GenelSosyal Medya

Yakında Gelecek 3 Yeni WhatsApp Özelliği

Kendini Yok Eden Mesajlar

WhatsApp dünya çapında 2 milyardan fazla aktif kullanıcısıyla, piyasadaki en popüler mesajlaşma uygulaması haline geldi. Çoğu kullanıcının diğer mesajlaşma uygulamalarını bırakarak WhatsApp’a yönelme eğiliminin nedeni, sık sık yeni özelliklerin dahil edilmesidir. Daha önce platformun “Gelişmiş Arama” özelliğini uygulamalarına getirdiğini gördük. Şimdi, WABetaInfo’ya göre, Facebook’un sahip olduğu mesajlaşma platformu, uygulamaya daha fazla yeni özellik getiriyor. Şimdi, yaklaşan güncellemelerdeki mesajlaşma platformuna gelen bu yeni özelliklerden bahsetmeme izin verin.

 

Kendini Yok Eden Mesajlar

2019’un sonlarından bu yana, WhatsApp’ın Telegram tarzı kendini tahrip eden mesajları platforma getireceğini gösteren kanıt parçaları görmeye başladık. Hikaye, WhatsApp’ın beta sürümünde bu özelliği gördüğümüz Kasım ayı sonlarında daha belirgin hale geldi. Ancak, özellik genel sürüme geçemedi. Şimdi, WABetaInfo, Facebook’a ait mesajlaşma platformunun bu özelliği uygulamanın genel sürümüne getirdiğini bildiriyor.

Bu özellik, kullanıcıların bireysel sohbetlerdeki veya grup sohbetlerindeki mesajlar için kendi kendini imha eden bir zamanlayıcı ayarlamasına olanak tanır. Belirtilen zamanlayıcı söndükten sonra, mesajlar otomatik olarak sohbetlerden silinir. Bu geçici mesajlaşma sistemi, Telegram gibi mesajlaşma uygulamalarında ortak bir özelliktir ve temel olarak gizlilik ihtiyaçları için verilir.

Sohbet Yedeklemeleri için Şifre Koruması

Şu anda, WhatsApp’ın sohbet yedekleme seçeneği, sohbetleri herhangi bir koruma olmadan Google Drive’a yedekler. Ancak, bu gelecekteki güncellemelerle değişmek üzere. Raporlara göre, mesajlaşma platformu sohbet yedekleri için şifre koruması sağlayacak. Özellik uygulamanın önceki bir sürümünde tespit edildi ve temel olarak kullanıcıların sohbet yedeklemelerine gizlilik için güvence altına almak için bir şifre / pin ayarlamasına izin veriyor. Bu, yedeklemeleri şifreleyecek ve bu da Facebook veya WhatsApp’ın sohbetlerinizin içeriğini görüntülemesini engelleyecektir.

Medyayı Otomatik İndirmek için Yeni Kurallar

Şimdi, WhatsApp’ın en büyük sıkıntılarından biri, uygulamada aldığımız çok sayıda yönlendirilmiş mesaj. Platform son zamanlarda yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek için mesajların iletilmesini sınırlayan bir özellik sundu. Artık uygulama, iletilen iletilerdeki her şeyi ve her şeyi indirmesini kısıtlayan bazı ek otomatik indirme özellikleri sunacak. Yönlendirilmiş iletiler çoğunlukla kullanıcının cihazına otomatik olarak indirilen multimedya ekleriyle birlikte gelmediğinden, bu özellik kesinlikle kullanıcıların cihazlarında büyük miktarda alan tasarrufu sağlayacaktır.

Yukarıdakilerin yanı sıra, WhatsApp mesajlaşma platformu için bazı daha kullanışlı özellikleri test ediyor. Daha önce yanlış bilgilerin yayılmasıyla mücadele edecek “iletilen mesajları doğrula” özelliğini gördük.

Uygulamaya doğru ilerleyecek başka bir söylenti özelliği var. Kullanıcılar WhatsApp Web üzerinden birden çok masaüstünde veya dizüstü bilgisayarda bir WhatsApp hesabı kullanabilseler de, uygulama aynı hesabı kullanarak birden fazla akıllı telefona oturum açmasına izin vermez. Ancak bu, kullanıcıların aynı hesabı kullanarak farklı akıllı telefonlarda oturum açmasına izin vereceği için birden çok cihaz desteğiyle değişebilir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.