TeknolojiTeknoloji Haberleri

Apple Aktif 1.5 Milyar Cihaza Sahip!

APPLE BAŞARILI


Apple Yakın Zamanda İlk Çeyrek Kazanç Raporunu Paylaştı. Teknoloji Devi Raporlarında Aktif Olarak Apple Ürünlerini Kullanan 1,5 Milyardan Fazla Kullanıcı Olduğunu Gösteriyor.

Apple Büyümesini Müşteri Memnuniyeti, Bağlılığını Büyümelerindeki En Büyük Etken Olarak Gördüklerini Belirtiyorlar. Apple Büyümelerinin Kendileri İçin İtici Bir Kuvvet Olduğunu Söylüyor Apple Yöneticisi Tim COOK.

Yakın Zamanda O İtici Gücün Acaba Apple İçin Listenin Başlarında Yer Alması İçin Yeterli Olup Olmadığını Göreceğiz. Apple 2019 ‘Da 1.5 Milyar Aktif Cihaz 2018 ‘Da İse 1,3 Aktif Cihaz Olduğunu Raporları İle Yayınladı Ancak 2020 ‘De Bu İvme Devam Edecek Mi Tarştışılır. Telefon Üretimindeki Başarısının Yanı Sıra Güçlü Satışları Bulunan İpod Touch, İpad, Mac, Apple Tv Ve Apple Watch  Cihazları İle 2019 Yılında 1.5 Milyar Aktif Cihaz Sayısına Ulaşmayı Başardı, 2018 Yılındaki 1,3 Milyarlık Rakam İçinde Aynı Şekilde Diğer Cihazlarda Rapora Dahil. Yani Tekrar Etmiş Gibi Olsakta Apple ‘In Yayınladığı Raporlarında Tüm Cihazlarını Kapsadığını Unutmayın.

APPLE BAŞARILI

Bu Başarı Tek Bir Ürünün Başarısının Olmamasının Yanı Sıra Ürünlerin Fiyat Ve Performanslarına Bakılmaksızın Apple  Markasının Güvencesi Ve Kalitesinin Ön Planda Olduğu İçin Bu Rakamlara Ulaştığı Düşünülmekte. Zaten Konuşmalarda Da  Memnuniyet Duyan Müşterilerin Bağlılık Sağladığı Yönünde Cümlelerde Duyduk. Yani Apple Kendine Hayran Ve Bağımlı Bir Kitle Oluşturdu İnsanları Para İle Satın Almak Yerine İnsanları Kalitesi İle Cezbediyor.

Apple Gecen Yılın Aynı Dönemine Göre %9 Artışla 91.8 Milyar Dolarlık Bir Gelir Sağladı Ancak Buda Şirketin Üç Aylık Bir Gelirine Tekabül Ediyor. Apple Bu Satış Gelirlerinin %61 ‘İni Uluslararası Pazardan Elde Ediyor.

APPLE 2020 ‘DE NELER PLANLIYOR?

Apple 2020 ‘De Kalitesinin Yanı Sıra İki Uygun Fiyatlı Cihaz Üretecek Bunlara Ek Olarakta Gene Kalitesinden Ödün Vermeden 6 Adet Daha İphone Piyasaya Sürecekler. Yeni Gelecek Cihazlar İçin ABD Yaptırımları Gibi Durumlarda Etkilenecek Mi Bilinmez Ama 5g Destekleyeceği Söyleniyor. Bilindiği Üzere 5g Konusunda Hali Hazırda Birçok Sıkıntı Ve ABD Yaptırımları İle Teknoloji Savaşları Sürmekte. Bu Savaştan Apple Ne Kadar Yara Alır, Nasıl Kazanç Sağlar Orası Tartışılır.

Apple İçin Ne Kadar Satışlarda Başarısız Bir Yıl Gibi Gözükse De Apple Her Zaman Ki Piyasaya Yön Veren Ve Değişimlerin Çıkış Noktası Olmaya Mali Açıdan Da Devam Ediyor Gibi. Mali Tablolarındaki Paylaştıkları Verirle Yakın Zamanda Diğer Telefon Üreticilerinin De Mali Tabloları Paylaşması İle Yapacağımız Karşılaştırmada Göreceğiz Ki Daha Kararlı Ve İstikrarlı Bir Şekilde Apple Tarafında Satış Adetinin Az Olmasına Rağmen Bu Kadar Geliri Nasıl Elde Ettiğini Beraber İnceleyerek Zaten Anlayacağız. Ancak Şuan Ki Tablo Bile Apple Bağlılık Ve Markadan Para Kazanması İle Adet Bazlı Değil Kazanç Bazlı Çalışmaya Yöneldiğini Gösteriyor.

 

 

 

Ephesus

Next Station İs Basmane

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.