Para Kazanma

Yüzünü Göstermeden YouTuber Ol: En İyi 5 Yüzsüz YouTube Kanal Fikri

En iyi 5 yüzsüz YouTube kanal fikri sayesinde Yüzünü göstermeden YouTuber ol, yüzünü göstermeden ünlü olmak ve hatta para kazanmak aslında çok basit.

Yapay zekanın gelişmesi ile birlikte son zamanlarda “Yüzünü göstermeden YouTuber ol” kavramı oldukça yaygın bir hâle gelmiş durumda. Her ne kadar, yüzünüzü göstermeden içerik üretme konusunda yapay zekadan yardım almak gerekli bir durum gibi gösteriliyor olsa da durum böyle değil.

Kendi sesinizi kullanarak, sadece yüzünüzü göstermeden YouTuber olmak, para kazanmak oldukça mümkün. Üstelik yapay zeka kullanmanıza gerek bile yok.

Üstelik yapay zekadan uzak, kendi sesinizi kullanarak üreteceğiniz içerikler YouTube algoritması tarafından “daha değerli içerik” olarak görülerek kullanıcılara daha fazla önerilebilir.

YouTube’da Yüzünü Göstermeden Para Kazanmak Mümkün Mü?

En iyi 5 Yüzsüz YouTube kanal fikri içeriğine geçmeden önce. Yüzünüzü göstermeden para kazanabilir misiniz bunu öğrenmek doğru olacaktır.

YouTube, doğru ve aranan şartlara uygun içerik üreten. YouTube para kazanma şartlarını da yerine getiren herkes için para kazanma fırsatı sunuyor. Sadece uzun içerikler değil, kısa içerikler oluşturarak para kazanmak da gelişen YouTube sisteminde mümkün durumda.

YouTube üzerinden para kazanmak için dikkat edilmesi gereken konular genellikle;

 • Özgün ve kopya olmayan içeriklere sahip olmak,
 • Şiddet içerikli ve yasaklı ürünlere özendirmeyen içeriklere sahip olmak,
 • Tamamen “robotik” içeriklere sahip olmamak (sadece yapay zeka ile güçlendirilmiş kanallar).

Tüm bunların yanı sıra bir de YouTube para kazanma özelliğine kavuşabilmek için bazı gerekliliklerin yerine getirilmesi gerekiyor. Güncel olarak YouTube tarafından sunulan bu gereklilikler;

 • 1000 Abone sayısına ulaşmış olmak,
 • 12 Ay boyunca toplamda 4000 Saat ve üzerinde izlenme süresine sahip olmak.
 • (Shorts kanalları için 1000 abone hedefinin yanı sıra 90 gün içinde 10 Milyon izlenme sayısına ulaşabilmek).

Söz konusu şartların yerine getirilmesinin ardından YouTube üzerinden, videolarınızdan çıkan reklamlardan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

YouTube üzerinden para kazanma şartlarını yerine getirdikten ve YouTube yasalarına uygun olduktan sonra. Yüzsüz YouTube kanalları için de gelir elde etmek mümkün durumda olacaktır.

YouTube üzerinde izlenmek için ses kalitesi ve içerik kalitesi ön planda tutulmakta. Bu nedenle, yüzünüzü göstermeden de izlenebilmeniz mümkün olacaktır.

En İyi 5 Yüzsüz YouTube Kanal Fikri

Yüzünü göstermeden YouTuber ol konseptinde kullanılabilecek En iyi 5 Yüzsüz YouTube kanal fikri ile hedefinize gidecek olan en doğru yolu seçebilirsiniz. İşte, sizler için hazırladığımız en iyi 5 kanal fikri;

 • Çocuk hikâyeleri kanalı,
 • Teknolojik gündem haberleri,
 • Ekonomi ve finans gündemi,
 • Moda ve sağlık içerikleri,
 • Oyun incelemesi ve öneri içerikleri.

Söz konusu kanal fikirleri, yüzünüzü göstermeden direkt olarak içerik üretebileceğiniz kanal fikirleri olarak karşımıza çıkmakta.

Her ne kadar yüzünüzü göstermeden içerik üretebilecek olsanız da söz konusu kanal fikirlerinin rekabet oranı açısından yüksek rekabete sahip olduğunu unutmamanız gerekmekte.

Kanalların detaylarına bakacak olursak;

1 – Çocuk Hikayeleri Kanalı – Çocuklar İçin İçerik Üretmek

En iyi 5 yüzsüz YouTube kanal fikri için birinci sırada en kolay içerik üretimi sağlanan ve kazanç olarak yüksek getirileri bulunan çocuk hikayeleri kanalı bulunuyor.

Yüzünüzü kullanmadan, sadece sesinizi kullanabileceğiniz bu içerik oluşturma modelinde yeteneklerinize göre animasyon oluşturarak çocuklar için özel içerikler üretebilirsiniz. Kanal konseptine uygun olacak şekilde ve YouTube çocuk içerikleri politikasına karşı gelmediği sürece kendi sesinizi bile kullanmadan içerik oluşturabilirsiniz.

Çocuk içerikleri, yüzsüz kazanç sağlanabilecek en kolay YouTube kanal fikri olarak karşımıza çıkmakta.

2 – Teknoloji Gündem İçerikleri Üretmek

YouTube da yüzünü göstermeden para kazanma konusunda gündem içerikleri ve özellikle Teknolojik gündem içerikleri izlenme oranı ve aranma oranı açısından oldukça yüksek bir konumda.

Kullanıcılar, özellikle Teknolojik gündem haberleri üreten veya incelemeleri yapan kanallarda kanal sahiplerinin yüzlerini görmekten ziyade direkt olarak habere odaklanmak veya incelenen ürünlerin detaylarına ulaşmayı tercih ediyorlar.

Bu nedenle, gündemin yer aldığı akıcı ancak yüzünüzü göstermediğiniz kanal fikirlerine yönelebilir. Ya da yüzünüzü göstermeden teknolojik ürün incelemesinde bulunabilirsiniz.

3 – Ekonomi ve Finans Haberleri, Gündemi Sunan Kanal Konsepti

Yatırım yapmak, ekonomi içerikleri sunmak, finans konusunda eğitim içerikleri vermek belki de YouTube’da en çok para kazandıracak kategori olacaktır.

YouTube üzerinden para kazanmak için videolarınıza gelecek olan reklamların da kazanç konusunda bonkör olması gerekmekte. Özellikle finans içerikleri üreten kanalların YouTube üzerinden yüksek getiriler sağladığını duymuş olabilirsiniz.

Yüzünüzü göstermeden finans içeriklerine yönelik olacak olan kaliteli ve kullanıcı deneyimini doğrudan etkileyecek olan içerikler ile YouTube finans reklamlarından yararlanabilirsiniz.

Finans içerikleri ve finans kanalları YouTube üzerinde yüksek izlenme gereksinimi olmadan yüksek kazanç elde edilmesini sağlayan nadir konulardan sadece birisidir.

4 – Moda ve Sağlık İçerikleri Kanalı

En iyi 5 yüzsüz YouTube kanal fikri içeriğimizde 4. Sırada Moda ve sağlık içerikleri konseptli kanallar yer alıyor.

Moda ve sağlık içeriklerine sahip olan, yüzsüz ve hatta yapay zeka seslendirilmesine sahip olan kanallar. Kaliteli içerikler sundukları durumlarda yüksek izlenmeler ve getiriler elde edebiliyor. Sağlık, moda, makyaj önerileri gibi kanal konseptleri; Alabilecekleri reklamlar nedeni ile kazanç oranı yüksek olan kategoriler olarak karşımıza çıkmakta.

Öneriler, moda haberleri, sağlık haberleri gibi içerikleri oluşturabilmek için bol bol görsel ve video kullanabilir. Söz konusu videoların ve görsellerin üzerine konuşarak bilgilendirici, kullanıcı dostu içerikler oluşturabilirsiniz.

5 – Oyun İncelemeleri ve Oyun Önerileri Kanalı

Oyun içerikleri YouTube tarihinde belki de en çok kazanç ve izlenme getiren kanal içeriği konsepti olabilir. Oyun içerikleri öyle bir seviyede ki sadece oyunları oynayarak. Sesinizi bile kullanmadan içeriklerden gelir elde edebilirsiniz.

Oyun haberleri yayınlamak, oyun içerikleri hazırlamak, hikayeleri oyunları sadece konuşarak oynamak sizlere Niş ancak sabit bir kitle oluşturma izni sunacaktır.

Özellikle YouTube Shorts alanında tüketimi hızlı olan ve geri dönüş oranı yüksek olan Oyun kanalı konsepti; Yüz­ünü göstermeden YouTuber ol kavramı için en uygun kanal konsepti olarak karşımıza çıkıyor.

YouTube’da SEO Ne Kadar Önemli? YouTube SEO Var Mı?

En İyi 5 Yüzsüz YouTube Kanal Fikri sayesinde hemen bugün kanal açarak yüzünüzü bile göstermeden içerik üretebilir, kitle elde edebilir ve hatta gelir sağlayabilirsiniz. Ancak, bazı şeylerin kurallara uygun olması gerektiğini unutmamak gerekiyor.

SEO yani arama motoru optimizasyonu içerik üretimi yapacak olan herkes için oldukça önemlidir. Her ne kadar YouTube kanalları için SEO konsepti bulunmuyor gibi olsa da YouTube SEO var mı sorusu evet şeklinde cevaplanacaktır.

İster yüzsüz ister yüzünüzü göstererek içerik üretiyor olun söz konusu önerileri dikkate alarak kanalınızda hızlı bir büyüme yakalayabilirsiniz;

 • Arama ile trafik getirebilecek başlıklar tercih edin,
 • Açıklama kısımlarına anahtar kelimeleri içeren tanıtım metinleri yazın ancak Spam yapmaktan kaçının,
 • Video etiketlerinde anahtar kelimelere uygun başlıklar bulundurun,
 • Video başlıklarınız uzun olmasın,
 • Video başlıklarınız “tatilde bir günüm” şeklinde değil daha ilgi çekici ve anahtar kelime içeren türden olsun,
 • İçeriklerinizi birer oynatma listesine ekleyin ve oynatma listesinin adını, açıklama kısmını SEO uyumlu olacak şekilde düzenleyin.

SEO uyumlu içeriklerin aramalardan ve ilgili içerikler sayesinde trafik almasının yanı sıra. YouTube tarafından içerik üretme konusunda ne kadar istekli ve özenli olduğunuz izlenimini yaratacaktır. Algoritma, sizi diğer içerik üreticilerinden ayırarak öne geçirerek izlenme, abone almanızı sağlayacaktır.

Tüm bunların yanı sıra ister yüzünüzü gösterin ister göstermeyin. Sürekli, kaliteli ve özgün içerik akışına sahip olmanız YouTube’da yükselebilmek için oldukça önemlidir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.