«

YouTube Müzik, Google Play Müzik’i planlanan kullanımdan kaldırılmadan önce bir dizi değişiklik yapıyor. En son güncelleme, uygulamanın sanatçılara ve müzisyenlere abonelikleri işleme şeklini değiştirerek belirli sanatçıları veya parçaları bulmayı daha kolay hale getiren yeni bir kütüphane organizasyon sistemi getiriyor.

Aşağıdaki ekran görüntülerinde görülebileceği gibi, gelen güncelleme Kütüphane sekmesine bir kullanıcının abone olduğu tüm sanatçıları, parçaları ve albümleri gösteren bir ‘Abonelikler’ bölümü ekler. Bununla birlikte, önceki sürümlerdeki Sanatçılar sekmesi yalnızca bir kullanıcının manuel olarak abone olduğu grupları ve müzisyenleri gösterirken, güncellenen sürüm artık albümü veya şarkısı kütüphaneye eklenen tüm sanatçıları otomatik olarak ekliyor. Abonelik sekmesinin yine de yalnızca manuel olarak abone olduğu sanatçıların adlarını göstereceğini unutmayın, bu nedenle eski düzenlemeyi seven kullanıcılar hemen umutsuzluğa kapılmasın.

Google ayrıca, en son sürümde ‘Melodiler’ alanının çalışma şeklini değiştirmiştir. Daha önce kitaplığa manuel olarak eklenen parçaları belirtmiş olsa da, şu anda istemci tarafından kitaplığa eklenen herhangi bir koleksiyondaki tüm melodileri otomatik olarak içeriyor.

Bir koleksiyonun tercih edilmesinin, o koleksiyondaki her bir parçayı değerlendirmeniz gerektiği anlamına gelmediği göz önüne alındığında, özellikle son değişikliğin kullanıcılar tarafından nasıl alındığını algılamak ilginç olacaktır. Her halükarda, ilerlemeler oldukça yakın bir zamanda başladı, bu yüzden herkes için erişilebilir olması biraz zaman alabilir.

Bir Cevap Yaz

Emre Aslanhan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *