Sosyal Medya

Instagram Hesap Silme Linki 2023


Instagram hesap silme linki 2023 ile hesaplarınızı istemediğiniz anlarda sorunsuz bir şekilde kapatabilirsiniz. Instagram, hesap kapatma konusunda bazı sınırlara sahip olsa da sorunsuz şekilde hesap kapatma şansını kullanıcılarına sunuyor.

Sadece hesap kapatma değil, hesap dondurma yöntemleri ile de hesaplarınızı bir süre için kullanılamaz hâle getirebilirsiniz. Instagram, hesap kapatma işlemleri doğru şekilde yerine getirildiğinde bir süre içerisinde hesaplarınızın tamamen kapatılması sağlanıyor.

Meta çatısı altında bulunan Instagram, kullanıcıların geri dönme ihtimaline karşın, hesap kapatma linki üzerinden hesaplarını kapatmaları durumunda yaklaşık 30 gün boyunca hesaplarını kurtarma şansı veriyor.

Ancak, 30 gün boyunca hesap tamamen kullanılamaz ve diğer kişiler tarafından görülemez hâle geliyor. Peki, Instagram hesabı nasıl kapatılır? Adım adım Instagram hesap silme linki kullanımı

Instagram Hesap Silme Linki Nasıl Kullanılır?

Instagram hesap silme linki nasıl kullanılır? Instagram hesap silme linki kullanmak için bilgisayar, telefon veya tablet fark etmeksizin izlemeniz gereken bazı adımlar bulunuyor. Hesaplarınızı kapatabilmek için hesaplarınıza hali hazırda erişebiliyor olmanız oldukça önemli.

Kapatmak istediğiniz hesabın kullanıcı adını ve en önemlisi şifresini biliyorsanız Instagram hesap kapatma linki adımlarını izleyerek hesabınızı kapatabilirsiniz. İşte, Instagram hesap silme adımları;

 • Buraya tıklayın ve Instagram hesap silme linki sayfasına ulaşın,
 • Karşınıza çıkan Instagram giriş ekranına kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapın (Daha önce Instagram hesabınıza giriş yapmışsanız giriş bilgisi istemeyebilir),
 • Karşınıza açılan forum ekranından kullanıcı adınızı kontrol ederek doğru hesabı silmeye çalıştığınızdan emin olun,
 • Sayfanın biraz aşağısında yer alan “Hesabını neden kapatıyorsun?” kısmına bir cevap seçin,
 • Şifreniz alanına şifrenizi girin.

Tüm işlemlerden sonra, formun alt kısmında bulunan “Hesabı kalıcı olarak kapat” seçeneğine tıklayın ve hesabınızın kalıcı olarak kapatılma sürecine girmesini sağlayın. Unutmayın, bu adımları uygulayarak hesabınızı geçici olarak değil kalıcı olarak kapatabilirsiniz. Geçici olarak kapatmak için yazımızın devamını okumayı unutmayın.

Instagram Hesap Silme Talebi Nasıl İptal Edilir? Instagram Hesap Silme Linki İptal Etme

Her ne kadar Instagram hesap silme linki iş gören bir link olsa da aldığınız ani kararlar nedeni ile hesabınızın silinmesini engellemek ve silinme işleminin iptal edilmesini isteyebilirsiniz. Peki, bu gibi bir durumda izlememiz gereken yollar nelerdir?

Instagram hesap silme linki iptal etmek için 30 güne kadar uzayan bir süre boyunca zamanınız bulunuyor. Ancak, 30 günün sonunda hesabınızın tamamen silineceğinden, tekrar erişilemez olacağından emin olabilirsiniz. 30 günlük süreç içerisinde hesabınız başkaları tarafından;

 • Mesaj alamaz,
 • Görüntülenemez,
 • Fotoğrafları ve yorumları okunamaz,

Hesap silme işlemlerini iptal etmek için;

 • Instagram uygulamasını veya sitesini telefon, tablet veya bilgisayardan açın,
 • Silme talebini oluşturduğunuz hesabın kullanıcı adı ve şifresi ile hesaba giriş sağlayın,
 • Giriş işleminden sonra karşınıza çıkacak olan “silme işlemini iptal etmek istiyor musunuz?” sorusuna olumlu cevap verin ve ilerleyin.

Tebrikler, Instagram hesabınızı silme işlemini iptal ettiniz. Dilerseniz, yazımızdaki adımları tekrar uygulayarak Instagram hesap silme linki üzerinden hesabınızı tekrar silmek için talep oluşturabilirsiniz. Peki, Hesabınızı kalıcı olarak silmek değil, geçici olarak kapatmak istiyorsanız nasıl adımlar izlemelisiniz?

Durum öyle ki, kalıcı olarak hesap silme linki üzerinden yapacağınız işlemler 30 gün sonra hesabınızın tamamen kapanmasını sağlarken. Geçici kapatma linki hesabınızın sadece bir süre kadar kapalı kalmasını sağlamakta.

Instagram Hesap Dondurma Linki 2023

Instagram hesap dondurma linki 2023 ile, güncel olarak hesaplarınızı dondurabilirsiniz. Kimi zaman hesaplarımızı tamamen silerek ortadan kaybolma isteklerinde bulunuyor olsak da kimi zaman hesaplarımızı sadece dondurarak bir süre kafamızı dinlemek isteyebiliriz.

Instagram, hesaplarınızı tamamen kapatabilmeniz için imkan tanıyor olduğu gibi, hesaplarınızı geçici olarak kapatabileceğiniz bir hizmeti de sizlere sunmakta.

Kolay birkaç adım ile hesaplarınızı geçici olarak kapatabileceğiniz bu yöntem ile. İlerleyen zamanlarda, istediğiniz herhangi bir an içinde hesabınıza tekrar erişim kazanabilirsiniz.

Peki, Instagram hesap dondurma linki nasıl kullanılır? Adım adım Instagram hesap dondurma nasıl yapılır?

 • Buraya tıklayın ve Instagram hesap dondurma linki sayfasına ulaşın,
 • Karşınıza çıkan ekrandan Dondurmak istediğiniz Instagram hesabınıza giriş yapın,
 • Bir sonraki ekranda, size sunulan bilgileri kontrol ederek doğru ekran olduğunuzu onaylayın,
 • Hesap dondurma nedeni olarak belirtilen alana bir seçenek seçin,
 • Şifreniz alanına şifrenizi eksiksiz bir biçimde girin.

Tüm adımlardan sonra, sayfanın alt kısmında bulunan “hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklayın ve tüm hesaplarınızdan çıkmış olun.

Instagram hesap dondurma linki sayesinde, herhangi bir süre sınırı olmadan hesaplarınızı dondurabilirsiniz. Instagram hesap silme linki gibi çalışmayan bu link, bir süre sonra hesabınızı kalıcı olarak kaybetme riskinizi de taşımıyor.

Ancak, her zaman yaptığımız eylemlerden memnun olmayabiliriz. Bu durumda ne yapmak gerekir? Instagram dondurulan hesap nasıl açılır? Instagram hesap dondurma linki iptal edilebilir mi?

Instagram Hesap Dondurma Linki İptal Etme Instagram Hesap Açma

Instagram, dondurulan hesapları açmak mümkündür. Ancak, bu işlemlerden sonra hesabınızı bir süre donduramayabilirsiniz.

Instagram, bu özelliğin sürekli kullanımını engellemek için dondurulan ve tekrar açılan hesapların tekrar dondurma işlemlerini yapabilmesi için 1 Hafta kadar beklenmesini zorunlu kılıyor. Ancak, bu riski göze alarak hesap dondurma işlemini iptal etmek istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar bu şekilde;

 • Instagram uygulamasını veya sitesini telefon, tablet veya bilgisayarınızdan açın,
 • Hesap giriş alanına, dondurduğunuz hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini yazarak giriş yap butonuna tıklayın,
 • Instagram sayfanız açılmadan önce, hesabınızın dondurulmuş olduğunu ve bu işlemi iptal edip etmek istemediğinizi soran bir sayfa ile karşılaşacaksınız,
 • Hesabınızın dondurulmasının iptal edilmesini söyleyen seçeneği seçin ve ilerleyin.

Tüm bu adımlardan sonra Instagram hesap dondurma linki üzerinden geçici hesap kapatma emri verdiğiniz hesabınız eski hâline getirilecek. Ancak, tekrar hesabınızı geçici olarak kapatabilmek için bir haftalık bekleme sürecinde kalmanız gerekecek.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.