Apple & İosTeknoloji Haberleri

Apple Music Uzamsal Ses İçin Ekstra Ödeme Yapmak İçin Hazırlanıyor!

Apple Music uzamsal ses için ekstra ödeme yapmaya başlıyor. Uzamsal ses kalitesinde içerik üretecek olan tüm sanatçılar için ekstra teşvik ödemeleri yapılacak.

Apple, yüksek ses kalitesi ve gerçekçi müzik deneyimi konusunda rakiplerinin önünde olmak için ekstra adımlar atıyor. Attığı adımlar doğrultusunda, Uzamsal ses olarak adlandırılan ses kalitesinde içerik üretecek olan sanatçılar. Ürettikleri içeriklerden ekstra kazançlar elde edebilecekler.

Standart kalitedeki içeriklerden farklı olarak %10’a kadar çıkan teşvik ödemeleri sayesinde. Müzik üreticileri ve müzik stüdyoları kullanıcılara daha yüksek kalitede ses sunacak.

Apple Music Uzamsal Ses İçin Ekstra Ödeme Yapıyor Ancak Uzamsal Ses Nedir?

Apple Music uzamsal ses konusunda diğer platformlardan daha ciddi. Hi-Fi teknolojisine benzer şekilde ilerleyen Uzamsal ses, yüksek kaliteden ziyade dinleme deneyimi açısını hedef alıyor.

Öyle ki, kullanıcılar. Uzamsal ses sayesinde kendilerini müzik çalınan ortamın tam içinde hissedebilecek.

Birden fazla yönden ve ikiden fazla kanaldan ses gönderimini sağlayan teknoloji Uzamsal ses teknolojisi olarak karşımıza çıkmakta.

Apple, üretmekte olduğu kulaklıklar için özel olarak hazırladığı çip setler ile özel frekanslar üretebilmekte. Yani, üretilen yeni nesil Apple kulaklıkların tamamı tam olarak Uzamsal ses cihazı.

Uzamsal ses teknolojisinde atlanmaması gereken bir detay ise. Desteklenen kulaklıklar ile kullanıldığında kafanızı çevirdiğiniz noktaya göre seslerin değişmesi.

Müzik aletlerini ve hatta vokallerin sesini tamamen kafanızın konumuna göre daha yüksek ya da daha alçak. Yakından veya uzaktan. Sağdan veya soldan duyabilirsiniz.

Apple Music Abonelik Ücretleri Ne Kadar? Apple Uzamsal Ses Ücretleri Ne Kadar?

Apple Music, aylık abonelik sistemi ile abone olunarak kullanılabilen. İçerisinde, yüksek kaliteli ses müzikler. Podcastler ve radyolar içeren bir Apple servisidir.

Apple, Uzamsal ses teknolojisini temel abonelik sistemi ile tüm kullanıcılara sunmakta. Bu nedenle, tek bir abonelik ile yüksek kaliteli müzik deneyimini yaşamanın yanı sıra. Kulaklıklarınızın desteklemesi durumunda sizi çepeçevre satan uzamsal ses teknolojisinden de yararlanabilirsiniz.

 • Aylık Abonelik: 39,99TL,
 • Yeni aboneler için bir aylık deneme hakkı,
 • Yeni bir Apple cihaz alan herkes için 6 Ay ücretsiz kullanım hakkı.

Apple Uzamsal Ses Nasıl Açılır? Hangi Kulaklıklar Destekler?

Apple Music uzamsal ses için ekstra ödeme yapıyor peki uzamsal ses teknolojisini kullanmanıza izin veren bir cihaza sahip misiniz? Uzamsal ses teknolojisini kullanabilmek için iPhone 7 ve sonrasında çıkış yapmış olan bir Apple cihaza ihtiyacınız var.

Ayıraca 3D ses yani Uzamsal ses teknolojisine sahip olan bir kulaklık da gerekiyor. İşte, örnek birkaç kulaklık;

 • JBL Quantum 100P,
 • Soundcore Liberty 3 Pro,
 • MSI Immerse GH50 Wireless,
 • Havit TW952 Pro,
 • AirPods Pro 1. Ve 2. Nesil,
 • AirPods Max,
 • AirPods 3. Nesil,
 • Beats Fit Pro.

Söz konusu gereksinimlerin yerine getirilmesinin ardından Apple cihazınızda Uzamsal ses teknolojisini açabilmek için bazı adımları izlemeniz gerekiyor. İşte izlemeniz gereken adımlar;

 1. 3D Ses teknolojisine sahip olan kulaklığınızı Apple cihazınıza bağlayın,
 2. Apple Denetim merkezi olarak da bilinen paneli kaydırarak açın,
 3. Ses yükseltme çubuğuna basılı tutun,
 4. Uzamsal ses bölümünü aktif hâle getirin.

İşlemler bu kadar basit. Uzamsal ses modu sabit olarak seçildiğinde müzik tek bir noktadan sabit olarak gelecektir ancak uzamsal ses deneyimini yaşamaya devam edebilirsiniz.

Kafa izleme modu olarak bilinen modun aktif hâle gelmesi durumunda ise Uzamsal ses. Kafanızı çevirdiğiniz noktaya göre müziği değiştirecektir.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.