Teknoloji Haberleri

YouTube Reklam Engelleyici Kullananları Yavaşlatıyor Mu?

YouTube reklam engelleyici kullanan herkes YouTube’un yavaş olmasından şikayetçi. Videolar yüklenmiyor, görseller ve yorumlar açılmıyor. Ama neden?

YouTube Premium abonelik hizmetinin başlamasının ardından Reklam engelleyiciler ile ilgili sert adımlar atılmaya başlandı. Platform, abonelik sisteminin daha fazla kullanıcıya ulaşmasını hedeflerken. İçerik üreticilerin de gelir elde etmesini sağlamayı istiyor.

YouTube reklamlarını istemeyen kullanıcılar için hali hazırda Premium abonelik sistemi bulunuyor olsa da kimi kullanıcılar abonelik sistemini kullanmak istemiyor ve üstüne reklamlardan da kurtulmak istiyor.

YouTube Reklam Engelleyici Kullanımını Azaltmak İstiyor

YouTube reklam engelleme konusunda kullanıcıları uyarmaya başlamıştı. 3 Defa reklam engelleyici uyarısı alan bir kullanıcı 4. Uyarıda artık YouTube üzerinden reklam engelleyicisini kapatmadan video izleyemiyordu.

Söz konusu durum her ne kadar bir çözüm olarak sunulmuş olsa da YouTube aleyhine açılan “Tarayıcı verilerimizi izliyorlar” davası ve sonrasında YouTube’un davadan haksız çıkması ile birlikte bu uygulama tamamen kaldırılmıştı.

Kaldırılan reklam engelleyici uyarılarının yerine farklı bir çözüm arayan YouTube çareyi siteyi yavaşlatmakta buldu.

Son zamanlarda Reklam engelleyiciler ile YouTube platformunu kullandıysanız. YouTube neden yavaş? Sorularını da sormuşsanız karşılaştığınız manzaralar tam olarak şöyle;

  • Videolar daha yavaş açılıyor,
  • Sayfalar yüklenmiyor,
  • Ön izlemeler açılmıyor,
  • Resimler gelmiyor,
  • Yorumlar açılmıyor,
  • Hızlı bir internet olmasına rağmen videolar sürekli olarak takılıyor.

Söz konusu durum sadece reklam engelleyici eklentiler açıkken yaşanıyor. Durum öyle bir seviyede ki, Premium abonesi olan ancak reklam engelleyicisi açık olan kullanıcılar da benzer yavaşlıkları yaşıyor.

YouTube Yavaşlatmanın Yapıldığını Reddediyor

YouTube reklam engelleyici kullanan izleyicilerin deneyimini yavaşlattığına dair iddialara “YouTube için böyle bir karar alınmış durumda değil. Yaşanan yavaşlık gelen güncellemeler sonrasında olmuş olabilir. Üzerinde çalışıyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kullanıcılar, söz konusu duruma inanmamakla birlikte Reklam engelleyicilerin kapatılması durumunda sitenin eski hâline dönmesi konusunda da vurgu yaptı.

YouTube Reklamlarından Kurtulmanın Tek Yolu Premium Abonesi Olmak

YouTube reklamlarından kurtulmak için hali hazırda reklam engelleyiciler bulunuyor ancak YouTube tarafından sunulan günlük güncellemeler ile kullanımları bir hayli zor hale geliyor. Yavaşlık sorunlarını yaşamadan ve tüm hizmetlerden sorunsuzca faydalanabilmek için Premium abonesi olunması en doğru çözüm.

Hali hazırda platform ücretsiz üyelik ile kullanılabiliyor ancak çıkan reklamlar kullanım deneyimini doğrudan etkiliyor. YouTube premium abonesi olmak için buraya tıklamanız yeterli.

Peki, güncel YouTube premium abonelik ücretleri ne kadar?

  • Bireysel Plan Aylık: 57,99TL,
  • Bireysel Plan Yıllık: 579,99TL %15 Tasarruf imkanı,
  • Aile Planı (5 Üyeye kadar destekli) Aylık: 115,99TL,
  • Öğrenci Planı Aylık: 37,99TL.

Tüm abonelik paketleri ilk kullanım için Bir aylık ücretsiz deneme hakkı da sunmakta. Dilerseniz aboneliğiniz yenilenmeden iptal ederek Bir ay ücretsiz YouTube Premium kullanabilirsiniz.

Reklam engelleyicilerin yaşadığı yavaşlama sorununu yaşamamak için YouTube premium aboneliği aldıktan sonra reklam engelleme eklentilerini devre dışı bırakmayı unutmamak oldukça önemli.

YouTube için Güncel Çalışan Reklam Engelleyici Kalmadı Mı?

YouTube için çalışan güncel reklam engelleyiciler her gün birer birer çalışmaları durduruyor. YouTube tarafından her gün reklam engelleyici güncellemesi yayınlanıyor ancak reklam engelleyiciler tarafından da karşılık gelmeye devam ediyor.

Reklam engelleyiciler bir gün çalışıyor ancak bir gün çalışmayı tamamen bırakmış olabiliyor. Güncel durumda en iyi reklam engelleyici deneyimini Brave Tarayıcı sunmakta.

Dahili reklam engelleyici sistemi için farklı algoritmalar kullanan Brave. Opera reklam engelleme servislerinin bile devre dışı kaldığı durumlarda YouTube üzerinde sorunsuz şekilde hizmet verebiliyor. Mobil ve Masaüstü sürümlerinde de reklam engelleyici deneyimi eşit şekilde sunulmakta.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.