Sosyal Medya

Clubhouse İki Haftada İndirmelerini İkiye Katladı

Clubhouse Düşündüğünüzden Daha Popüler

Clubhouse’a bildiğiniz gibi davetli olarak katılabiliyorsunuz, ama bu onun büyümesini engellemedi. Kıtlık ilkesi, bir şey ne kadar nadir veya ulaşılamazsa, o kadar değerli olduğunu söyler. Bir şeyin özel olduğunu öğrendiğinizde, onun için çok daha fazla meraklı hissedebilirsiniz. Altında yatan asıl düşünce ise tam olarak neyi kaçırdığını bilmek istemek. Bu merak, Clubhouse’ı indirmek için dünya çapında milyonlarca iPhone kullanıcısını körüklüyor. Uygulama inanılmaz rakamlarla övünüyor.

Clubhouse Düşündüğünüzden Daha Popüler

Clubhouse bir sesli sohbet sosyal ağ uygulamasıdır. Yalnızca davetli olmasına rağmen, Clubhouse’un küresel düzeydeki indirmeleri Şubat’ın ilk iki haftasında 3,5 milyondan 8 milyona yükseldiği söyleniyor. Son indirmelerin yaklaşık 2,5 milyon kadarı Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşti. Bununla birlikte Clubhouse, App Store’un Sosyal Ağ kategorisinde dünya çapında #5 sırada yer almaktadır.

Clubhouse’un böylesine hızlı yükselişi, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in dikkatini çekmiş olacak ki bu istatistiklerin göz ardı edilemeyeceğini düşünürsek haklı olduğunu kanıtlıyor. Facebook’un Clubhouse ile rekabet etmek için kendi ürününü geliştirdiği bildiriliyor.

Facebook, Clubhouse ile Rekabet Edecek Yeni Bir Uygulama Üzerinde Çalışıyor

Bildiğiniz gibi bu yeni bir şey değil, Facebook her zamanki gibi taklit etmeye devam ediyor. Bu sefer, kurban Clubhouse.

Clubhouse’a birçok kişinin katılmak istemesi gerçekten de ilginç ve heyecan verici. Uygulamayı mevcut bir üyeden davet almadan tamamen işe yaramaz olsa bile indirmek garip bir durum.

Tabii ki, bir şey son derece popüler olduğunda, aynı zamanda önemli eleştirileri de beraberinde getirir. Bazı eleştirmenler Clubhouse’un sıkıcı konuşmalara ev sahipliği yaptığını ya da sadece ‘koşuşturma kültürünü’ beslediğini iddia ediyor. Uygulamanın uzun vadede büyümesinin gerçekten sürdürülebilir olup olmadığını bekleyip hep birlikte göreceğiz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.