Sosyal Medya

Instagram İstenmeyen Nesne Silme Özeliği Geliyor! Kişileri De Silebilirsiniz!


Instagram istenmeyen nesne silme istenmeyen kişi silme özelliği geliyor! Instagram, aldığı güncellemeler ile dikkat çekmeyi başarmışken güncellemelerine bir yenisini daha ekliyor.

Geçtiğimiz dönemlerde notlar özelliğini paylaşan Instagram, şimdi de Story özelliği için yeni özelliklerini duyuruyor. İstenmeyen kişileri silme, istenmeyen nesneleri silme özelliği ile daha etkili ve içinize sinen Storyler paylaşmanıza olanak sağlayacak olan Instagram, daha etkili bir kullanım ortaya çıkarıyor.

Ek bir düzenleme uygulaması gerekmeden. Direkt story düzenleme aracı üzerinden paylaşmadan önce nesneleri ve kişileri fotoğraflarınızdan hemen silebilirsiniz.

Daha önce çekilmiş fotoğraflarda da yapay zeka desteği ile nesne ve kişi silme özelliklerinin kullanılmasına izin veren olan Instagram, özellikle ek bir program gerektirmediği için fotoğraf düzenleme konusunda sıkça tercih edilecek olabilir.

Yapay Zeka Destekli Fotoğraf Düzenleme Dönemi

Sosyal medya uygulamaları, arama motorları telefonların akıllı asistanları yapay zekanın gelişmesi ile birlikte daha işlevsel bir hal almaya başladı.

Instagram da işlevsellik kazanan uygulamalar arasında yerini almaya başlamış durumda. Özellikle Story paylaşmayı seven kullanıcılar için önemli olan güncelleme. İlerleyen dönemlerde Post ve Reels paylaşma alanına da gelebilir.

Yapay zeka desteği ile daha gerçekçi bir deneyim sunması beklenen özellik. Fotoğraflarınızdan istemediğiniz objeleri ve kişileri kolay bir şekilde kaldırmanızı sağlıyor.

Her ne kadar özellik yayınlanmış olmasa da kimi kullanıcılara test edilmesi amacı ile gönderilmiş durumda. Bunlardan birisi olan Alessandro Paluzzi. Instagram uygulamasında yeni bir sızıntı keşfetti.

Twitter üzerinden paylaştıklarına göre; “Instagram uygulamasına AI destekli nesne/kişi kaldırma özelliği geliyor” Story özelliği üzerinde çalışıldığını belirten Alessandro Paluzzi, söz konusu özellik ile ilgili de bazı görseller paylaştı.

Meta Her Şey Uygulaması Olmak İstiyor Olabilir Mi?

Meta, geçtiğimiz dönemlerde her şey uygulaması olmak istediğini belirtmişti. Aynı takıntı ve düşünce Elon Musk’ın X isimli şirketinde de geçerli.

Bulundukları konumlarda tekelleşmeyi hedefleyen bu iki şirket. Kendi uygulamaları dışında ek bir uygulamaya ihtiyaç duymadan tüm işlemlerin tamamlanmasını hedefliyor.

Özellikle Meta, Instagram uygulamasına getirdiği ve getireceği yeni özellikler ile ek bir Fotoğraf düzenleme uygulamasına gerek olmadan tüm fotoğrafların düzenlenebilir ve paylaşılabilir hale gelmesini hedefliyor.

Keza, Instagram reels güncellemeleri de aynı hedeften ilerliyor. Ek bir düzenleme uygulaması olmadan tek bir uygulama üzerinden her şeye erişim sağlanması hedefleniyor. Her ne kadar bu durum bazı performans sorunlarına neden oluyor olsa da güncellemeler ile bu performans sorunları da ortadan kalkmaya başlıyor.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.