Para Kazanma

YouTube 1000 İzlenme Kaç TL Kazandırır?

YouTube Neye Göre Para Veriyor?


Günümüz fenomenlerinin, Youtube içerikleri üzerinden büyük paralar kazanmaları; YouTube 1000 izlenme kaç TL veya ne kadar kazandırır gibi soruların sorulmasına neden olmaktadır. YouTube’ye sürekli videolar yükleyerek para kazanmak düşünüldüğünden de zordur. Çünkü, YouTube’de izlenme üzerinden kazanç elde etmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

Kısa süre içinde Youtube izlenme sayısına göre kazanç oranlarını öğrenerek, Youtube üzerinden para kazanmak için, bu yazımızı okumanız sizler için daha faydalı olacaktır. Çünkü bu yazımızda; Youtube üyeliği, Adsense nedir ve izlenme başına kazanç oranları nelerdir? Gibi soruların yanıtlarını detaylı bir şekilde ele aldık.

YouTube Neye Göre Para Veriyor?

Youtube üzerinden para kazanmak için ilk önce; para kazanma seçeneğini aktif etmeniz ve sürekli içerik yüklemeniz gerekir. YouTube’de hem izlenme hem de reklam üzerinden para kazanma şansınız bulunmaktadır. Video izlenmeleri üzerinden para kazanmak için; Youtube kanalı açarak yüklediğiniz ilk videoların 1000 aboneye ve 4.000 saat izlenmeye ulaşması gerekir. Kanallınız bu koşulları sağladıktan sonra Google Adsense ile iş ortalığı yaparak, reklamlar üzerinden de kazanç elde edebilirsiniz.

Youtube 1000 izlenme, yüklediğiniz videoların kalitesine ve giriş çıkış sürelerine göre değişmektedir. Örneğin; yüklemiş olduğunuz bir videonuz, 1000 izlenme ile 10 saat diğer videonuz 1000 izlenme 15 saat boyunca izlenmiş ise farklı kazançlara neden olmaktadır.

YouTube 1000 İzlenme Kaç TL

 

YouTube’ye yüklenen içerik, izlenme oranına ve Google Adsense ile olan reklam ortaklığına göre kazançlar değişebilmektedir. Elde edilen bilgilere göre; 1000 izlenmeye ulaşan ve Google Adsense ile ilişiği olan bir youtube içeriği, minimum 4 maksimum 20 TL gibi meblağlar kazandırmaktadır.

Youtube içeriklerine yabancı etiketler koyan YouTuberler ise, Youtube 1000 izlenme kaç Dolar gibi soruların yanıtını merak etmektedir. Dolar bazından hesaplama ise şu şekilde; Google Adsense ile reklam ortaklığı olan ve 1000 izlenmeye sahip olan bir Youtube içeriği, 0,5 ila 2 Dolar gibi kazançlar sağlamaktadır.

YouTube Para Kazanma Şartları

YouTube üzerinden para kazanmak için, gerekli olan bazı şartları yerine getirmeniz gerekir. YouTube kanallı açtıktan sonra, en az bir içerik yüklemeniz gerekir. Ardından kanalınızın 1000 aboneye ulaşması ve yüklemiş olduğunuz içeriğin en  az 4.000 saat izlenmesi gerekir.

Yukarıda verilen şartları yerine getirdikten sonra YouTube’ye her içerik yüklemenizden sonra izlenme başına kazanç elde edeceksiniz. Fakat daha fazla kazanç elde etmek için Google Adsense ile iş ortaklığı yapmanız ve ürettiğiniz içeriklere uygun reklamlar vermeniz gerekmektedir.

YouTube Abone ve İzlenme Satın Alma

YouTube üzerinden para kazanma işlemi için gerekli olan 1000 Abone ve 4.000 saat izlenme koşullu, insanlara YouTube 1000 izlenme satın al işlemi nasıl yapılır? Gibi soruların peşinden sürüklenmektedir.  Para kazanma seçeneğini aktif etmek için bazı platformlardan abone ve izlenme satın alabilirsiniz. Fakat bu işlem pek güvenli sayılmaz.

Youtube, geniş çaplı bir arama sonucunda bunu algılar ve YouTube kanallınızı pasif halle getirebilir.  Bunun için abone ve izlenme gibi işlemlerin alış verişini yapan sitelerden uzak durulmalı ve doğal yöntemler ve çaba ile gerekli şartlara ulaşım sağlamalıdır. Çünkü YouTube içeriklerinde özgünlük her zaman kazandıran bir faktördür.

YouTube Para Çekme Nasıl Yapılır?

Youtube Platformunda Nasıl Para Kazanılır?

YouTube’da para çekme işlemi yapabilmek için ilk önce; bir kanalla sahip olmanız ve kanalınızın 1000 Abone ve 4.000 saat izlenmeye ulaşmış en az bir içeriğinizin bulunması gerekir. Kısacası; YouTube kanalınızın “para kazanma” seçeneğinin aktif olması gerekir.

YouTube 1000 izlenme kaç TL gibi sorulara yanıt arayanlar, para çekme işlemi yapabilmeleri için Google Adsense’ye üyeliklerinin olması gerekir. Üyelik, hem para çekme işleminizi hem de video içeriklerinize yerleştirilen reklamlar üzerinden daha fazla kazanç elde etmenizi sağlar. Üyelik işleminden sonra YouTube kazançları otomatikman Google Adsense hesabınıza aktarılır. Ve bakiyeniz 200 TL’ye ulaştığı an otomatikman kayıtlı olan banka hesabınıza aktarılır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.