Sosyal Medya

Telegram Hesap Silme Linki 2023


Telegram hesap silme linki son zamanlarda en çok arananlar arasında yer almaya başladı. Pek çok kullanıcı geçtiğimiz dönemlerde WhatsApp’ın yenilediği kullanıcı sözleşmesinden sonra Telegram kullanımına başlamıştı.

İçerisinde pek çok grup ve topluluk barındıran Telegram, WhatsApp’dan avantajlı konumda yer alıyordu. Ancak, günümüzde yavaşça popülerliğini yitirmeye başlaması ile birlikte hesaplar da bir bir kapanmaya başladı. Telegram hesap silme linki sayesinde siz de hesaplarınızı kolayca kalıcı bir şekilde silebilirsiniz.

Telegram hesap silme linki üzerinden yapacağınız işlemlerden sonra hesaplarınız tamamen ve geri döndürülemez şekilde silinir. Elbette istediğinizde aynı numara üzerinden tekrar bir Telegram hesabı oluşturabilirsiniz. Ancak içerisinde bulunan tüm bilgilerin gideceğinin habercisi olmamız gerekir.

Peki, Adım adım Telegram hesap silme nasıl yapılır?

Telegram Hesap Silme Linki Nasıl Kullanılır? Hesap Nasıl Silinir?

Telegram hesap silme linki ile hesabınızı anında kapatabilirsiniz. Telegram bu konuda diğer sosyal medya uygulamaları gibi bir sınırlama veya süre tanımlaması gerçekleştirmiyor. Ancak, silme işlemi başladığı andan itibaren hesabınızdaki tüm bilgiler tekrar erişilemez hâle gelmekte.

Bu nedenle biraz sonra göstereceğimiz adımları uygulamadan önce hesap içinde bulunan bilgilerin bir yedeğini almak iyi olacaktır. Kapanan hesabınızın yerine aynı numara üzerinden tıpkı sıfır ve yeni bir hesap gibi hesap oluşturabilirsiniz. Peki, Telegram hesap silme linki nasıl kullanılır? Hangi adımlar uygulanmalı?

 • Telegram uygulamasının telefonunuzda yüklü olmasına veya web sürümüne giriş yapmış olmanıza özen gösterin ve bir sonraki adıma geçin,
 • Buraya tıklayın ve hesap silme linki sayfasına ulaşın,
 • Karşınıza gelen ekranda yer alan “Your Phone Number” alanına başında +90 olacak şekilde telefon numaranızı girin ve Next butonuna tıklayın,
 • Bir sonraki adıma aktarılarak (SMS ile değil) Telegram uygulamasından size gönderilen kodu ilgili boşluğa girmeniz gerekmektedir,
 • Kodu girdikten sonra “Sign-İn” butonuna tıklayın,
 • Karşınıza çıkan “Delete My Acc.” Seçeneğine tıklayın ve hesabınızın silinmesini onaylayın.

Telegram Telefon Uygulamasından Nasıl Kapatılır?

 • Telegram uygulamasının güncel versiyonunu telefonunuzdan çalıştırın,
 • Profilinize girin ve “Ayarlar” sekmesine ulaşın,
 • “Gizlilik ve Güvenlik” adı altında yer alan sekmeye giriş sağlayın,
 • Sayfanın en altına inin ve “Hesabımı otomatik olarak sil” seçeneğinin altındaki menüyü açın,
 • Karşınıza çıkan seçeneklerden “Hesabımı hemen sil” seçeneğini seçin,
 • Karşınıza çıkacak olan son ekranda sayfayı en aşağıya doğru kaydırın,
 • “Hesabımı sil” olarak yer alan kırmızı yazıya tıklayın,
 • Karşınıza çıkan seçeneklerden “Devam” veya “Sonraki” yazısına tıklayın, bu işlemi iki kere yapmanız gerekebilir,
 • Bir sonraki ekranda telefon numaranızı girmeniz gerekmekte, bulunduğunuz ülkeyi seçtikten sonra numaranızı girin ve “Devam” butonuna tıklayın,
 • Son olarak “Hesabımı sil” butonuna tıklayın ve anında hesabınız kapatılacaktır.

Hesap silme linki üzerinden yapacağınız işlemler mobilden yapacağınız işlemlerden daha kısa sürmekte. Bu nedenle, tarayıcı üzerinden Telegram hesabınızı silmeyi tercih edebilirsiniz. Telegram, hesap silme konusunda diğer sosyal medya uygulamaları gibi değil demiştik.

Bu nedenle hesabınızı silme işlemini başlatmadan önce bir süre daha düşünmenizde fayda var. Hesabımı sil butonuna tıkladıktan sonra hesabınız anında silinmekte. Peki, silinen hesap nasıl açılır?

Telegram Kapatılan Hesap Nasıl Açılır?

Telegram hesap silme linki üzerinden silinen hesaplar açılabilir mi? Evet, aslında hesabınız açılabilir. Ancak, sıfırdan yeni kurulmuş bir hesap olarak açılabilir.

Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için Telegram uygulamasını indirdikten sonra ilk gün ki gibi kayıt olmanız gerekmekte. Kayıt olduktan sonra hesabınıza tekrar erişim sağlayabilirsiniz. Ancak, hesabınızın içerisinde bulunan bütün bilgiler daha önce silindiği için tekrar erişilemez durumda olacaktır.

Telegram Otomatik Hesap Silme Nedir? Nasıl Kapatılır?

Telegram hesap silme linki üzerinden hesaplarınızı silebileceğiniz gibi otomatik olarak hesap silme seçenekleri de mevcuttur.

Telegram hesabınızın ayarlarını değiştirmediyseniz kendi ayarlamaları ile gelen otomatik hesap kapatma seçeneği 6 Ay ile sınırlıdır. Bu özelliği en fazla 1 Yıl’a kadar en Az 1 Ay’a kadar değiştirebilmektesiniz. Telegram hesapları kullanılmadığına, hesaplara giriş yapılmadığında ortalama olarak 6 Ay içerisinde içinde bulunan bütün bilgiler silinir.

Telegram otomatik hesap silme ayarını değiştirmek için izlemeniz gereken adımlar ise;

 • Telegram uygulamasını açın ve ayarlar seçeneğine girin,
 • Gizlilik ve Güvenlik adı altında yer alan sekmeye giriş sağlayın,
 • Karşınıza gelen ekranda aşağıya doğru inin ve “Hesabımı otomatik olarak sil” alanına gelin. Alt kısmında bulunan menüye tıklayın ve seçenekleri değiştirin.

Karşınıza çıkacak olan seçeneklerden 1,3,6 Ay gibi seçenekler bulunduğu gibi Maksimum 1 Yıl’a kadar çıkan otomatik kapatma seçenekleri de bulunmakta. Bunların yanı sıra hesabınızı anında kapatabilmek için de “Hesabımı hemen kapat” seçenekleri bulunmakta.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.