Sosyal Medya

Whatsapp Kalplerinin Renkleri Hangi Anlamlara Geliyor?

Emoji Nedir?


İnternette hassas duygular ifade etmenin bir çok yolu vardır. Mesela emoji kullanmak. Aralarında en çok tercih edileni kalp emojileridir. Kalp, aşkın evrensel sembolüdür. İnternette kullanabileceğiniz farklı türlerde kalp ifadeler vardır. Peki bu emojilerin anlamları nedir?

Emoji Nedir?

İnternet, iletişim kurma sistemimizi büyük ölçüde değiştirdi. Beden dili ve sözlü ton, metin mesajlarımızda veya e-postalarımızda tercüme edilmediğinden farklı anlamlar iletmek için alternatif yollar geliştirdik. Bunlardan bir tanesi de emojilerdir. Emojiler yüzlerin, nesnelerin ve sembollerin piktograflarıdır. Emoji kelimesi Türkçeye Japonya’dan geçmiştir.

Kalp Emojilerinin Anlamları Nedir?

❤️Kırmızı Kalp : Kırmızı enerji rengidir, duyguları harekete geçirme isteği uyandırır. Kırmızı kalp emoji, aşkın klasik sembolüdür. Bu popüler kalp ifadeleridir.

🧡Turuncu Kalp : Turuncu sosyalleşmeyi temsil eden bir renktir. Turuncu bir kalp emojisi, gönülsüz aşkı temsil edebilir. Eğer bir ilişki yaşamak istemiyor ama sadece arkadaş kalmak istiyorsan turuncu kalp tam da sana göre. Ayrıca dışa dönük insanların favori rengi turuncudur.

💛Sarı Kalp : Sarı kalp emoji, dostluk ve saflığı ifade eder. Mutluluk ve arkadaşlık için kullanabilirsin. Sarı renk ayriyeten umut, neşe, eğlence sunan canlandırıcı bir renktir.

💚Yeşil Kalp : Yaşam tarzının ifadesi ve doğaya olan bağlılığı ifade eder. Kıskanç kalp olarak da bilinir, barışma umudunu gösterebilir. Yeşil insana huzur verir ayrıca, yeşil umudu temsil eder.

💙Mavi Kalp : Platonik aşkı ve sadakati temsil eder ama aynı zamanda otizm farkındalık günü içinde kullanırsın. Ayrıca huzur, barış ve güven için de kullanırsın. Sakinleştirici bir etkisi vardır.

💜Mor Kalp : Anlayış ve şefkati ifade eder. Anneler günü için veya aile arası bağlamları da temsil etmek içindir. Ünlüler cazibe veya zenginlik ifadesi olarak da kullanır.

🖤Kara Kalp : Siyah rengin anlamı güç, korku, gizem, otorite, zarafet, formalite, kötülük, saldırganlık, isyan ve sofistike ile ilişkilidir. Ayrıca karanlık ve kara mizahı ifade etmek için de bir tercihtir.

🤍Beyaz Kalp : Beyaz kalp, uluslararası şefkatin bir sembolüdür. Bir ilişkinin veya arkadaşlığın saflığını, nezaketini gösterir. Beyaz renk; güvenlik, maneviyat ve inanç ile de ilişkilidir.

🤎Kahverengi Kalp : Kahverengi, güvenlik ve rahatlık anlamına gelir. Çikolata tercihinin yanı sıra çevreye veya doğaya yakınlığı da ifade eder. Korumacılığın, güvende hissetmenin ve zenginlik belirtmek için de kullanırsın.

Hareketli Emojiler Ne Anlama Gelir?

💔Kırık Kalp : Üzüntü ve acıyı temsil eder.

💕İki Kalp : Daha çok dekorasyon için kullanırsın. Kızlar arasında veya arkadaşlık bağlamında da tercih edilir.

💞Dönen Kalpler : İki kişi arasındaki ilişkiyi veya bir eşyaya duyulan sevgiyi ifade eder.

💓Kalp(Atıyor) : Çarpan kalp, hayatın bir simgesidir ve güçlü duyguları ifade eder.Genellikle kalp atışı anlamına gelir, aynı zamanda insanlara veya eşyalara karşı güçlü bir beğeni ifade edebilir ve sevgiyi, kalp atışını vb. İfade etmek için kullanılabilir.

💗Büyüyen Kalp : Genellikle heyecan sevgi veya aşkın büyümesini ifade etmek için kullanırsın. İlerleyen ilişkileri ifade etmek içindir. Sürekli büyüyen bir kalp gönderirsin. Duygular git gide derinleşiyor ve aşk büyüyor.

💖Parlayan Kalp : Sen çok özelsin! Parıldayan bir kalp, birinin sizi çok önemsediğini gösterir.

💘Oklu Kalp : Romantik aşk veya Romantizm, başkalarına karşı duygusal bir sevgi veya güçlü bir çekicilik. Romantik duyguları mesaj yolu ile ifade eder. Genelde sevgililer gününde kullanırsın.

WHATSAPP’TA NEDEN KALP EMOJİLERİ TERCİH EDERSİN?

İnsanlar artık kelimeler yerine emojileri tercih etmektedir çünkü emoji kullanmak, anlatılmak isteneni daha kolay bir şekilde aktarmayı sağlar. İfadelerin anlamını bilmek önemlidir. Dünyada en çok kullanılan emoji türü kalp emojileridir. Whatsapp’ta farklı renkte emojiler mevcuttur. Her türlü duygu  ve düşünceyi tasvir eden emoji bulunmaktadır. Bunların anlamlarını bilirseniz doğru yorumlayabilirsiniz. Emojilerle beğeni, hoşnutsuzluk, sevinç, hüzünlü, sinirli gibi emoji örnekleriyle duygularınızı yansıtabilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.