Oyun DünyasıTeknoloji Haberleri

Origin Sonunda TL İçin Adım Attı! Yıllardır İstenen Özellik Sonunda Geldi

Origin Sistemine TL Güncellemesi ve Fiyat Değişikliği Getirildi!


Uzun zamandır oyuncular tarafından istenen ve gelmesi için adım atılan özellik ve fiyat değişikliği politikası sonunda Origin sistemine getirildi.

Electronic Arts’ın kurmuş olduğu oyun platformu Origin başından beri TL cinsini desteklememekteydi. Desteklememekte birlikte oyun fiyatları diğer oyun platformlarından oldukça yüksekteydi. Yapılan güncelleme sonrasında Origin mağazasında oyunlar TL cinsinden listelenmeye başladı. Bunun yanı sıra fiyatlarda da güncellemeler yapıldı.

Origin, geçtiğimiz yıllarda Steam’ın en büyük rakiplerindendi. Geri kalmış oluşu ve pahalılığı nedeni ile yavaş yavaş ilgileri kaybetmeye başlayan sistem. Kendini geliştirmek için adımlar atmaya başladı. Sadece ülkemizde değil, diğer ülkelerde de adımlar atarak kendini tekrar ayağa kaldırmaya çalışıyor.

Origin Sistemine TL Güncellemesi ve Fiyat Değişikliği Getirildi!

Origin sistemi içerisinde TL güncellemesi.  Origin içerisinde pek çok EA oyununu barındırmakta. Sattığı üyelikler ile aylık olarak ücretsiz oyun veren sistem, genel olarak oyun fiyatlarını da yüksek tutmakta. Söz konusu fiyat yüksekliği bilerek yapılan bir şey değil kur bağlılığı.

Bu konuda gelişmeler kaydetmek isteyen EA, Türk oyuncuları bir nebze de olsun rahatlatacak olan kur güncellemesini duyurdu. İlerleyen zamanlarda atılacak olan adımlar ile birlikte artık oyun mağazası ülkelerin para biriminden hesaplanarak listelenecek.

Oyunlarda Halen Türkçe Dil Desteği Bulunmamakta

EA Games, her ne kadar sevilen oyunlar üretiyor olsa da oyuncuları dil konusunda kendine çekemiyor. Oyunlarda sürekli istenen özellik Türkçe dil desteği olmasına rağmen oyun platformu olan Origin’e bile yıllardır Türkçe dil desteği gelmiş durumda değil.

Bu durumun ilerleyen yıllarda farklılık göstereceği aşikâr, Epic Games ve Steam’ın atmış olduğu adımları da göz önünde bulunduracak olursak Origin’in kendini piyasa üzerinde tutması için pek çok değişiklik yapması gerekmekte.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.