Sosyal Medya

Facebook Collab Uygulaması Nedir, Nasıl Kullanılır?

Facebook Collab Nedir?


Sosyal medya platformu Facebook, bilindiği üzere geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde TikTok benzeri uygulamasını resmi olarak duyurmuştu. Mayıs ayından beri beta süreci kapsamında kullanılan ve Facebook Collab ismi verilen uygulama, an itibariyle Amerika Birleşik Devletlerin de bulunan tüm kullanıcılara sunuldu. Peki, sosyal medya devi Facebook tarafından kullanıcılara sunulan Facebook Collab nedir, nasıl kullanılır? İşte, merak edilen bu soruların ayrıntılı yanıtları…

Facebook Collab Nedir?

Facebook Collab, sosyal medya devi Facebook tarafından geliştirilen ve kullanıcılara sunulan TikTok benzeri uygulamadır. Amerika Birleşik Devletlerin de bulunan İOS kullanıcıları tarafından kullanılan söz uygulama, kullanıcılarına oldukça çeşitli özellikler vaat etmektedir.

TikTok uygulamasına rakip olarak görülen bu uygulama sayesinde kullanıcılar, çeşitli videoları birleştirerek yeni müzikler yaratabilmektedir. Dilerseniz, söz konusu uygulamanın nasıl kullanıldığını gelin detaylı olarak birlikte inceleyelim.

Facebook Collab Nasıl Kullanılır?

İlk olarak Amerika Birleşik Devletlerin de yer alan İOS kullanıcılarına sunulan Facebook Collab uygulaması özellikleri ile TikTok uygulamasına oldukça çok benziyor. Kullanıcılar, diğer kullanıcıların yaptığı müzik videoları ile kendi yaptıkları müzik videolarını oldukça kolay bir şekilde birleştirerek 15 saniyelik özel müzik videoları oluşturabiliyor ve oluşturdukları bu videoları uygulama içerisinde paylaşabiliyor.

Ayrıca, son derece popüler olması beklenen bu uygulama da kullanıcılar, diğer kullanıcılar ile etkileşime girebiliyor ve onları oldukça kolay bir şekilde takip edebiliyor. Aynı zamanda söz konusu uygulama içerisinde oluşturulan videolar, farklı platformlarda da pratik bir şekilde paylaşılabiliyor.

Beta süreci kapsamında yapılan geri dönüşler doğrultusunda kendini güncelleyen bu uygulama, birçok donanım ile uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. Kullanıcılar, piyasada yer alan birçok ürün ile müziklerini son derece kolay ve pratik bir şekilde oluşturabiliyor.

 

Facebook Collab Uygulaması Hangi Ülkelerde Yayınlandı?

Beta sürecini başarıyla tamamlayan Collab uygulaması, Amerika Birleşik Devletlerin de bulunan İOS kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde sunuldu. Oldukça ses getiren söz konusu uygulama 2021 yılı içerisinde diğer ülkelerde de kullanıma sunulacak. İlk etap da İOS kullanıcılarına sunulan uygulamanın Android cihazlara ne zaman geleceği ise henüz belli değil.

Facebook Collab İndirme İşlemi

Amerika Birleşik Devletlerin de yer alan kullanıcılar, Facebook Collab uygulamasını ücretsiz bir şekilde İOS cihazlarına indirebilmektedir. İOS 13 ve üzerinde yer alan işletim sistemleri ile uyumlu olan uygulamayı indirmek için aşağıda bulunan bağlantı seçeneğini kullanabilirsiniz. Uygulama, yukarıda yer alan içerik de belirtildiği üzere şu an için sadece Amerika da kullanılabilmektedir.

bir şekilde indirmek için tıklayınız.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Facebook Collab Kullanmam whatsapp ‘ta kullanmam bu saatten sonra hiçbir facebook yazılımı kullanmam, cünkü etrafta çok fazla spikalasyon dönüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.