Oyun DünyasıOyun Tanıtımları

Aynı Bilgisayardan İki Kişi Oynanabilecek Oyunlar Neler? İki Kişilik Oyun Tavsiyeleri

Listemizdeki İki Kişi Oynanabilecek Oyunların Diğer Oyunlardan Farkı Nedir?


Aynı bilgisayardan arkadaşlarınızla iki kişi oynanabilecek oyunlar mevcut. Bu oyunlar sayesinde tek bilgisayarla bile iki kişi aynı oyunu oynayabilirsiniz. Sizler için yazımızda bu oyunlardan oluşan bir liste hazırlayacağız. Listemizde birbirinden farklı dikkat çeken birçok iki kişilik oyun bulunacak.

Sizin de bileceğiniz üzere arkadaşlarınızla beraber iyi vakit geçirmenin en güzel yollarından birisi oyun oynamaktır. Arkadaşlarınızla aynı evde veya farklı evlerde oyunlar oynayarak birbirinden keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Ancak arkadaşlarınızla beraber oyun oynamak için genel olarak birden fazla bilgisayara ihtiyacınız olabiliyor.

İşte bu sebeple birçok kişi arkadaşlarıyla oyun oynayamayabiliyor. Ancak yazımızda bahsedeceğimiz iki kişi oynanabilecek oyunlar için durum biraz daha farklı. Çünkü bu oyunları oynamak için tek bilgisayar yeterli oluyor.

Böylece arkadaşlarınızla oyun oynamak için birden fazla bilgisayara ihtiyaç duymuyorsunuz. Bu yüzden listemizdeki oyunlara göz atarak birbirinden eğlenceli oyunları arkadaşlarınızla tek bilgisayardan oynayabilmeniz mümkün.

Listemizdeki İki Kişi Oynanabilecek Oyunların Diğer Oyunlardan Farkı Nedir?

Listemizdeki iki kişi oynanabilecek oyunlar, diğer birçok oyundan oldukça farklılar. Çünkü tek bilgisayarınız olsa bile bu oyunları aynı anda arkadaşlarınızla beraber oynamanız mümkün. Normal şartlarda arkadaşlarınızla vakit geçirmenin en iyi yollarından birisi, birlikte online oyunlar oynamaktır.

Ancak arkadaşlarınızla beraber online oyunlar oynamak için birden fazla bilgisayara ihtiyacınız var. Ayrıca tabii ki doğal olarak online oyunlar için hem sizin hem de arkadaşınızın internet bağlantısı olması gerekli. Yanı uzun lafın kısası, arkadaşlarınızla online oyunlar oynamak için birçok şeye ihtiyacınız var.

Ancak listemizdeki iki kişi oynanabilecek oyunlar, bu oyunlardan oldukça farklı. Çünkü bu oyunları arkadaşlarınızla tek bilgisayardan oynayabiliyorsunuz. Böylece tek bir bilgisayarınız olsa bile arkadaşlarınızla keyifli vakitler geçirebiliyorsunuz. Eğer sizde arkadaşlarınızla birlikte tek bilgisayardan oyun oynamak istiyorsanız, listemizdeki oyunlara göz atmanızda fayda var.

İki Kişi Tek Bilgisayardan Nasıl Oyun Oynayabiliyor?

Sizlere listemizdeki oyunların tek bilgisayardan iki kişi oynanabilecek oyunlar olduklarını tekrar hatırlatalım. Ancak bu noktada kafanız biraz karışmış olabilir.

Yani tek bilgisayardan iki kişinin aynı anda nasıl oyun oynayabileceğini merak ediyor olabilirsiniz. Bu yüzden bu kısımda kafanızdaki bu soruyu biraz olsun gidermek istiyoruz. Bu oyunlar genellikle birden fazla karaktere vs. sahip oluyorlar.

Örneğin, arkadaşınızla beraber tek bir bilgisayar başında iki kişilik bir oyun oynadığınızı farz edelim. Oyunda siz bir karakteri yönetirken, arkadaşınızda diğer karakteri kontrol edebiliyor. Bu oyunlar genellikle bir klavye ve bir gamepad ile oynanıyorlar. Ancak bazı oyunlar aynı klavye üzerinden de oynanabiliyor. Böylece tek bilgisayardan iki kişi aynı oyunu beraber oynayabiliyor.

Tek Bilgisayardan İki Kişi Oynanabilecek Oyunlar Listesi

Bu kısımda sizler için aynı bilgisayardan iki kişi oynanabilecek oyunlar listesi hazırlamaya çalışacağız. Günümüzde birçoğumuz arkadaşlarımızla oturduğumuz yerden oynanacak oyunlar arayabiliyor. Yani birçok kişi aynı bilgisayardan arkadaşıyla oyun oynamak isteyebiliyor. Eğer sizde karantinada oynanacak 2 kişilik oyunlar arıyorsanız, listemize göz atmanızda fayda var. Listemizdeki oyunlardan birisini seçerek arkadaşlarınızla keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Şimdi burada lafı daha fazla uzatmayalım ve tek bilgisayardan birçok kişinin oynayabileceği bazı oyunları birlikte öğrenelim.

Arkadaşlarınızla Evde Oynanabilecek Oyunlar 2 Kişilik

Bu makalemizde arkadaşlarınız ile keyifli vakit geçirebileceğiniz iki kişilik oynanabilecek küçük, sistemi yormayan ve oynarken keyif alabileceğiniz oyun listemiz ile karşınızdayız. Bu oyunlar online oynanabildiği gibi offline olarak da size keyif vereceğini umuyoruz.

Cuphead

İki kişi oynanabilecek oyunlar listemize Cuphead ile başlamak istiyoruz. İlk olarak bu oyunun çok keyifli bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Oyunun çizimleri eski zamanlardan kalma gibi görünüyor. Ancak bu detay oyunun daha keyifli ve dikkat çekici bir oyun olmasına sebep oluyor.

Diğer oyunlardan oldukça farklı olan Cuphead, tek bilgisayardan yani aynı ekrandan iki kişi oynanabiliyor. Oyunda bir kişi Cuphead karakterini yönetirken, diğer kişiyse aynı anda Mugman karakterini yönetebiliyor. Eğer arkadaşınızla tek bilgisayardan oynayabileceğiniz keyifli bir oyun arıyorsanız, Cuphead’i kesinlikle denemenizi tavsiye ediyoruz.

A Way Out

Tek bilgisayardan iki kişi oynanabilecek oyunlar listemize çok farklı bir oyun olan A Way Out ile devam etmek istiyoruz. Bu oyun farklı çünkü oyunun bu konuda neredeyse eşi benzeri yok. Mükemmel grafiklere ve harika bir hikâyeye sahip olan oyun, aynı bilgisayardan iki kişi oynanabiliyor.

Hatta oyunu farklı bilgisayarlardan da iki kişi oynayabiliyorsunuz. Çünkü oyunda zaten iki ana karakter bulunuyor. Yani oyunda ilerlemek için iki farklı karakterin aynı anda yönetilmesi gerekiyor. Uzun lafın kısası, arkadaşınızla oynayabileceğiniz bir oyun arıyorsanız, A Way Out oyununu mutlaka denemelisiniz.

Overcooked

İki kişi oynanabilecek oyunlar arasında bulunan Overcooked, aslında ikiden fazla kişiyle de oynanabilen oyun. Oyunun temel amacı yemek yapmaktan oluşuyor. Yani oyunda arkadaşlarınızla birlikte veya tek başınıza yemek yapabiliyorsunuz.

Bu oyunu oynamak için illa iki kişi olmanız gerekmiyor. Oyunu tek başına oynayabilmenizin yanı sıra aynı bilgisayardan 4 kişiyle bile oynayabiliyorsunuz. Kısacası Overcooked oyununu 4 kişiye kadar istediğiniz kadar kişiyle oynayabilirsiniz. Eğer ikiden fazla arkadaşınızla aynı bilgisayardan bir oyun oynamak istiyorsanız, Overcooked tam size göre olabilir.

Party Panic

İki kişi oynanabilecek oyunlar listemize Party Panic ile devam etmek istiyoruz. Oldukça eğlenceli olan bu oyunu arkadaşınızla tek bilgisayardan oynayabilmeniz mümkün. Oyunun içerisinde birbirinden farklı birçok mini oyun bulunuyor.

Bu oyunları arkadaşınızla aynı bilgisayardan oynayabilirsiniz. Renkli karakterler ve birçok farklı modun bulunduğu bu oyunda arkadaşınızla kıyasıya rekabete girebilirsiniz. Uzun lafın kısası, Party Panic ile arkadaşınızla birlikte fazlasıyla keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Brothers: A Tale of Two Sons

Tek bilgisayardan iki kişi oynanabilecek oyunlar listemizde son olarak Brothers: A Tale of Two Sons oyunundan bahsetmek istiyoruz. Bu oyunun en büyük avantajı, iki kişinin tek klavyeyle oyunu oynayabiliyor olması.

Yani bu oyunu arkadaşınızla oynamak için ekstra bir şeye ihtiyacınız yok. Eğer tek bir klavyeniz varsa ve arkadaşınızla aynı bilgisayardan oyun oynamak istiyorsanız, bu oyunu tercih edebilirsiniz. Oyunun konusuna gelirsek, oyunda iki kardeş bulunuyor ve bu iki kardeş babalarını iyileştirmek için maceraya atılıyorlar.

Brothers: A Tale of Two Sons ile aynı bilgisayardan iki kişi oynanabilecek oyunlar listemizin sonuna geliyoruz. Eğer arkadaşla veya sevgiliyle evde oynanacak oyunlar arıyorsanız, sizde bu oyunlardan birisini seçerek tek bilgisayardan aynı anda oynayabilirsiniz.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.