Sosyal Medya

Instagram Efekt Bulma Nasıl Yapılır?

Instagram Efekt Bulma


Sosyal medya platformları üzerinden kullanıcıların büyük bir kısmı oldukça farklı ve eğlenceli işlemler gerçekleştirebilmektedir. Bu işlemler ve faaliyetler yazılı bir metin paylaşmak ya da eğlenceli videolar ile görsel kalitesi yüksek fotoğraf paylaşımı gibi konuları kapsayabilmektedir. Özellikle sosyal medya platformları aracılığıyla hikaye, canlı yayın ya da reels ve shorts gibi benzeri paylaşımları yapmaktan zevk alan ve bu konuda çeşitlilik arayışında olan kişiler çeşitli yüz filtreleri ve efekt uygulamaları sayesinde son derece eğlenceli ve sıra dışı paylaşımlarda bulunabilmektedir. Üstelik günümüzde gelinen aşama sayesinde bir çok sosyal medya platformu birbirleri ile entegre olarak çalıştığı için bir platform üzerinde paylaşılan ya da yaratılan hikaye, aynı zamanda diğer sosyal medya platformlarında da eşzamanlı olarak paylaşılabilmektedir.

Durum böyle olunca en eğlenceli ve sıra dışı hikayeleri yaratmak, farklı reels videoları çekmek ya da shortslar ile takipçileri eğlendirmek isteyen kullanıcılar Instagram efekt bulma konusunda kapsamlı araştırmalar yapabilir.

Instagram Efekt Bulma

Sosyal medya kullanıcıları arasında Instagram kullanıcıları genellikle hikaye için kullanabilmek adına çeşitli efekt uygulamalarını deneyebilir. Instagram efektleri sayesinde hikayelerde, hesap paylaşımlarında ya da benzeri içerikler de eğlenceli ve farklı malzemeler ortaya çıkabilir. Üstelik bu efektler ile birbirinden yaratıcı ve keyifle kısa videolar üretebilmek de mümkündür.

Genellikle Instagram kullanıcıları story paylaşımları için efekt bulma ve uygulama konusunda titiz davranabilir. Bu durumda da Instagram story efekt bulma konusu ile ilgili araştırma yürütebilir. Hem normal hesap paylaşımları hem de story paylaşımları için efekt bulma konusunda sizlere aktarılabilecek bazı öneriler bulunabilir.

Instagram İçin Efekt Arama ve Bulma Nasıl Yapılır?

Instagram, genellikle görsel içeriklerin yoğunlukta olduğu bu nedenle gerçek kullanıcılar ile beraber kurumsal hesaplarında sık sık içerik paylaştı eğlenceli ve dinamik bir yapıya sahiptir. Bu nedenle Instagram tarafından resmi olarak üretilen ve öne çıkarılan efektleri kullanabilmek oldukça basittir. Bunun için Instagram efekt bulma gibi bir uğraşa girmeye gerek kalmayabilir. Çünkü bu efektleri doğrudan story kısmından hemen uygulayabilmeniz mümkündür. Çünkü bu efektler, story kütüphanesinde halihazırda bulunmaktadır. Ancak bir de çok merak edilen ve farklı efektlerin bulunması ve kullanılması durumu vardır.

Instagram’da story ve postlarda kullanmak için Instagram efekt bulma işlemi birden farklı yöntemler ile gerçekleşebilmektedir. Bu durumda Instagram tarafından sunulan ve standart olarak kullanıma açık efekt uygulamaları haricinde diğer kullanıcıların paylaşmış olduğu efektleri kullanabilmeniz mümkündür. Sizlere bu yöntemler ile Instagram efekt bulma işlemlerini kısaca açıklayacağız.

Instagram Story Efekt Bulma Nasıl Yapılır?

İlk yöntem Instagram “Hikaye” kısmından efekt keşfetmek şeklindedir. İşlemi gerçekleştirmek için öncelikli olarak hikaye simgesine tıklamanız ve ardından efektlere göz at seçeneğini değerlendirmeniz gereklidir. Karşınıza çıkan efektler arasında gezinti yaparak istediğiniz herhangi bir filtre ya da efekti uygulayarak deneme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

İkinci yöntem, hali hazırda Instagram için bir efekt kullanan herhangi bir kullanıcının hikayesini ulaşmanız gereklidir. İlgili hikayenin sağ üst köşesinde yer alan efekt etiketine tıkladığınız zaman deneme ya da kaydetme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Dolayısıyla beğenmiş olduğunuz bu efekti kaydedebilir ya da doğrudan deneyebilirsiniz. Instagram story efekt bulma olarak da bilinen bu işlem sayesinde hem hikaye efekt kütüphanesini genişletebilir hem de efektleri hemen deneyebilirsiniz.

Üçüncü yöntem ise diğer ilk iki yöntemden farklıdır. İlk iki yöntem doğrudan Instagram hikayeleri üzerinden efekt deneme ya d kaydetme gibi adımları uygulamanıza imkan sunarken bu yöntemde doğrudan bir Instagram hesabı üzerinden efekt aramaya başlayabilirsiniz. İstediğiniz Instagram kullanıcısının profiline giriş yaptıktan sonra profilinde yer alan paylaşımlar videolar ya da filtreler kısmına geldiğinizde ilgili hesap tarafından kullanılan Instagram hikaye filtrelere karşınıza çıkmaktadır. Bu kısımdan istediğiniz filtreyi deneyebilir ya da kaydedebilirsiniz.

Sizlere aktarılan bu üç yöntem ile Instagram efekt bulma işlemlerini kısa süreler içinde yapabilir ve kendi paylaşımlarınızı son derece eğlenceli ve sıra dışı hale getirebilirsiniz. Bu durumda beğendiğiniz ya da ileride kullanmak istediğiniz stroy efektlerini kaydettiyseniz, istediğiniz her zaman story kütüphanesinden bu efektleri kullanabilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.