Diğer YazılarımızSosyal Medya

Instagram Hesap Dondurma

Instagram Hesap Dondurma Adımları

Instagram hesap dondurma işlemi, oldukça rağbet gören sosyal iletişim yollarından biri olan Instagram’ın kullanıcıları tarafından zaman zaman tercih edilir. Instagram’a çok fazla zaman harcamaktan yakınan ya da çeşitli durumlardan dolayı instagram’a ara vermek isteyen kullanıcılar İnstagram hesap dondurma işlemini tercih eder. Instagram hesap dondurma ve instagram hesap kapatma farklı işlemlerdir.

Bu işlem ile maalesef instagram kapatma işlemi değildir, bu yapacağımız işlem ile hesabımızı dondurmuş olacağız. Verilerinizin kaybolup kaybolacağını detaylı olarak makalemizde yer verdik.

Instagram hesap kapatma hesabınıza tekrar erişim sağlama imkânı vermezken; instagram hesap dondurma, hesabınıza istediğiniz zaman tekrar dönme olanağı sağlar. İşte instagram hesap dondurma adımları;

Instagram Hesap Dondurma Adımları

  • Instagram hesap dondurma işlemi maalesef henüz uygulama üzerinden yapılamamaktadır. Bunun için öncelikle bir web tarayıcıdan İnstagram.com adresine giderek kullanıcı adı ve şifre ile instagram hesabınıza giriş yapmalısınız.
  • Fotoğraflarınızın da bulunduğu kişisel sayfanızdan “Profil Düzenle” seçeneğine tıklayarak ekranın en altına inin.
  • Ekranınızın en alt sağ köşesinde bulunan “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklayın.
  • Instagram; instagram hesap dondurma nedeninizi kendi sunduğu seçeneklerle “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusu altında verir. Instagram hesap dondurma nedeninizi instagram’ın sunduğu seçeneklerden size en uygun olacak şekilde seçin ve devam etmek için şifrenizi tekrar girin. Daha sonra “Hesabı Geçici Olarak Kapat” seçeneğine tıklayın.

Unutulmamalıdır ki instagram hesabınızı dondurduktan sonra hesabınızı tekrar açtığınız zaman instagram hesap dondurma işlemini yedi gün aradan sonra tekrar yapabilirsiniz. Yani hesabınızı sadece haftada bir kez geçici olarak kapatabilirsiniz. Eğer ki hesabınızdaki verilerin tamamen silinmesini istiyorsanız instagram kapatma işlemi ile ilgili diğer makalelerimizi okuyabilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma İşleminde Kişisel Verilerimi Kaybeder Miyim?


Instagram hesap dondurma
işlemi, instagram hesabınızı kapatmanıza gerek kalmadan fotoğraflarınızın, kişisel bilgilerinizin ve instagram arkadaşlarınızın saklanmasını sağlar. Böylelikle hesabınızı tekrar aktive ettiğinizde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Instagram Hesabımı Dondurduktan Sonra Herhangi Biri Hesabımı Görebilir mi?

Instagram hesabınızı dondurduktan sonra fotoğraflarınız, kişisel bilgileriniz ve instagram hesap isminiz görüntülenemez. Bilgileriniz hesabınız yokmuşçasına gizlenir ve böylece adınız instagram arama bölümünde hiçbir kullanıcı tarafından bulunamaz. Instagram hesabınızı tekrar görünür yapabilmek için kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmanız yeterlidir.

Eğer ki hesabınızı dondurduysanız hesabınız görünmeyecektir hesap dondurma ile instagram kapatma arasındaki fark ilerleyen zamanda verilerinizin ulaşılabilir olmasıdır. Her ihtimale karşı verilerinizi kendinizin yedeklemenizi öneririz.

Instagram Hesabımı Dondurduktan Sonra Uzun Süre Giriş Yapmazsam Hesabım Kapanır Mı?

Hesabınızı dondurduktan sonra isterseniz uzun, isterseniz kısa aralar verebilirsiniz. Instagram, kullanıcılarına bu konuda herhangi bir kısıtlama getirmemiştir. Böylelikle instagram hesabınızı istediğiniz zaman tekrar aktive edebilirsiniz.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.