Sosyal Medya

o7 Ne Demek?

O7 Ne İçin Kullanılır


Son zamanlarda Sosyal medya platformlarında ya da oyunlarda karşımıza çıkan birbirinden farklı kavram ve semboller var bunlardan biride o7 ne demek. Bu semboller uzun cümlelerin kısaltılmış halidir. Özellikle artık insanlar sosyal medya platformlarında yorum yaparken   kolaylık olması adına bu emojileri kullanmak isterler.  Ama bir çoğunuzda bu emoji ya da sembollerin ne anlama geldiğini bilmezsiniz.  Özellikle günümüzde en yaygın olan twitter ve instagram gibi platformlarda çok sıklıkla karşılaştığınız ve anlamın bile bilmediğiniz kavramların ne demek olduğunu öğrenince şaşırabilirsiniz.

Aynı o7 simgesi gibi. Bu simgenin ne anlama geldiğini pek bilmeyebilirsiniz.  Bu kavrama savaş oyunlarında da sıklıkla karşılaşırsınız. Ama   İnstagram, Twitter, Tiktok ve facebook gibi sosyal medya platformlarında sıklıkla karşılaştığınız   o7 ne demek….  O7 anlamı  tüm sosyal medya kullanıcıların tarafından merak ediliyor.  Google arama motorunda da en çok arananlar listesinde yer alan o7; asker selamı anlamına gelir.

O harfi baş anlamına gelirken 7 rakamı veren ise selamı veren eli ya da kolu temsil ediyor   o harfi ve 7 rakamı yan yana gelince de asker selamı veren bir görüntü oluşturuyor.  Saygı duymak ya da helal olsun gibi farklı anlamları ifade eder.  Aferin asker anlamında da kullanıldığı söyleniyor

O7 Ne İçin Kullanılır

Teknolojinin gelişmesi ve internettin yaygın kullanılması ile kullanıcılar artık duygu ve düşüncelerini emoji ya da semboller ile ifade etmektedir. Kullanıcılar sosyal medya platformlarında kişi hareket olay benzeri durumlara duyduğu saygıyı ifade etmek için o7  ifadesini yorum atarlar. Özellikle paylaşılan postlara saygı duyduğunu belli etmenin en basit ve yalın hali o7 işareti kullanmaktır.

Bu işaret aslında bir emoji türüdür. Postlara bu emoji yorumlandığı zaman saygı dolu bir selamlamanın olduğundan haberdar olmanız gerekir.  İngilizceden gelen   o7 sadece sosyal medya platformlarında değil, aynı zamanda dönemin oyunlarından da sıklıkla kullanılır.

Asker Selamı Nedir

 Asker selamı durum ya da eylemlerde saygı göstermek adına kullanılan bir jest ya da hareket olarak tanımlanır.  Günümüzde en yaygın askeri geleneklerinden bir tanesidir.

Askeri selam büyü komutan ya da büyük rütbeli subaya selam verirken ya da istiklal marşı bayrak veya başka bir askeri sembolik melodiden farklı olarak bakış yönüne doğru yapılarak saygıdeğer selamlama eylemi gerçekleşmiş olunur. Askeri selam askeri sisteminin en önemli unsurlarından birisidir.

O7 Nerelerde Kullanılır

O7 nedir sorusundan sonra sıklıkla karşılaştığınız sorulardan bir diğeri ise o7 nerelerde kullanılır olmaktadır.

Günümüzde sosyal medya kullanıcılarının büyük bir bölümü   o7 sembolüne sıklıkla karşılaşıyor.  Öte yandan savaş oyunlarından bir görevi başarı ile tamamladığınız zaman aferin asker görevini başarı ile tamamladın yazmak yerine o7   ifadesi kullanılır. Yine sosyal medya platformlarından fotoğraf ya da video yayınlanınca takipçileri aferin ya da saygı duyarım demek yerine o7 ifadesini kullanılır.

Oyunlarda o7 Ne Demek

Yukarıda da kısmen bahsettiğimiz gibi savaş oyunlarında karşınıza çıkan o7   görev başarılı asker anlamına gelir.  Oyunda başarılı olan bir kişiye tebrik etmek selam vermek ve başarısına saygı duymak için bu kavram kullanılır.   Yani saygıdeğer hareket bulanan oyuncu ya da kişiye saygı gösterisi yapma adına   o7 ya da asker selamı simgesi kullanılır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.