Para KazanmaSosyal Medya

Tiktok 1000 İzlenme Kaç TL Kazandırır?

Tiktok Para Kazanma Oranları 2021


Dünya genelinde popüler sosyal paylaşım uygulaması olan Tiktok, kullanıcıları tarafından Tiktok 1000 izlenme kaç TL kazandırdığı hakkında araştırmalar yapmaktadır. Son zamanlarda gelişmiş özelikler eklenen Tiktok,  canlı yayın özeliği ile takipçilere ulaşabilmekte ve aynı zamanda yayın esnasında gelen hediyeleri paraya çevirerek, banka hesabıyla çekebilmektedir.

En popüler paylaşım uygulamalarının başında yer alan Tiktok ile para kazanmak için, hesap kurmanız ve bu hesabı belirtilmiş kurallar çerçevesinde kullanmanız gerekmektedir. Uygulama sayfasında keşfet sayfasına çıkmak için belirli takipçi sayısına ulaşmanız ve hesabı aktif olarak kullanmanız gerekmektedir. Canlı yayın yapma hakkı elde ettikten sonra canlı yardım üzerinden gelen hediyeleri, Google Adsense üzerinden paraya çevirebilir ve hesabınıza aktarabilirsiniz. İşte Tiktok izlenme sayısına göre kazançlar ve hediyelerin parasal değeri gibi konuları, bu yazımızda detaylandırdık.

Tiktok Para Kazanma Oranları 2021

Sosyal paylaşım uygulamaları arasında popüler olan Tiktok kullanıcıları, Tiktok’ta 1000 izlenme kaç para kazandırıyor? Sorusunun yanıtını aramaya koyuldu. Tiktok uygulamasında fenomen olanlar, hem paylaştığı videoların işlenmesinden hem canlı yayınlarda gönderilen hediyelerden hem de Google Adsense ile işbirliği yaparak, takımlardan para kazanma şansı elde edebilir.

Tiktok’tan daha çok para kazanmak için Google Adsense ile ortaklık yaparak sayfanızda reklam vermeniz, size diğer alternatiflerden daha çok kazanç sağlar. Ortalama 1000 izlenmeye Tiktok, 1 dolar kadar bir kazanç sağlamaktadır. Canlı yayında edinilen hediyeler ve reklamlardan gelen kazançlar da dahil edildiğinde büyük miktarlara tekabül etmektedir. Tiktok kaç izlenme aylık ne kadar kazandırır;

 • 5 bin izlenme ile her gün bir video paylaşan kişi, yaklaşık 1000 TL,
 • 10 bin izlenme ile her gün iki video paylaşan kişi, yaklaşık 4000 TL,
 • 50 bin izlenmeye sahip olan ve her gün iki video paylaşan kişi, yaklaşık 15000 TL kazanmaktadır.

Milyonlarca kişinin kullandığı Tiktok, Youtube ve diğer sosyal platformlardan daha fazla kazanç sağlamaktadır. Youtube ve Instagram platformlarından daha karlı olmasını sağlayan yani ise, Canlı yayından gelen hediyeler de diyebiliriz. Çünkü her gelen hediyenin bir parasal karşılığı vardır.

Tiktok Canlı Yayın Hediyeleri ve Fiyatları

Tiktok’tan para kazanma yolları arasında bir de canlı yayın yollu bulunmaktadır. Bu yol Tiktok fenomenlerine daha fazla kazanç sağlamaktadır. Tiktok canlı yayın para kazanma şansı elde etmek için 1000 takipçiye ulaşan ve daha sonra yayın yapmak gerekir. Yayın esnasında gelen hediyelerin ise parasal bir karşılığı bulunmaktadır. Bu hediyelerin parasal karşılığı kadar para, hesabınıza yatar ve Google Adsense aracılığı ile bu para çelişmektedir. Tiktok hediyeleri ve fiyatları ise şu şekildedir;

 • Görkemli Şato hediye 1,911 TL
 • Asa hediyesi 17 TL
 • Ayıcık hediyesi 12 TL
 • Para yağmuru hediyesi 105 TL
 • Spor Araba hediyesi 3,200 TL
 • Yat hediyesi 850 TL
 • Öpücük hediyesi 17 TL
 • Jet Uçağı hediyesi 572,42 TL
 • Çay hediyesi 4,77 TL
 • Nazar Boncuğu hediyesi 0,47
 • Mishka Bear hediyesi 9,55 TL
 • Kalp hediyesi 19,01 TL
 • Lale hediyesi 19,11

Canlı Yayın yapan fenomenlere gönderilen bu hediyelerin büyük kısmı fenomene, kalan diğer kısım ise platform hesabına geçilmektedir. Canlı yayın yolu ile elde edilen bu hediyeler, Tiktok hesabınıza parasal olarak geçer ve çekim talebi verebilmek için “Tiktok para çekme” seçeneği kullanılmalıdır.

Tiktok’ta Para Ne Kadar Olunca Çekilir?

 

Canlı yayın yolu veya izlenme ile para kazanan kullanıcılar, Tiktok hesabından para çekebilmek için 30 Doların üzerinde bir bakireye sahip olması gerekir. Tiktok 1000 izlenme kaç TL ve canlı yayın yoluyla bir fenomenin ne kadar kazanabileceğini yukarıda detaylı bir şekilde ele aldık.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.