TeknolojiTeknoloji Haberleri

Amazon Prime Sonunda Türkiye’ye Geldi!


Amazon prime Türkiye’de, uzun zamandır yurt dışında hizmet veren Amazon Prime servisi sonunda ani bir karar ile Türkiye pazarına girdi. Girişinin arından pek çok hizmet platformuna rakip olması beklenen Prime, tanıdığı ayrıcalıklar ile kullanıcıları kendisine çekmeyi başarıyor.

En büyük ayrıcalıklardan birisi elbet ki fiyatıdır, söz konusu Amazon Prime’ın yurt dışı fiyatı 6 Euro iken Türkiye fiyatı 80~Cent fiyatlarında. Ucuzluğu ile de kendini gösteren paket içeriğinde ücretsiz kargo gibi pek çok avantaj daha bulunuyor.

İlk ayı herkes için ücretsiz olan hizmet, sonraki ay sadece 8TL gibi bir ücret ile hizmet gösterecek. Üye olurken çalışan bir mail adresi, kredi kartı ya da banka kartı gerekiyor. Söz konusu kartların içerisinde 1TL gibi bir ücretin olması ilk ayı bedava kullanabilmeniz için yeterli sayılacak.

Amazon Prime Nedir

Amazon Prime içerisinde pek çok hizmet barındıran ve kullanıcılarına sürekli avantajlar yakalatan bir sistemdir. Söz konusu sistem içerisinde Film, Alışveriş, Oyun ve daha pek çok avantaj bulunuyor.

Amazon Prime kullanıcıları Amazon üzerinden alışveriş yapıkları zaman ücretsiz ve hızlı teslimat gibi seçeneklere sahip olabilecek. Söz konusu pakete sahip olan kişiler “Bitmeden Yakala” isimli yüksek fiyat indirimli alışveriş çılgınlığına da 30 dakika gibi bir süre boyunca erken başlayabilecek.

Amazon Prime Video Nedir?

Amazon prime video, Netflix benzeri bir platformdur, söz konusu platform içerisinde yaygın dizi ve filmlerin yanı sıra Amazon Prime’a özel dizi ve filmler de bulunuyor. Amazon Prime Video erişimini yakalamak için Prime üyeliğinizin olması yeterli sayılacak.

İçerisinde bulunan dizi ve filmlere ilk ay ücretsiz erişme imkânı yakalayabileceksiniz. Bunun dışında her ay sadece 8TL vererek bu hizmetten de yararlanmanız mümkün kılınacak.

Amazon Prime Gaming Nedir?

Amazon prime gaming, eskiden adı Twitch Prime olan bir sistem. Sistem içerisinde her ay bir yayıncıya ücretsiz abone olma ve ücretsiz oyun sahibi olma gibi özelliklere hizmet ediyor. Söz konusu prime üyeliği amazon prime içerisinde geliyor.

Sahip olmak için sadece amazon prime satın almanız gereken hizmeti her ay sadece 8TL gibi bir ücret ile kullanabileceksiniz. Bunun yanı sıra her ay sevdiğiniz bir yayıncıya ücretsiz abone olabileceksiniz.

Amazon Prime Ayrıcalıkları

Amazon prime ayrıcalıkları üye olanları mutlu edebilecek türden, söz konusu üyelik sonrasında. Müzik, Video, Oyun ve Alışveriş kategorilerinde ayrıcalıklar yaşayabileceksiniz.

Amazon video, Amazon oyun ve Amazon alışveriş üyelikleri üye olan kullanıcılarına ücretsiz hediyeler sunmakta. Söz konusu hediyeler her ay değişiklik gösterebilmekte. Genellikle ücretsiz kargo, ücretsiz oyun ve ücretsiz film/dizi olan hediyeler değişiklik gösterebilmekte.

Prime üyeliğiniz ile yapacağınız Amazon alışverişlerinizde belirli bir ücret sonrasında ücretsiz kargo ve hızlı teslimat seçeneğini seçebileceksiniz.

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Aceba Netflix Amazon’un bu hareketine karşı ne yapacak? Amazon kesinlikle piyasayı hareketlendirici bir iş yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.