Sosyal MedyaTeknoloji Haberleri

TikTok 30 Dakikalık Video Güncellemesi: YouTube Gibi Olacak

TikTok 30 dakikalık video güncellemesi ile daha uzun, daha çok kazanç sağlayan videolar yayınlanmasına izin verecek. Üstelik herkes kullanabilecek.

TikTok, geçmişten günümüze Video süreleri konusunda sürekli olarak güncelleme aldı ve şimdiki uzun video konseptine ilk adımlarını atmayı başardı.

1 dakikalık serüven ile başlayan TikTok platformu, 3 ve 5 dakikalık videolardan sonra 10 dakikalık hemen ardından 15 dakikalık. Son olarak takipçilerin içerik üreticilerine abone olabildikleri sistem üzerinden 20 dakikalık video yayınlamasına izin vermişti.

20 dakikalık video yayınlama özelliği herkes için açık bir özellik değildi ancak 30 dakikaya kadar çıkabilen video paylaşma özelliği tüm kullanıcılar için açık olacak.

TikTok 30 Dakikalık Video Güncellemesi Kademeli Olarak Gelecek

TikTok 30 dakikalık Video Özelliği tüm kullanıcılar için yayınlanacak ancak TikTok, platformdaki kısa video alışkanlığının son bulmaması için özelliği belirli şartlar halindeki kullanıcılara sunacak.

Özelliğin, ilk etapta yüksek takipçili ve sürekli olarak içerik üretimi sağlayacak olan kullanıcılara sunması beklenen TikTok. Normal kullanıcıların 15 dakikaya kadar çıkabilen paylaşımlar yapmasına izin verecek.

Hali hazırda, uzun veya kısa video izlerken ekranın kenarına basılı tutarak hızlandırma şansı sunan TikTok, uzun içeriklerin de bu şekilde izlenmesine izin verecek.

Geçmişte TikTok Üzerinde Tam Bir Film Paylaşılmıştı

TikTok, uzun video güncellemelerini geçmişten beri kademeli olarak sunmakta. 10 dakikalık video güncellemesinin çıktığı ilk zamanlarda yaşanan bir sistem açtığı yüzünden kullanıcılar, tam uzunluktaki bir filmi uygulama içerisinde paylaşabilmişti.

İçerikler, denetleme ile platformdan kaldırılmış olsa da 30 dakikalık video konseptinden daha önce kimi kullanıcılar tarafından 3 ila 4 saate kadar çıkabilen film paylaşımları da yapılmıştı.

  • Family Guy,
  • Yüzüklerin Efendisi,
  • Spider-Man serileri.

Gibi adını duyurmuş ve dikkat çeken. Filmler ve TV Şovları TikTok platformunda kısa süre de olsa tam uzunlukta yer almıştı.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.