüs programı her ihtimale karşın kurulu olmalıdır. Yani hangi program olursa olsun mutlaka kullanım öncesinde virüs taramasından geçirilmiş olmalıdır.

Android veya İOS cihazlara Youtube mp3 dönüştürücü programlarından birini indirecek iseniz ilk aşamada digital mağazada yer alan puanlamasına mutlaka bakmalı ve yorumları okumalısınız. Bu sayede, sizin program hakkında bir ön fikir sahibi olmanız sağlanacaktır. Bu neden önemli? Çünkü bu görevle çalışan programların, APK olma ihtimali çok yüksektir. Bu da telefon veya bilgisayar farketmeksizin cihazları riske sokmaktadır. İnternet üzerinden de kontrol sağlanmalı ve programdan emin olunmalıdır. Anti virüs programları bir tehdit unsuru görünce programı otomatikman engelleyecek veya silecektir. O yüzden cihazınızda mutlaka bir antivirüs programı elde edinin.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

11 Yorum

  1. Youtube mp3 dönüştürücü ile ilgili bilgilendirici bir yazı olmuş. Uzun zamandır araştırdığım bir konuydu. Teşekkrler

  2. Çok mantıklı bir işlem aslında tüm videolarda oluyorsa sürekli YouTube üzerinden dinlemektense internet gerektirmiyorsa telefonumdan dinlerim

  3. Mp3 dönüştürücü bu aralar en çok ihtiyacım olan zamanda buldum bana çok faydası dokundu her detayı düşünülmüş büyük emek var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.