Biyografi

Ali Cabbar

Son dönemlerde popüler olan ve en hit parçalarda ilk sıraya yerleşmeyi başaran Ali Cabbar şarkısı hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtlarını alabileceksiniz. Şarkıcı Emir Can İğrek tarafından seslendirilen şarkı ile ilgili sosyal medya üzerinde de pek çok paylaşım yapılmaktadır. Paylaşımlarda sıkça yer verilen Ali Cabbar şarkısının hikayesi merak edilmektedir. Ali Cabbar kimdir, hikayesi nedir gibi pek çok sorunun yanıtı da bu sayede elde edilmektedir. Arama motorlarında yapılan araştırmalarda şarkı sözlerine ve hikayesine yönelik sonuçlar görüntülenmektedir. İşte sizlere bu yazımızda şarkının hikayesine dair tüm detayları aktarıyoruz.

Ali Cabbar Kimdir, Hikayesi Nedir?

İlk günden itibaren en çok konuşulan şarkılar arasında yer almayı başaran Ali Cabbar Kimdir, Hikayesi Nedir? Gibi soruların araştırıldığı dikkatlerden kaçmamaktadır. Sevdiği kızı başkasıyla gören bir gencin yaşadıklarını anlatan şarkı olarak bilinmektedir. İşte bizler de size dilden dile dolaşan bu hikaye hakkında detayları aktaracağız.

Ali Cabbar’ın Tekirdağ’da küçük bir köyde yaşayan ailenin ortanca çocuğu olduğu bilinmektedir. Yaşının ise 16-17 olduğu belirtilmektedir. Beş çocuğa sahip olan bu ailenin geçimini sürdürmek isteyen babası ise gırnata çalarak düğünlerden para kazanmaktadır.

Yine babasıyla birlikte gırnata çalmak üzere gittikleri bir düğünde köyden bir kıza sevdalanan Ali Cabbar, sevdiği kızın başkasıyla nişanlandığını duymuştur.

Yine bir düğünde babası gırnatanı al oğlum, akşama düğün var yürü Ali Cabbar demesi üzerine düğüne gitmek üzere yola çıkan Ali Cabbar, bu düğünde sevdiği kızın evlendiğini görmesi üzerine kahrolur.  Sevdiği kızın düğününde de gırnata çalan ve bunları sözlerle ifade eden gencin hazin sonu dinleyicileri derinden etkilemiştir.

Hikayenin devamında ise Ali Cabbar bu acısını yüreğine gömerek askere gitmeye karar verir ancak aradan 6-7 ay geçtiğinde şehit haberi gelir. Yaşadığı topraklara bir daha gelmesi mümkün olmaz.

2019 yılında Nalan şarkısıyla şöhreti yakalayan Emir Can İğrek tarafından seslendirilen Ali Cabbar şarkısı da bir hayli popüler hale gelmiştir.

Ali CabbarHikayesi Gerçek mi?

Yukarıdaki hikayenin gerçeği yansıtıp yansıtmadığı bilinmemektedir. Herhangi bir veri ile gerçekliği ispatlanmamıştır. Bu sebeple de anonim bir hikaye olabileceği belirtilmektedir. Tekirdağ’da yaşadığı iddia edilen Ali Cabbar’ın bu bölgede yaşadığına ve hikayenin gerçek olduğuna dair bir teyit edici bilgi ve belge bulunmamaktadır. Bu nedenle de doğrulanması mümkün olmayan bu hikayenin gerçekliğine dair net bir şey söylenmemektedir. Bu hikayeye dair herhangi bir filmin çekilip çekilmeyeceği de netlik kazanmamıştır.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.