AndroidApple & İosMobil Alemi

Özgürlüğün Bir Başka Tarifi : Whatsapp Aero

Whatsapp Aero Nedir ?

Hali hazırda dünya üzerinde iki milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Whatsapp uygulamasını eminim ki sizlerde kullanıyorsunuzdur. Peki bu uygulamanın bir de modlu sürümünün olduğunu ve daha özgürlükçü, demir parmaklıklar arasına sızan güneş ışıltısı gibi umut verici bir uygulama olduğunu söylesem ne düşünürsünüz? Evet, sizler de benim gibi merak etmeye başlarsınız. Bu yazımızda Whatsapp uygulamasının modlanmış hali olan Whatsapp Aero uygulamasını inceleyeceğiz.

Whatsapp Aero Nedir ? 

Whatsapp Aero, ilk başka whatsapp uygulamasına bir alternatif olarak düşünülmüşse de sonradan uygulama üzerinden geliştirmeler yaparak modlu şekilde piyasaya sürülmüştür. Biliyorum, bu kadar teknik bilgiden kafanız karışıyor olabilir ama birazdan özelliklerini anlatmaya geçtiğimde nasıl bir uygulama olduğunu daha iyi anlayacaksınız. Uygulamayı çoğu android telefonda google üzerinde Whatsapp aero indir şeklinde arama yaptığınız zaman APK uzantısında aplikasyonu ile çok rahat çalıştırabilirsiniz. Sadece bazı android telefonlar için root özelliği istemektedir. Ancak iş zincirlerle donatılmış yüksek güvenlikli IOS sürümüne geldiği zaman yalnızca jailbreak yöntemi ile uygulamayı çalıştırabilirsiniz.

Whatsapp Aero Özellikleri

Aero Whatsapp, kullanıcılarına kaleyi içten fethedercesine şu cazip özellikleri sunuyor:

 • İçerisinde bulunan binlerce tema seçeneği.
 • Gönderilen mesajları sınırsız sürede silmek, silinen mesajları görmek ve herkesten silinen mesajlara ulaşmak.
 • Mesaj içeresinde farklı font tipleri kullanmak.
 • Mesaj içerisinde mavi tik ibaresini kaldırmak.
 • Süresi dolmuş (24 saat) veya silinen hikayelere erişim sağlamak.
 • Rehberinizde bulunan kişilerin ne zaman çevrimiçi olup olmadığına dair loglara erişmek.
 • Rehberinizde bulunan kişilerin durumlarını ve profil fotoğraflarını ne zaman değiştirdiğine dair tarih bilgisine ulaşmak.

Saydıklarım gibi daha onlarca özelliği bulanan bu uygulama kısa sürede Whatsapp kullanıcılarının cazibesi haline gelmiş konumdadır. Eminim sizler de bu özellikleri okuduktan sonra uygulamaya karşı bir içinizde bir merak hissi uyandırmışsınızdır.

Whatsapp Aero APK

Peki sizler bu uygulamaya nasıl erişim sağlayacaksınız? Az önce yukarıda da belirttiğim gibi google üzerinden çok basit bir şekilde arama yaparak herhangi bir mobil aplikasyonları bulunan siteden telefonunuza indirebilir ve kurabilirsiniz. Uygulama, üçüncü parti bir uygulama olmasına müteakip telefonunuza kurulum sırasında “üçüncü parti uygulamalara izin ver” seçeneği ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ancak şu uyarıyı da yapmadan geçmek istemiyorum. Whatsapp Aero uygulaması resmi bir mobil mağaza uygulaması olmadığından güvenirliği konusunda sizleri temin edemem. Bu yüzden uygulamayı telefonunuza indirirken bütün sorumlulukların kendinizde olduğunu da hatırlatmak isterim.

Whatsapp Aero Son Sürüm APK 2021

Uygulamanın 2021 yılı Kasım ayı itibariyle geliştiriciler tarafından yayımlanmış olan en son APK sürümü v8,95 sürümüdür. Bu sürüm ile yeni gelen ve iyileştirilen özelliklerden biraz bahsetmek gerekirse:

 • Tema iyileştirmeleri ve kullanılmaya hazır tema sayısının çoğaltılması.
 • Bazı zamanlarda meydana gelen mavi tik sorunlarının iyileştirilmesi,
 • Dahili kasa (gizli depolama) platformunda yenilikler ve gizlilik iyileştirmeleri.
 • 2017 yılı ve öncesi akıllı telefonlar için performans iyileştirmeleri.

Yazımızın sonuna gelirken sizler de eğer uygulamayı beğendiyseniz ve özgürlüğün bir başka tarifini zihninizde canlandırmak isterseniz uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak az önce de uyardığım gibi unutmayın ki; uygulamayı indirdikten sonra bütün sorumluluk size aittir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.