Sosyal MedyaTeknoloji Haberleri

Instagramdan Kritik Hamle! Canı Yayın Kişi Sınırı 4 Kişiye Yükseltiliyor

Özellikle pandemi döneminde de bulunmamızın etkisi ile birlikte Sosyal medya uygulamaları kendilerini her geçen gün geliştirmeye başlıyor. Sosyal medya devleri arasında yer alan Instagram’da bu konuda adımlar atarak adını duyurmayı başarıyor.

Instagram canlı yayınları 4 kişilik oluyor! Instagram uygulamasına canlı yayın özelliği geldiği zamanlarda sadece tek bir kişi ile yayın yapmak mümkündü. Söz konusu geliştirmeler devam ederek canlı yayın sınırı iki kişiye çıkartıldı.

Bu konuda atılan adımlar Pandemi sürecine de denk gelerek kullanıcıların daha aktif olmasını sağlamak amacı ile canlı yayın kişi sınırını 4 kişiye yükseltmeye başladılar. Söz konusu yükseltme işlemi son zamanlarda çıkan Clubhouse ile ilgili bir adım da olabilir.

Instagram ‘da 4 Kişilik Canlı Yayın Dönemi

Clubhouse uygulaması çıkış yaptığı günden beri pek çok sosyal medya devi kendini geliştirmek için adımlar atmaya başladı. Twitter yeni toplu canlı sohbet özelliğini duyurdu. Bunun yanı sıra Instagram’da bugün attığı adım ile birlikte 4 Kişilik canlı yayın dönemini resmen başlattı.

Söz konusu özelliğin asıl kullanım amacı içerik üreticilerinin kendi aralarında daha büyük etkileşim sağlaması. 4 kişilik olacak canlı yayınlar hem süre bakımından uzun olacak hem de katılımcı sayısı olarak fazla olacak.

Clubhouse uygulamasından sonra atılan bu adım Clubhouse benzeri bir adımın olduğunu gözler önüne sermekte. Söz konusu eklenecek olan Instagram Live özelliği Clubhouse uygulamasından farklı olarak görüntülü şekilde de ilerleyebilecek.

Bir Hafta İçinde Tüm Kullanıcıların Erişimine Açılacak

Instagram 4 kişilik canlı yayın güncellemesi bir haftalık süreç içerisinde tüm kullanıcıların kullanımına açılacak. Facebook şirketine bağlı olan bu sosyal medya devi özellikleri öncelikle bazı alanlarda test etmekte.

Söz konusu testler bir ay kadar sürebilmekte ancak içinde bulundukları durum bu gibi bir sürecin yaşanması için elverişli değil. Bir haftalık test sürecinden sonra başta beta kullanıcıları olmak şartı ile ülkemizde de kullanıma açılacak.

Instagram 4 Kişilik Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Instagram 4 kişilik canlı yayın nasıl yapılır? Instagram yeni canlı yayın özelliğini kullanmak için izlemeniz gereken bazı adımlar bulunuyor. Bu adımlar olukça basit, sırası ile anlatacak olursak.

  • Güncel Instagram uygulamasına giriş sağlayın.
  • Canlı yayın başlatın.
  • Davet etmek istediğini arkadaşlarınızın canlı yayına katılmalarını bekleyin.
  • Sağ alt köşeden “konuk al” alanına tıklayarak konuk almak istediğiniz kullanıcıları seçin.
  • Seçim işleminden sonra “Davet Et” butonuna tıklayın.
  • Davet etme işleminden sonra katılımcılar kabul et butonuna basmalılar.

Bu aşamalardan sonra Instagram 4 kişilik canlı yayın yapabilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.