Sosyal Medya

Instagram Takip İsteğini Kabul Etmeyenleri Görme

Instagram dünya üzerinden en çok kullanılan sosyal ağlardan biridir. Instagram takip isteğini kabul etmeyenleri görme en merak edilen konular arasındadır. Aslında bunu görmeden de algılamak mümkündür. Gönderdiğiniz bir istek uzun süre kabul edilmemişse zaten kabul edilmediğiniz açıktır. Ancak sabırsız kişiler talebinin kabul edilip edilmediğini görsel olarakta görme arzusu içerisindedir. Biri sizi kabul etmiyorsa geçen zaman buna en iyi ispat olacaktır.

Instagram takip isteğini kabul etmeyenleri görme oldukça kolay bir işlemdir. Ancak cep telefonlarında bulunan uygulama ile isteğinizin kabul edilip edilmediği konusunda bilgi alamayabilirsiniz. Takip taleplerinizle ilgi her şeyi hesap verilerinizden görmek mümkün olacaktır. Instagram WEB girişi sayesinde kim istek göndermişsiniz, kaç kişi arkadaşlık isteğini onaylamış görmek mümkün olacaktır. Elbette ki istek kabul edildiğinde zaten otomatik olarak bildirim gelmektedir. Ancak sosyal medyada yaptığınız arkadaşlık isteklerinin yönetilmesi açısından hesap verilerini kontrol etmek oldukça yararlı olacaktır.

  • Instagram üzerinden yolladığınız takip isteklerini görebilmek için öncelikle Instagram sayfanıza giriş yapmalısınız.
  • Profilinize girdikten sonra Instagram takip isteğini kabul etmeyenleri görme aşaması için hesap ayarı kısmına girmeniz gerekir.
  • Ayarlarınızda bulunana hesap ve güvenlik bölümünden hesap verilerini tıklayınız.
  • Daha sonra hesap verilerinizde bulunan bağlantıları seçeneğini seçin.
  • Burada mevcut takip istekleri butonunu göreceksiniz. Tümünü gör olarak komut verin.
  • Ekrandan takip istekleri bölümüne girdiğinizde istekleriniz hangi kullanıcılarda beklemede olduğunu görebilmeniz mümkün olacaktır.

Bazen önerilenler kısmında kullanıcılar yanlışlıkla talep göndermiş olabiliyor. Üstelik talep gönderdiğimizin bile farkında olamıyoruz. Bu sebeple talep isteklerimizi gözden geçirerek alakasız takip isteklerini geri alabilmek oldukça rahatlatıcı olacaktır.

Instagram’da Takip İsteklerini Kontrol Etmek

Instagram takip isteğini kabul etmeyenleri görme hem gerekli hem de gereksiz bir kullanım sağlar. Yanlış yollanılan isteklerin geri alınmasında etkili olabilmektedir. Bilinçli olarak gönderdiğiniz takip isteklerini zaten kabul edildiğinde görmek mümkündür. Sizin isteğinizi kabul etmeyecek birine istek gönderirseniz zaten isteğiniz büyük ihtimalle reddedilecektir. Bunu da zaten geçen süre zarfında anlamanız mümkün olacaktır.

Instagram’da kabul edilen istekler onaylandığına dair bildirim sağlar. Fakat biri takip isteğini reddettiğinde bunu kullanıcılara bildirmez. Aslında bu kullanıcının rencide olmaması için güzel düşünülmüştür. Bir Instagram kullanıcısı herkesin talebini kabul etmek durumunda değildir.  Instagram takip isteği büyük ihtimalle gün içinde kişiler tarafından onaylanmaktadır. Eğer onay bildirimi gelmiyorsa kişi isteği reddetmiş ya da beklemeye almış demektir.

Kişiler Instagram üzerinden birbirlerinin paylaşımlarını, fotoğraflarını görmektedir. Instagram içeriklerini beğenerek veya yorum yaparak düşüncelerimizi belirtebiliriz. Ancak Instagram profili kişiye özel bir alandır. Bu sebeple kullanıcı kişi istediğini arkadaşlık isteğini kabul edip etmemekte özgürdür. Profil gizliyse kişi takip isteği yollar. Eğer kişi takip talep eden kişiyi tanıyorsa ve onun tarafından takip edilmeyi istiyorsa isteğini onaylar ve takipleşme başlar.

Hesap Verilerinden Takip İsteklerini Görmek

Instagram takip isteğini kabul etmeyenleri görme oldukça basittir. Birkaç adımda takip isteği gönderdiğiniz kişileri ve onların kabul edip etmediklerine dair fikri edinebilirsiniz. Eğer kişi kabul ettiğinde onay bildirimi gelecektir. Böylece sayfasını açıkça görebileceksiniz. Genel olarak Instagram kullanıcısının takip isteğinin reddini görmek mümkün değildir. Yaptığınız takip isteğini hesap verileri takip istekleri kısmından net bir şekilde görebilirsiniz. Ancak kişinin sizi reddedip reddetmediğine dair bilgi alamazsınız.

Instagram takip reddini açıkça belirtmez. Son zamanlarda Instagram çeşitli yenilikleri ile kullanıcılarını şaşırtmaktadır. Ancak reddetme, engelleme, kısıtlama gibi konularda kullanıcılara net bilgi vermez. Çünkü bu kişilerin kendi özgür iradeleri tarafından verilmiş kararlardır. Instagram bu gibi gizliliklere saygı duymaktadır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.