Sosyal Medya

Sigma Nedir ve Alfa Erkek Kimdir?

Psikolojide önemli bir yere sahip olan sigma kurallarının son dönemlerde popüler hale geldiği görülmektedir. Özellikle sosyal ağlarda iletişim içerisinde olan kadınların ve erkeklerin bu kuralları araştırdıkları görülmektedir. Bağımsız ve özgür bir ruha sahip olmayı nitelendiren sigmanın çeşitleri bulunmaktadır. Buna göre insanların nasıl bir karaktere sahip olduğunun anlaşılmasında da bu kuralların göz önünde bulundurulduğuna dikkat çekebiliriz. Kendi başının çaresine bakabilen, özgürlüğüne düşkün olan, başkalarının görüşlerini önemsemeyen kişilerin sigmaya göre hangi kategoride nitelendirildiğine bakılmaktadır. Bazı kesim iyiliklerin karşılığını mutlaka verirken, bazılarının ise umursamaz davrandıkları görülmektedir. Kendilerine özgü hırslarını üreten kimselerin sigmaya göre farklı bir kategoride değerlendirilebileceğini aktarmaktayız. İşte sizler de bu kuralları ve özellikleri incelediğinizde karşınızdaki kişinin yapısı ve karakteri hakkında önemli bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda sigmanın anlamından, alfa erkeğin özelliklerine ve alfa erkek olmanın kurallarına kadar pek çok detayı aktaracağız. Sigmanın hangi kuralları içerdiğini öğrendiğinizde, toplumda ve sosyal ağlarda davranışlarınızla dikkat çekebilecek ve ön planda olmayı başaracaksınız.

Sigma Ne Demek?

İnsanların ilgisini son zamanda çeken kavramlardan birisi olan Sigma Ne Demek sorusunun yanıtını sizlerle paylaşmaktayız. Sosyal medya üzerinde fazla vakit geçirenlerin daha sık karşılaştıkları kavramlardan birisidir. Karakter analizinin yapılmasında ön plana çıkan bu kavram için belirli kurallar bulunmaktadır. Erkeklerde ve kızlarda farklı kuralların söz konusu olabileceğini aktarmaktayız. Alfa erkek gibi kavramların hangi açıdan ele alındığını ve ne gibi kuralların söz konusu olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Her ne kadar tam bir karşılığı olmasa da, sigma kelimesinin kişilik analizinde önemli bir yere sahip olduğu bilinmektedir. Birbirinden farklı türleri olan ve bu sınıflandırmalara göre kişilerin analizlerini ortaya koyan sigma kuralları erkeklerde ve kadınlarda değişkenlik gösterecektir. İnsanların arasındaki iletişimin daha iyi bir hale gelmesinde bu kuralların önemi artmaktadır. Yunan alfabesinin on sekizinci harfi olarak da bilinen sigma, erkeğin ve kadının üstünlüğünü ortaya koyabilecek birtakım kuralların netlik kazanması anlamına gelecektir. Alfa erkek ve alfa kadın özelliklerini incelediğinizde diğer sigma türlerine göre daha üstün olduklarını da bu sayede görebileceksiniz. İşte alfa erkeğin özellikleri…

Alfa Erkek Kimdir?

Tüm ilgileri üzerine çekmeyi başaran Alfa erkek kavramını ve bu tanıma uyan erkeklerdeki özellikleri sizlerle paylaşıyoruz. Her kadının arzu ettiği bu erkek tipinde olanların davranışlarına dair bilgi sahibi olabileceksiniz. Kadınlar alfa erkekler ile birlikte olmaktan hoşnutluk duyarlar. Yönetici ve hükmeden taraf olan bu erkeklerin bulundukları ortamlarda mutlaka fark edileceklerini aktarmaktayız. Bazı kadınların alfa erkekler tarafından yönetilmekten zevk aldıkları görülmektedir. Erkek olmanın üstünlük kazandırdığına inanan bu kesim ile flört etmek bir hayli heyecan vermektedir. Erkekler alfa olarak nitelendirilen özelliklere sahip olduklarında ya çok sevilmekte ya da itici bulunmaktadır. Diğer erkek tiplerine göre üstünlük kurdukları dikkatlerden kaçmamaktadır. Duygusal yönlerini çok belli etmeyi sevmeyen ve güçlü görünmekten hoşlanan bu erkekler, duygularını ifade etmekte zorlanırlar. Ancak ani öfke patlamalarına ve sinirli davranışlara maruz kalabileceğiniz erkek tipleri olarak belirtilebilir. Bu erkekler kimin ne söylediğini umursamaz, daima kendilerine öncelik verir ve uyumsuz davranışlarıyla ön plana çıkarlar. Sosyal hiyerarşi onlar için hiçbir şey anlam ifade etmez. Espri kabiliyetleri olan, zeki ve kendine güven duyan tipler olarak bilinmektedirler. İnsanlardan kaçmak için uğraşırlar ve rekabeti oldukça severler.

Sigma Kuralları Nelerdir?

Sosyal medya üzerinde yaygınlaşan sigma kuralları nelerdir diye merak edenler için önemli detayları paylaşıyoruz. Buna göre insanların kişiliğini ve karakterini anlamayı kolaylaştıracak kuralların neler olduğunu görebileceksiniz. Her ne kadar esneklik görülse de, genel itibariyle belirlenmiş olan kurallara göz atabileceksiniz. İşte sigma kurallarını inceleyerek neleri gözden kaçırmamanız gerektiğine değiniyoruz.

İlk olarak her zaman dürüst olmanız gerektiğini vurgulamaktayız. Ayrıca açık bir şekilde konuşmanız gerektiğinin de altını çiziyoruz. Başkaları ne derse desin, her zaman kendi istediklerinizi yaparak bir başkasını umursamadan yaşamınızı sürdürmeniz gerekmektedir. Hissetmediğiniz bir duygu karşısında yalnızca tepki vermek amacıyla yanıtlamak zorunda kalmamanız gerekmektedir. Sahte duygulara yer vermemeniz gerektiği de vurgulanacaktır. Statünüzü bulunduğunuz her ortamda belli etmeniz, kendi seviyenizin altındaki kişilerle ise iletişime geçmemeniz gerekmektedir. Kendinizden başkasına güven duymamanız, önyargı ile yaklaşan kişilerden ise uzaklaşmanız gerekmektedir. Eğer bir kimsenin size ihanet ettiğini düşünüyorsanız, ikinci bir şansı vermeniz mümkün olmayacaktır. Doğayı koruyarak, her olaydan ders çıkararak ve adınızı başkalarıyla paylaşmayarak bu kuralları yerine getirebilirsiniz. Çok çalışmak yerine akıllıca hamlelerde bulunmanın ve bir başkasının zayıflığından faydalanmadan işlerinizi tamamlamanızın bu kurallara dahil olduğunu da aktarmaktayız.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.