Bilgisayar Genel

En İyi YouTube Reklam Engelleyici – Çalışan Reklam Engelleyicileri


En iyi YouTube reklam engelleyici araması YouTube’un reklam engelleyicilere karşı savaş açmasından sonra en çok arananlar arasına girmeyi başarmış durumda.

YouTube, haklı sebeplerden yola çıkarak kullanıcıların kullandığı reklam engelleyicileri kalıcı olarak engellemeye yarayan bazı adımlar atmış durumda. Öyle ki, ilk 3 videodan sonra reklam engelleyici ile video izlemeye devam ederseniz reklam engelleyicileri kapatana kadar bir sonraki videoyu izleyemiyor, YouTube üzerinden reklamsız bir şekilde içerik tüketemiyorsunuz.

Her ne kadar YouTube reklam engelleyicileri engelleme kararı almış olsa da kullanıcılar hali hazırda bulunan yazılımları geliştirerek reklam engelleyicileri engelleyen YouTube önlemini de aşmayı başarıyor.

Peki, kullandığınız reklam engelleyicileri artık çalışmıyorsa ne yapmalısınız? En iyi YouTube reklam engelleyici hangisi? YouTube çalışan reklam engelleyicileri hangileri?

YouTube Çalışan Reklam Engelleyicileri Hangileri?

En iyi YouTube reklam engelleyici eklentilerini belirlerken, hali hazırda YouTube tarafından alınan reklam engelleyici engelleme politikasını da göz önünde bulunduracağız. Yani;

Listede yer alacak olan tüm reklam engelleyiciler YouTube tarafından son güncelleme yayınlanmış olsa bile çalışabilecek ve sizi istemediğiniz reklamlardan Premium aboneliğiniz olmadan da kurtarabilecek.

İşte, YouTube da güncel olarak çalışan En iyi YouTube reklam engelleyici eklentileri/programları;

 • UBlock Origin,
 • Brave Browser,
 • AdGuard,
 • Ad Speed Up,

Listede eklentilerin yer almasının yanı sıra, kendi içinde gelişmiş reklam engelleyici sistemine sahip olan tarayıcılar da yer almakta. Tarayıcı sistemine bağlı olarak çalışanlar sadece reklamları değil, pek çok izleyiciyi de sisteminizden uzak tutarak kaliteli bir internet deneyimi yaşamanızı sağlıyor.

Peki, hangi eklenti ve tarayıcı ne işe yarar? Bizim önerimiz hangi YouTube reklam engelleyici programı?

1 – UBlock Origin

Listemizin ilk sırasında UBlock Origin bulunuyor. UBlock Origin yazılımını Buraya Tıklayarak tarayıcılarınıza anında ekleyebilirsiniz.

Kurulumu kolay olan ve ana amacı reklam engelleme, izleyicileri engelleme olan eklenti. Hafif ve tarayıcınızı yormayacak şekilde tasarlanmıştır. En iyi YouTube reklam engelleyici olarak karşımıza çıkmaya hazırlanan tarayıcı.

Tüm bunların yanı sıra, arkasında çalışan güçlü ekip sayesinde YouTube tarafından reklam engelleyicilerine gelecek olan engellemelere karşı birkaç saat içinde güncelleme yayınlayarak dikkat çekmekte.

Öyle ki, söz konusu reklam engelleyici engelleme furyasının gündeme gelmesinden bu yana en hızlı çözümü sunan eklenti olarak karşımıza çıkmayı başarmış durumdaydı.

2 – Brave Browser

Listemizin ikinci sırasında Browser olarak kullanılabilen Brave bulunuyor. Brave Browser, sadece Bilgisayar değil. Mobil kategorisinde de önde gelen reklam engelleme modellerine sahip.

En iyi YouTube reklam engelleyici listesinde yer alan tarayıcı, güncel veri tabanı sayesinde pek çok web sitesinde güncel olarak reklam engellemesi yapabilmekte. Özellikle YouTube tarafından neredeyse her gün değiştirilen reklam engelleme politikasına ayak uydurabilen bu tarayıcı ile birlikte;

Özelleştirilmiş reklamları açarak Crypto türünde para kazanmayı da sağlayabilirsiniz. PC, MAC, Android ve IOS gibi sürümlerde sorunsuzca kullanabileceğiniz tarayıcı;

 • Video indirme,
 • Müzik indirme,
 • Arka planda oynatma,
 • Ekran içinde ekran özelliği.

Gibi pek çok YouTube Premium özelliğine de IOS sürümü kullanıyor olsanız bile erişme imkanı sağlıyor. “Ara belleğe” alma seçeneği ile istisnasız her siteden video ve film indirmenize olanak sağlaması da ayrı bir tercih sebebi.

Brave Browser yazılımını indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz;

3 – AdGuard – Güncel Reklam Engelleyici

YouTube çalışan reklam engelleyicileri ve en En iyi YouTube reklam engelleyici hangileri sorusuna verilebilecek başka bir alternatif de Eklenti olarak kullanılabilen AdGuard eklentisi olacaktır.

Özelleştirilebilir reklam engelleme politikasının yanı sıra izleme engelleyicileri sayesinde çerezlerinizi güvende tutarak olası bir kimlik sorununda kişisel verilerinizin güvenliğini sağlayabilmektedir. AdGuard reklam engelleyici, tek başına bir reklam engelleyici olmaktan öte;

Gireceğiniz web sitelerini önceden tarayarak onların güvenli olup olmadığını veya ne kadar zararlı reklamlar içerip içermediğini sizlere sunabilmekte.

Eklentiyi indirmek için buraya tıklayın.

4 – Ad Speed Up – Reklamları Hızlandırarak Geçin

Listemizin 4. Sırasında Ad Speed Up yer alıyor. En iyi YouTube reklam engelleyici kategorisine yeni girmiş olan Ad Speed Up, YouTube tarafından uygulanan reklam engelleyicileri engelleme özelliğine farklı bir çözüm sunuyor.

Söz konusu eklenti, YouTube üzerinde çıkan reklam videolarını 16 kata kadar hızlandırarak geçmeyi sağlıyor. Videoların hızlandırılarak izlenmesini konu alan eklenti, reklam engelleyici olarak tespit edilemediği için YouTube tarafından şuan için engellenemiyor.

Ad Speed Up eklentisi, tüm tarayıcılarda çalışabilmekte. Reklamların uzunluğuna göre otomatik şekilde hızlandırma yapan eklenti, YouTube tarafında reklamları izlemişsiniz gibi bir izlenim bırakabiliyor.

Ad Speed Up eklentisini tarayıcınıza eklemek için buraya tıklayın.

5 – OperaGX – Oyuncular İçin Özel, Reklam Engelleyicisi Olan Tarayıcı!

YouTube tarafından reklam engelleyicilerin engellenmeye başlamasından sonra pek çok kullanıcı. YouTube çalışan reklam engelleyicileri aramasını gerçekleştiriyor.

En iyi YouTube reklam engelleyici listesi arasında yer alan OperaGX, tek başına bir izleyici ve reklam engelleyici olmasının yanı sıra oyuncular için özelleştirilebilir deneyimler sunan, gelişmiş özelliklere sahip olan bir tarayıcıdır.

Öyle ki, OperaGX üzerinden, kendi isteklerinize göre temalar seçebilir, temalar ile tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz.

 • Kendi içinde dahili VPN özelliği,
 • İzleyicileri engelleme,
 • YouTube reklamlarını engelleme,
 • Her sitede reklamlardan kurtulma,
 • Düşük sistem özelliklerine sahip olan sistemler için Ram ve İşlemci sınırlandırması yapabilme,
 • İndirme sınırlandırması yapabilme,
 • Özel ses efektleri ile tarayıcı deneyimini arttırma.

Gibi özelliklere Opera GX tarayıcısı ile anında erişebilirsiniz. Aktif olarak geliştirilen tarayıcı, kendi içinde bulunan reklam engelleyicisinin de neredeyse her gün geliştirilmesi sayesinde YouTube tarafından reklam engelleyicilere karşı alınan korumalara karşı gelebilen bir yapıya sahip olmasını sağlıyor.

OperaGX tarayıcısını hemen indirmek için buraya tıklayın! Tarayıcı, sadece masaüstü değil IOS ve Android sürümlerine de sahip.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.