GenelSosyal Medya

Bilmeniz Gereken En İyi 10 Instagram Reels Özelliği

Instagram'da müzik için ayarlanmış 15 saniyelik klipleri kaydetmenin yep yeni bir yolu Reels

Instagram Reels müzik için ayarlanmış 15 saniyelik klipleri kaydetmenin yeni, eğlenceli ve ilgi çekici bir yolu.

Instagram Reels Nasıl Kullanılır?

Instagram’ın hikaye kısmını açıp Reels kısmını seçmeniz yeterli. Yalnızca mobil cihazlara uygun olan Instagram Reels ile video çekmek için doğrudan Reels’ın kamerasını kullanabilir ya da kamera rulonuzdaki videoları yükleyebilirsiniz.

Instagram'da müzik için ayarlanmış 15 saniyelik klipleri kaydetmenin yep yeni bir yolu Reels
Instagram’da müzik için ayarlanmış 15 saniyelik klipleri kaydetmenin yep yeni bir yolu Reels

1. Büyük Film Müzikleri Koleksiyonu

İster avda kalmak için popüler şarkıları seçin, ister hayranlarınıza biraz sıra dışı tatlar katmak için klasiklere gidin, Reels’ın müzik koleksiyonunun ötesine bakmanıza gerek yok. Dahası, klibiniz için doğru şarkıyı seçmek için çok fazla zaman harcamanıza gerek kalmaması için zevkinize uygun olarak seçilmiş bir müzik yelpazesi de sunar.

2. Bir Şarkının Herhangi Bir Parçasını Seçme Yeteneği

Klibin anında dikkat çekmesini istediğiniz anlarda, istenen esneklik saatin ihtiyacı haline gelir. Reels, büyük bir şarkı kitaplığından seçim yapmanıza izin vermenin yanı sıra, bir şarkının herhangi bir bölümünü seçmenize de olanak tanır. Sonuç olarak, klibinize bir x faktörü eklemek için bir şarkının belirli kısımlarını seçebilirsiniz. Bir şarkı seçtikten sonra, o şarkının belirli bir bölümünü seçmek için müzik seçim aracını kullanın.

3. Bir Ton Büyüleyici Filtre

TikTok’a diğer birçok muadiline göre net bir avantaj sağlayan şey, geniş bir filtre koleksiyonudur. Instagram Reels’ın mağazasında neler olduğuna baktığımda, kullanıcıların heyecan verici klipler oluşturmasına izin verecek kadar çeşitliliğe sahip olduğunu söyleyebilirim. Bu nedenle, kliplerinize biraz göz alıcı bir dokunuş katmak veya videolarınızın komik veya ilginç görünmesini istiyorsanız, Makaralar zevkinize hitap edebilir.

4. İnanılmaz Ağır Çekim

Makaralarda gözüme çarpan bir diğer özellik ise ağır çekim klipler oluşturma yeteneği . Çarpıcı ağır çekim videoları yakalamaktan hoşlanan biri olarak, bunu oldukça iyi buldum. Reels oluşturmaya hazır olduğunuzda, video ayarlama aracına dokunun ve ardından hoş bir ağır çekim klibi oluşturmak için .3X veya .5x’i seçin . Ayrıca klibinizi hızlandırma seçeneğiniz olduğunu unutmayın.

5. Eğlenceli Sevgi Dolu Çıkartmalar

Ne tür klipler oluşturmaya çalıştığınız önemli değil, havalı çıkartmaları sahneden çok uzun süre uzak tutamazsınız. Her zaman çok çeşitli çıkartma lüksüne sahip olmanızı sağlamak için Reels, Instagram’ın bilinen tüm çıkartma ve emojilerini kullanmanıza olanak tanır . Dahası, kliplerinize benzersiz bir dokunuş eklemek için karalama ve metin araçlarından en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

6. Yorumların Kontrolünü Elinize Alın

Bir Reels yıldızı olmayı planlıyorsanız, hem yüksek övgü hem de beklenmedik eleştirilerle başa çıkmak için tamamen hazırlıklı olmalısınız. Ayrıca, her zaman bir dizi saldırgan yorumla moralinizi bozmak ve moralinizi bozmak için size ateş etme şansını asla kaçırmayacak birçok profesyonel troller olacaktır.

Peki onlarla nasıl başa çıkacaksınız? Instagram’ın bir parçası olan Reels, kliplerinize yalnızca takipçilerinizin yorum yapabilmesi için yorumları kontrol etmenize de olanak tanır. Bu şekilde kendinizi trollerin eline düşmekten kurtarabilirsiniz.

7. Reels Videolarınızı Koruyun

Benzersiz bir reels videosu oluşturmak çok çaba gerektirir. Yalnızca birinci sınıf klipler yapma konusunda tutkulu olanlar, izlemesi hoş olan bu birkaç saniyelik kliplerin ardında yatan acıyı bilebilir.

Reels videolarınızın pervasızca kopyalanmalarını önlemek için bir kalkan eklemek isterseniz, özel hesabı etkinleştirin. Özel hesap etkinleştirildiğinde, yalnızca onaylanan takipçileriniz makaralarınızı görüntüleyebilir ve paylaşabilir. Ayrıca, herhangi biri makaranızı paylaşırsa, yalnızca takipçileriniz onları görebilir.Hepsinden önemlisi, Instagram Reels, yaratıcılığınızı korumada uzun bir yol kat edecek olan orijinal sesinizi kullanarak kimsenin bir makara oluşturmasına izin vermez. Makaralarınızı korumak için Instagram -> profil sekmesi -> menü düğmesi -> Ayarlar -> Gizlilik -> Hesap gizliliği’ni başlatın . Ardından, Özel hesap için anahtarı açın.

8. Reels Videolarınızı Belirli İnsanlardan Gizleyin

Makaralarını bazı arkadaşların gözünden uzak tutmanın bir yolunu arayanlar için makaraları saklamanın hızlı bir yolu var. Herhangi birinin makaralarınızı görmesini engellemek için yapmanız gereken tek şey, sol üst köşedeki Ayarlar düğmesine dokunup Hikayeyi gizle’yi seçmektir . Bir sonraki ekranda, tüm arkadaşlarınızın listesini görmelisiniz. Basitçe, kliplerinizi gizlemek istediğiniz arkadaşlarınızın adını seçin. Sonunda, onaylamak için sağ üstteki Bitti’ye dokunun .

9. Instagram Reelslerini Fotoğraf Kitaplığına Kaydedin

Ne zaman harika bir Instagram reels yapsam, onu çevrimdışı izlemek için Film Rulosuna kaydetmeyi tercih ederim. Siz de aynı düşünce okuluna mensupsanız, cihazınızda etkin olduğundan emin olun. Bir makara oluştururken , ekranın sol üst köşesindeki Ayarlar düğmesine dokunun . Ardından aşağı kaydırın ve Film Rulosuna Kaydet butonunu seçin

10. Instagram Reels’i Facebook’ta Paylaşın

Hikayenizin viral olmasını istiyorsanız, Facebook’tan da en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olun. Ayarda biraz gizli, Instagram Reels’i Facebook’ta otomatik olarak paylaşma seçeneğidir. Bir reels oluştururken, sol üst köşede bulunan Ayar düğmesine basın.

Bundan sonra Hikayenizi Facebook’ta paylaşın seçeneğine donunun. Ardından, “Instagram, oturum açmak için ‘facebook.com’u kullanmak istiyor. Bu, uygulamanın ve web sitesinin sizinle ilgili bilgileri paylaşmasına olanak tanıyor.” Diyen bir açılır pencere görünecektir . Onayla seçeneğine dokunun .

Yorumlarda bu yazımız hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin. İçerik hoşunuza gittiyse ilginizi çekebilecek Exxen TV Üyelik Nasıl Oluşturulur? Exxen TV Üyeliği Nasıl İptal Edilir? yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Emre Aslanhan

İletişim emre.aslanhan@gecbunlari.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.