Sosyal Medya

Tiktok keşfet Engeli Nasıl Kalkar?

Tiktok Engeli Yediğinizi Nasıl Anlarsınız?


Tiktok hızla gelişen önemli sosyal medya uygulamalarından biridir. Bir video paylaşım platformu olan tiktok birçok kişinin rekabet ettiği bir alandır. Bu rekabetin ana amacı tiktok’ta keşfede çıkmaktır. Bunun için oldukça rekabet vardır. Kullanıcıların keşfet’e çıkma isteklerindeki amaç, daha geniş kitlelere ulaşmak ve daha fazla takipçiye ve beğeni sayısına sahip olmaktır. Tiktok keşfet engeli, tiktok platformunda paylaşılan videoların normal koşullarda sistem sayesinde keşfet’e düşmesi gerekirken, videonun keşfede çıkmasının engellenmesi olarak tanımlanabilir.

Aynı zamanda keşfet engeli yasa dışı olarak işlem yapan ve 18 yaş üzeri içerik paylaşımı yapan ve kullanıcıları kötü anlamda etkileyecek içerikler üreten profillerin ve videoların kullanıcılara tekrar gösterilmemesini sağlayan bir sistemdir. Keşfet engelinin bir diğer sebebi video içeriğinin yeterli kalitede olmaması, çünkü tiktok, öne çıkan videolar kısmındaki videoların yeterli kalitede olmasını istemektedir.

Eğer videonuzun kalitesi kötü ve düzgün bir çekim yapılmamış ise, videonun keşfete düşmesi de engellenmektedir. Ayrıca yayınlanan videolarda kumar, bahis gibi içerikli paylaşımların bulunması da keşfet engelinin nedenlerinden birisidir. Bunun sebebi kumarın pek çok ülkede yasaklanan bir uygulama olmasından kaynaklanmakta ve bu uygulama da bu tür içeriklerin paylaşımını yapan hesapları engellemektedir. Tiktok keşfet engeli, engellenen kullanıcılar için, önemli bir konudur. Keşfet engeli ile karşılaşan bir kullanıcı iseniz en kısa sürede bu sorunu çözmeniz gerekir.

Eğer tiktok engelinizin kaldırılmasını istiyorsanız. Düzenli aralıklara video paylaşımlarında bulunun, uygulama kurallarına uyun, fark yaratacak yeni içerikler üretin, kaliteli çekimler için, kamera kalitenize önem verin, arkadaşlarınızdan videolarınıza yorum yapmalarını isteyin.

Tiktok Engeli Yediğinizi Nasıl Anlarsınız?

Son zamanlarda tiktok kullanıcıları keşfet engeli ile karşılaşmaktadır. Bazı konularda algoritma yasakları bulunur ve siz bu konularda video içeriği paylaşımı yaptığınızda paylaşımlarınız keşfet engeli alarak, hesabınız kara listeye eklenir. Keşfet’te engellenmeniz izlenme sayınızı ve etkileşiminizi azaltacaktır. Bu da oldukça kötü bir durumdur. Çoğu zaman engellendiğinizi fark etmeyebilirsiniz. Ancak birkaç önemli nokta ile keşfet’te engellendiğinizi anlayabilirsiniz. Tiktok keşfet’te engellendiğinizi; tiktok videolarınızdaki beğeni ve izlenme sayılarının az olmasından, keşfet için yapılan hastagların bir geri dönüşünün olmaması, videolarınızda şiddet ve hakaretlerin bulunması, videolarınıza yapılan yorumların azalması ve tiktok hesabınızdaki takipçilerinizin azalması, gösteren sebeplerdir. Tiktok uygulamasında keşfet engeli olan bir kullanıcının hesabı ve paylaşımları ön plana çıkmaz ve keşfet’te görüntülenmez. Videolar sadece kullanıcının profilinde görünür. Bu engel bir diğer adıyla shadow ban olarak adlandırılmaktadır. Shadow ban kavramı, gizli yasaklama anlamına gelmektedir. Buradaki amaç, kullanıcıya fark ettirmeden hesabını engelleyerek paylaşımlarını keşfet’e düşmesini engellemektir. Kısaca kullanıcını paylaşımını tamamen yasaklamamakla birlikte sadece profilde durur ancak, diğer kullanıcıların videoya erişmesi mümkün değildir. Videoyu görmeleri için hesabın profiline girmeleri gerekmektedir.

Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Açılır?

tiktok keşfet engelini açmak için tiktok kurallarına ve tiktok yapısına hâkim olmanız gerekir. Biliyorsunuz ki keşfet engeli kuralların ihlalinden kaynaklanan bir sorundur. Eğer tiktok engelini kaldırmak istiyorsanız oyunu kurallarına göre oynamalısınız. Her şeyden önce engel yediğiniz içerik ile ilgili uygulamanın sizi engellemesine neden olacak sorunu bulun. Eğer bu gerçekten de kuralları ihlal eden bir şeyse video içeriğinizi yeniden düzenleyin. Ancak kural dışılık söz konusu değilse tiktok ile iletişime geçmelisiniz. Kullanıcıların yapması gereken tek ve en önemli şey kurallara uygun paylaşımlar yapmak. Böylelikle videoların izlenme ve beğenilme sayıları bir süre sonra yükselecektir. Eğer bütün bunlara rağmen videoların izlenme ve beğenilme oranları düşük ise hâlâ daha kural ihlali bulunuyor ya da bir hata olmuş demektir. . Bu durumda tiktok ile iletişime geçip bu konuyu belirtmelisiniz.

Tiktok Keşfet Engeli Kaldırma Hilesi Var Mı?

tiktok keşfet engelinin belirli bir hilesi bulunmuyor. Ancak haksız yere engelleme gibi durumlarda uygulamada yer alan ayarlar kısmından engelinizin kalkması için sorun bildiriminde bulunarak talebinizi iletebilirsiniz. Ancak 4-5 gün içerisinde hesabınızla ilgili çözüm bulunmaz ise tekrar talepte bulunun. Bununla birlikte bazen otomatik olarak engel kalkmaktadır. Ancak bu durum ceza almamış kullanıcılar için geçerli olmaktadır. Geçiş yöntemi; profil-üç noktalı simgeye tıklayarak –hesabı yönet seçeneği ve ardından son işlem seçeneğine dokunarak yapılacak talimatları izleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.