TeknolojiTeknoloji Haberleri

Çin 5G lisansları yayınladığından Huawei hız kazandı


Lisanslara, devlete ait üç taşıyıcı ve devlete ait bir yayıncı dahildir.

Çin, Perşembe günü devlet organlarının dörtlüsü için 5G lisanslarını onayladı ve Huawei gibi satıcılara yatırım kazandı.

Reuters’e göre China Mobile, China Unicom ve China Telecom gibi yayıncılar ve ayrıca China Broadcasting Network Corporation yayıncıları lisans aldı.

Taşıyıcılara 2018’in sonunda deneme lisansı verildi, ancak Perşembe günü yapılan duyuru, 2020 zaman çizelgesinden önce ticari dağıtımlarına başlamalarına izin veriyor. Haber toplama hizmeti, Huawei ve diğer satıcılara da erken yatırım yapılmasını tetikleyeceğini belirtti.

Huawei’nin Rusya’nın 5G şebekesini geliştirmesine yardımcı olacak bir anlaşmayı imzalamasının ardından Başkan Donald Trump’ın ardından, Çin’in Çin hükümetiyle olan bağlantılarıyla ilgili ulusal güvenlik kaygılarına dayanarak Chine telefonu üreticisini ABD iletişim ağlarından etkili bir şekilde yasaklayan bir yönetici emri imzalandı. ABD ayrıca müttefiklerini Huawei ile iş yapmamaya çağırıyor.

Şirket sürekli olarak bu tür bağları reddetti ve başkanı bu hafta şirketin ABD ile “casusluk yapmama anlaşması” imzalamaya istekli olduğunu söyledi.

Huawei yorum yapma talebine hemen yanıt vermedi.

Addy

Teknoloji İle Yakından İlgilenen Gereksizin Teki

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam engelleyici algılandı.

Reklam engelleyici algılandı, lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakınız.