Oyun Dünyası

Bilgisayarınızda Oynayabileceğiniz Online FPS Oyunları

Birbirinden Farklı Popüler Online FPS Oyunları

Riot Games 2 Haziran'da dünya çapında Valorant'ı resmi olarak tanıtacak
Riot Games 2 Haziran’da dünya çapında Valorant’ı resmi olarak tanıtacak

Günümüzde birbirinden farklı online FPS oyunları bulunuyor. Bu oyunların bazıları eski FPS oyunlarını andırırken, bazılarıysa oldukça farklı şekilde karşımıza çıkabiliyorlar. Bu yüzden FPS oyunları oynamak istiyorsanız öncesinde biraz araştırma yapmanız sizin için faydalı olabilir. Böylelikle kendinize uygun FPS oyununu seçerek oynamaya başlayabilirsiniz.

Eğer sizde bir FPS oyununa başlamak istiyorsanız ve hangi oyuna başlayacağınızı bilmiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Yazımızda sizler için birbirinden farklı birçok online FPS oyunu önerisi yapmaya çalışacağız. Şimdi burada lafı daha fazla uzatmayalım ve bazı popüler online FPS oyunları listemize birlikte göz atalım.

Birbirinden Farklı Popüler Online FPS Oyunları

Listemizdeki online FPS oyunları PC üzerinden oynanabiliyor. Yani bu oyunları bilgisayarınızdan oynayabiliyorsunuz. Üstelik bu oyunlardan bazıları oldukça düşük sistemli bilgisayarda bile oynanabiliyorlar. Bu yüzden yazımızdaki oyunlar için genel olarak çok yüksek donanımlara sahip bilgisayarlar gerekmiyor.

Counter-Strike: Global Offensive

Yıllar önce piyasaya sürülen Counter-Strike: Global Offensive, online FPS oyunları arasında fazlasıyla popüler. Hatta bu oyunun en fazla oynanan FPS oyunu olduğunu söylememiz pek yanlış olmaz gibi gözüküyor. Counter Strike serisinin çok eskiden 1.5 ve 1.6 oyunlarıyla popüler olduğunu söyleyebiliriz. Bu oyunlardan sonra çıkan ve daha iyi grafiklere sahip olan CS:GO ise online bir FPS oyunu.

Online FPS oyunları arasında bulunan bu oyunda arkadaşlarınızla eğlence modlarını oynayabiliyor veya dereceli maçlara girebiliyorsunuz. Üstelik geçtiğimiz yıllarda Steam üzerinden ücretli şekilde satın alınabilen bu oyun artık ücretsiz şekilde oynanabiliyor. Ayrıca bu oyunun oldukça gerçekçi grafiklere sahip olduğunu belirtmemizde fayda var.

VALORANT

Riot Games’in piyasaya sürdüğü VALORANT, online FPS oyunları arasında kısa sürede popüler hale geldi. Her geçen gün kitlesini arttıran bu oyun diğer birçok FPS oyunundan oldukça farklı. Çünkü bu oyunda ajanlar bulunuyor ve bu ajanların kendilerine özel yetenekleri var. LoL oyununda olduğu gibi bu oyunda da karakterlerin skilleri mevcut.

Rakipleri alt edebilmeniz için hem karakterlerin skillerini hem de silahlarınızı bir arada kullanmanız gerekebiliyor. Tüm bunları bir kenara bırakacak olursak, VALORANT içerisinde normal mod ve dereceli modun olduğunu belirtelim. Ayrıca oyunda Spike’a Hücum gibi bazı eğlence modlarınında bulunduğunu belirtmemizde fayda var.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege online FPS oyunları listemize girmeyi kesinlikle hak eden bir oyun. Seneler önce piyasaya sürülen bu oyun gerçekçi grafikleriyle ve diğer oyunlardan farklı stiliyle dikkat çekiyor. Bu oyunda da VALORANT gibi karakterlerin kendilerine özel yetenekleri bulunuyor. Bu karakterlerden istediklerinizi seçerek oyunda kullanabiliyorsunuz.

Online FPS oyunları arasında bulunan bu oyunun dereceli modu, diğer FPS oyunlarındaki dereceli modlara oldukça benziyor. Yani bu oyunda da saldırı ve savunma olarak 2 taraf mevcut. Ancak oyunda saldırı ve savunma kısmı için farklı karakterler seçmeniz gerekiyor. Çünkü bu oyunda karakterler saldırı ve savunma karakterleri olarak ikiye ayrılıyor.

Team Fortress 2

Online FPS oyunları listemizde son olarak Team Fortress 2 oyunundan bahsetmek istiyoruz. Ücretsiz şekilde oynanabilen bu oyunun tam olarak FPS olduğunu söyleyemeyiz. Ancak eğlenceli grafikleriyle dikkat çeken oyun özellikle arkadaşlarınızla beraber oynamanız için oldukça ideal. Bu oyunda birbirinden farklı özelliklere sahip karakterler mevcut.

Bu karakterlerden istediğinizi seçerek oyunu oynayabiliyorsunuz. Ayrıca oyunun içerisinde Bayrak Kapmaca, Yük Vagonu ve Tepenin Hakimi gibi birçok mod mevcut. Böylece bu modlardan istediğinizi seçerek eğlenceli bir şekilde oynayabiliyorsunuz. Online FPS oyunları listemizde bulunan Team Fortress 2 basitçe bu şekilde oluşuyor.

 

 

 

 

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.