Film&Dizi

Ailecek izlenecek en iyi 10 film!

En Yeni Aile Filmleri


Ailemizle evde olabildiğince kaliteli zamanlar geçirmek isteriz. Gündelik hayatın koşuşturmacaları arasından sıyrılıp tüm ailenin bir araya gelerek ortak bir şeyler yapması ilişkiler arasındaki bağı da kuvvetlendirmektedir. Aileniz ile evde yapılabilecek en güzel aktivitelerden biri film izlemektir. İşte hem büyüklere hem de çocuklara hitap eden ailecek izlenecek en iyi 10 film!

En Yeni Aile Filmleri

Aile kategorisinde film bulmak her zaman diğer film türlerine göre biraz daha zor olmuştur. Bunun elbette en büyük nedeni aile filmlerinin içeriğinin şiddet, kan, cinsellik, madde kullanımı gibi rahatsız edici birçok öge içeriğinin olmaması gerekliliğidir. Bu içerikleri barındırmayan en yeni ailecek izlenecek filmler araştırması sonucunda sizlere en güncel haliyle güzel bir liste oluşturduk.

Son Yılların Ailecek İzlenecek Filmler Listesinden 10 Film

En yeni aile filmleri kategorisine dahil edilen tam 10 filmi sizler için bir araya getirdik. İşte o filmler;

Sır: Hayal Etmekten Korkma

2020 yılı yapımı olan filmin başrolünde Katie Holmes oynamaktadır. Miranda Wells (Katie Holmes) eşini bir kazada ansızın kaybeder. Eşini kaybeden Miranda üç çocuğuyla hayatın zorluklarına karşı mücadele etmek zorunda kalır. Çocuklarının da psikolojik olarak yıkık olduğu filmde hayatlarına bir anda araştırmacı Profesör Bray Johnson’ın girmesiyle tüm ailenin yaşamı değişmeye başlar.

Bray, Miranda ve çocuklarının aksine hayata karşı her zaman pozitif yönüyle bakan ve asla tesadüflere inanmayan bir insandır. Bray’in bu iyimser tutumunun bir ailenin hayatını nasıl değiştirdiğine şahit olacaksınız. En iyi aile filmleri arasında yer alan film hayata bakış açınızı değiştirecek.

Ayla

Ayla son yılların en çok konuşulduğu yapımlardan biri oldu. Gerek konusunun gerçek hayat hikayesine dayanması gerekse oyunculukların mükemmel olması filmi başarılı kılan en etkili unsurlar oldu. Film hikayesinin izleyiciye çok iyi yansıtıldığı Ayla’nın başrollerinde İsmail Hacıoğlu, Ali Atay ve Murat Yıldırım gibi başarılı oyuncular rol aldı.

Konu olarak 1950 yılında savaş için Kore’ye giden birkaç Türk Astsubayının bir gece vakti ormanın soğuğunda ağlayan minik Koreli kız çocuğu (Ayla) ile karşılaşmalarını ve birbirlerinden kopamamalarının hikayesi dramatik şekilde işlenmiştir. Oldukça duygusal olan filmin izleyenleri derinden etkileyen çarpıcı sahnelere de sahip olduğunu belirtelim.

Aile filmleri Türk yapımı kategorisinde yer alan Ayla’yı sevdiklerinizle rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Gece Yarısı Gökyüzü

Ailecek izlenecek filmler arasında yer alan Gece Yarısı Gökyüzü 2020 yılı yapımı olup yönetmenliğini ünlü aktör George Clooney yapmış olup başrolünde de yine kendisi bilim adamı Augustine’i canlandırmaktadır.

Ünlü aktörün adını duyan birçok kişi filmin nasıl olacağı hakkında oldukça merak duydu. George Clooney’nin gerek oyunculuğu gerekse de rol aldığı filmlerin hep belli bir kalite üstü olması açıkçası Gece Yarısı Gökyüzü filmini daha da öne çıkardı.

Film konusu ise uzun yıllar Kuzey Kutbu üzerinde araştırmalar yapan bilim adamı Augustine oldukça hastadır. Kuzey Kutbu’nda kendisiyle birlikte yaşayan tüm insanlar o bölgeyi terk ederken Augustine yıllarca emek verdiği Kutbu bırakıp gitmeyi reddeder. Hasta haliyle yapayalnız kalmayı kabul eder. Yalnızlığa kendisini şartlayan Augustine’e eşlik eden minik bir misafiri olacaktır.

2020 aile filmleri arasında oldukça popüler olan film keyifli vakit geçirmenize yardımcı olacak.

Mogli: Orman Çocuğu

2018 yılı yapımı olan film izleyenler tarafından oldukça beğeni almıştır. Son üç yılın ses getiren yapımlarından biri olan Mogli: Orman Çocuğu ailecek izlenecek filmler arasında en iyilerinden biridir.

Hem çocuklarınızın hem de sizlerin severek izleyeceğiniz filmde yıllar önce ormanda kaybolan erkek bebek kurt sürüsü tarafından büyütülür. Hayvanlar tarafından kendisine orman kuralları tek tek öğretilir. Filmde Mogli’nin ve hayvan dostlarının heyecan dolu macerasına tanık olacaksınız.

Balloon

2018 yılı yapımı olan Balloon filminde izleyenleri derinden etkileyen heyecan dolu bir senaryo işlenmiştir. Eski zamanda geçen filmde iki ailenin yaşamlarını sürdürdükleri Doğu Almanya’dan Batı Berlin’e büyük bir balon içinde kaçmaya çalışma mücadelesi anlatılmaktadır. Sıkıyönetimin uygulandığı Doğu Almanya’dan İki ailenin kaçışı sanıldığı kadar kolay olmayacaktır.

Kirpi Sonic

2020 yılı yapımlarından olan filmin başrolünde başarılı aktör Jim Carrey rol almaktadır. Konusu olarak oldukça eğlenceli bir senaryoya sahip filmde robot makine yapımında usta olan Dr.Ivo Robotnik (Jim Carrey) ile en büyük gücü hızı olan Kirpi Sonic’in aralarındaki amansız mücadeleyi işliyor. Dr. Ivo çalışmalarında Kirpi Sonic’in vücudunu kullanmak ister ve onu ele geçirmeye çalışır. Kirpi Sonic’in tek yardımcısı da polis memuru Tom olur.

Dangal

2016 yılı yapımı olan filmin başrolünde ünlü Hintli aktör Aamir Khan rol almaktadır. Film senaryosu gerçek bir hikaye esas alınarak yazılmış olup izleyenler tarafından oldukça beğenilmiştir. Filmde usta güreşçi olan Mahavir Singh (Aamir Khan)’in erkek çocuğu olmamıştır.

Mahavir’in en büyük hayali ise çocuklarının kendisi gibi usta güreşçi olmalarıdır. Mahavir hayalinden vazgeçmeyip insanların ileri geri konuşmalarına rağmen iki kızına da güreş öğretmeye başlar ve onların bu alanda en iyisi olması için çabalar. Bir babanın kızlarıyla olan dramatik ilişkilerini izleyiciye oldukça iyi yansıtan film ailecek izlenecek filmler arasında en iyilerinden biridir.

Jumanji 2

Jumanji serisinin ikincisi olan film 2019 yılı yapımı olup başrolünde Dwayne Johnson ve Kevin Hart gibi ünlü oyuncular yer almaktadır. Ailecek izlenecek film olan Jumanji 2 size ve ailenize oldukça heyecanlı ve keyifli dakikalar yaşatacak.

Film konusunda kahramanlarımız Jumanji oyununu istemeden yeniden başlatır. İlk filmde olduğu gibi oldukça ütopik ve macera dolu olaylara karışacak kahramanlarımız hayatta kalma savaşı verecektir.

Coco

Coco, 2017 yılında yayınlanan animasyon filmidir. Etkileyici hikayesi ile yediden yetmişin herkesi büyüleyen Coco, ailecek izlenecek filmler arasında yer alan en iyi animasyon fantastik kurguya sahip bir yapımdır.

Konu olarak, küçük bir çocuk olan Miguel’in büyük büyük dedesinin ailesini müzik uğruna terk edip gitmesinden sonra ailede çalgı ve müzikle uğraşmak yasaklanır. Fakat Miguel’de tıpkı dedesi gibi müziğe aşık bir çocuktur. Miguel’in müziğe olan aşkı ona çok farklı bir dünyanın kapılarını aralar.

Togo

Togo filmi son yılların en etkileyici ve sarsıcı yapımlardan biri olmuştur. İzlerken nefesinizi kesecek sahneler içeren filmin başrolünde ünlü aktör Willem Dafoe rol almıştır.

Leonhard Seppala (Willem Dafoe) Alaska’da uzun yıllar boyunca yaşayan ve en iyi kızak köpeklerine sahip olan yaşlı bir adamdır. Ne yazık ki yaşadığı bölgede insanları öldürücü salgın bir hastalık baş gösterir. Birinin hastalığı iyileştirecek olan ilaçları alıp kurye görevi yapması gerekmektedir. Fakat bu hiç kolay olmayacaktır çünkü kış çok sert geçmektedir ve kar fırtınası da yoldadır.

Leonhard yanına en sadık dostu olan Togo’yu alarak bu zorlu göreve çıkacaktır. Size ve ailenize oldukça duygusal anlar yaşatacak olan film hafızanızda yer edecek bir yapım.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.