Sosyal Medya

Twitter hesap silme linki 2023


Twitter hesap silme linki, özellikle Twitter firması Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra sıkça aratılanlar arasında olmayı başarmış durumda. Durum öyle ki, Twitter platformunun adının değişmesi ile birlikte pek çok kullanıcı Twitter kullanımını bırakmaya başladı.

Eski adı ile Twitter yeni adı ile Her şey uygulaması “X” Elon Musk, geçmişte satın aldığı x.com alan adına Twitter.com alan adını bağlayarak yeni bir projeye imza atmaya başlamış durumda. Her şeyin uygulaması olmasını istediği Twitter platformu ile. Aklınıza gelebilecek her türlü sosyal içeriğe erişilebilmesini istiyor.

Durum öyle ki, sosyalleşmenin yanı sıra iş bulma, içerik üretme, para kazanma ve ilerleyen dönemlerde para alma ve para gönderme gibi özelliklerin de yer alması bekleniyor. Peki, bunca veriye erişmek isteyen Twitter hesabı nasıl silinir? Twitter hesap silme linki nasıl kullanılır?

Twitter hesap silme linki Nasıl Kullanılır? Hesap Nasıl Silinir?

Twitter hesap silme linki kullanımı sanılandan daha basit. Platform, isteyen herkesin hesaplarını koşulsuz ve şartsız şekilde kapatabilmesi için de imkan tanıyor. Adımları takip ederek karşınıza çıkan forumdan hesabınızın kapatılmasını talep edebilirsiniz.

Ancak, bu noktada diğer sosyal medya hesaplarında da olduğu gibi, hesabınızı silmekten vaz geçmeniz durumunda sizi tekrar hesabınıza ulaştırabilmek için 30 günlük bir süre tanımlanmakta. 30 günlük süre içerisinde hesabınızı tekrar almak için adımlar atabilirsiniz.

30 günlük sürenin sonuna gelmişseniz hesabınızdaki verilerin tamamı silinir ve tekrar erişilemez hâle gelir. Bu duruma aldığınız Mavi tik, bir diğer adı ile X Premium özelliği de dahil. Peki, tüm riskleri kabul ederek;

Twitter hesap silme linki nasıl kullanılır? Adım adım hesap silme nasıl yapılır?

 • Buraya tıklayın ve Twitter sayfasına ulaşın,
 • Silmek istediğiniz hesaba daha önce giriş yapmamışsanız, karşınıza hesabınıza giriş yapmanızı söyleyen bir sayfa çıkacaktır. Bu alana kalıcı olarak silmek istediğiniz hesabın kullanıcı adı ve şifresini girin ve bir sonraki adıma geçin,
 • Karşınıza çıkacak olan ekranda, hesap silme konusunda bilgilendirme metni bulunan bir sayfa olacaktır. Bu sayfanın altına kadar ulaşın,
 • “Devre dışı bırak” butonuna tıklayın ve bir sonraki adıma geçin,
 • Twitter, kapatmak istediğiniz hesap için son kez sizden şifre isteyecektir.

Şifrenizi girdikten sonra hesabınızı kapatma talimatını vermiş olursunuz. Hesabınızın kalıcı olarak silinmesi için 30 günlük bir süreç gerekmekte. Bu süreç içerisinde hesabınız diğer Twitter kullanıcıları tarafından görülemez, mesaj alamaz veya yorumları gözlemlenemez.

30 günün ardından hesabınız tamamen silinerek bir daha kullanılamaz hâle gelir. 30 Günden sonra, hesabınızdaki kullanıcı adı da tekrar alınabilir duruma gelir. Peki, bu işlemden pişman oldunuz ve Twitter hesap silme linki nasıl iptal edilir? Diye merak ediyorsunuz? Silme talimatı verdiğiniz hesap nasıl tekrar açılır?

Twitter hesap silme linki Nasıl İptal Edilir?

Twitter, diğer sosyal medya platformlarından farklı olarak hesap dondurma linki vermemekte. Bu nedenle Twitter hesap silme linki kimi zaman hesap dondurma işlemlerinin de yerine kullanılabiliyor. Bu gibi durumlarda Twitter hesabını yeniden açıp kullanmak oldukça önemli.

Sadece dondurma işlemi için değil, silme talimatı verdikten sonra tekrar vaz geçmiş de olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda hesabınızın silinmesini iptal etmek için henüz 30 günlük bekleme süresi dolmadan önce izlemeniz gereken adımlar bu şekilde;

 • Twitter uygulamasını veya sitesini açın,
 • Daha önce kapanması için talimat verdiğiniz hesabın kullanıcı adı ve şifresi ile hesaba giriş yapın,
 • Karşınıza çıkan ekranda “silme işlemi iptal edilsin mi” sorusuna olumlu yanıt verin.

Twitter hesap silme linki iptal edilsin mi sorusuna vereceğiniz olumlu yanıttan sonra hesabınız silinmekten kurtulacaktır. Ancak, bu işlemi 30 gün geçtikten sonra yapmak için adımlar attığınızda olumlu sonuçlar alamayabilirsiniz.

Peki, Twitter hesabı sadece siliniyor mu? Twitter hesap dondurma linki yok mu?

Twitter Hesap Dondurma Linki Twitter Hesap Nasıl Dondurulur?

Twitter hesap dondurma linki var mı? En önemlisi, Twitter hesap dondurma işlemi yapılabiliyor mu? Twitter hesaplarınızı kalıcı olarak kapatabilmeniz için özellik sunmakta. Ancak, hesaplarınızı dondurabilmek için bir özelliği bulunmuyor.

Kendini diğer sosyal medya platformlarından ayıran bir özellik olarak karşımıza çıkan hesap dondurma linkinin olmaması oldukça üzücü. Ancak kullanıcılar, 30 günlük süre içerisinde hesaplarına silme talimatları vererek hesaplarını dondurmuş gibi kullanabilmekte.

Ancak, bu işlemin oldukça büyük riskleri bulunuyor. Bunlardan en önemlisi, hesabınızı 30 günün sonunda açmayı unutursanız hesabınızdaki tüm bilgiler kalıcı olmak üzere silinerek tekrar erişilemez hâle geliyor. Peki, bu riskleri de göze alacak olursak. Twitter hesap dondurma linki nasıl kullanılır? Twitter hesap dondurma işlemi nasıl yapılır?

 • Buraya tıklayın ve Twitter hesabı devre dışı bırak sayfasına ulaşın,
 • Devre dışı bırakmak istediğiniz hesabınıza giriş yapmamışsanız karşınıza çıkan ekrandan devre dışı bırakmak istediğiniz hesabınıza giriş yapın,
 • Karşınıza çıkan ekranda, size hesap dondurma risklerini anlatan metinler ile karşılaşacaksınız. Bu sayfada aşağıya doğru kaydırın ve ilerleyin,
 • Aşağıda yer alan “Hesabı devre dışı bırak” seçeneğine tıklayın,
 • Twitter hesap dondurma linki sizden son kez olmak üzere şifrenizi isteyecektir. Şifrenizi girin ve devam edin.

Şifrenizi girdikten sonra, Twitter hesap dondurma linki ile işiniz tamamen bitmiş olacak. Ancak, Twitter’da hesap dondurma özelliği olmadığı için bu özellikten yararlanabilmek için Twitter hesap silme linki üzerinden ilerlemekteyiz.

Bu nedenle, bir hatırlatıcı kurarak henüz 30 gün süre dolmadan hesabınızı tekrar açmanızda fayda var. Durum öyle ki, hesabınızı dondurmaya çalıştığınız aşamada hesabınızı tamamen silerek tekrar erişilemez hâle getirebilirsiniz.

Twitter Hesap Dondurma Nasıl İptal Edilir? Twitter Hesap Dondurma Linki İptal Etme

Twitter hesap dondurma nasıl iptal edilir? Twitter hesap dondurma iptal etme işlemi oldukça önemli. Durum öyle ki, 30 gün içerisinde hesap dondurma işlemini iptal etmeme durumunuzda hesabınız kalıcı olarak silinmekte.

Bu durumun ana nedeni, Twitter platformunda hesap dondurma özelliğinin bulunmuyor oluşu. Hâl böyle olunca da, kullanıcılar hesap silme özelliğinin sağladığı 30 günlük bekleme süresini hesap dondurma linki olarak kullanıyor.

30 gün dolmadan hesabınızı açmak için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde;

 • Twitter sitesine veya uygulamasına giriş yapın,
 • Daha önce dondurulması için talimat verdiğiniz hesabınıza giriş yapın,
 • Karşınıza çıkan “hesabınızı devre dışı bırakmaktan vaz mı geçiyorsunuz” sorusuna olumlu yanıt verin.

Bu aşamadan sonra hesabınız tekrar kullanıma açılacaktır. Ancak, 30 günün sonunda bu adımları uygulamanız ve hesabınızdaki verilere tekrar erişme imkanınız bulunmamakta. Bu nedenle, hesap silme linki ile hesap dondurma özelliğini kullanmadan önce bir hatırlatıcı kurarak ilerlemeniz yararınıza olacaktır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.